Skocz do zawartości

Premium Audio Company: Klipsch, Jamo, Heco, Magnat, Onkyo, Pioneer w jednej firmie


yahoo111

Recommended Posts

Nie wiem, czemu to się jeszcze nie pojawiło tutaj, bo to jednak gigantyczna zmiana.

https://www.klipsch.com/news/klipsch-group-announces-global-realignment-and-brand-expansion

Wcześniej były ruchy, które konsolidowały kolejne marki w odpowiednie firmy (amerykański oddział Onkyo zostawał wchłonięty przez 11 Trading Company), a teraz Klipsch i 11TC tworzą nową firmę, Premium Audio Company.

Poza tym już widać ruchy w kierunku wchłonięcia Magnata (i podległego Magnatowi Heco), o ile już to nie nastąpiło.

Patrząc wstecz, już wcześniej były pewne znaki (np. zestawy głośników Klipsch i Jamo z amplitunerami Onkyo i Pioneer, chociaż to sprzęt od różnych dystrybutorów), co wtedy nie było niczym nadzwyczajnym, ale teraz oczywiście wygląda na z góry zaplanowane ruchy.

Zatem co teraz?

PS: Klipsch jest główną spółką korporacji Voxx International, która już jest właścicielem Magnata i Heco.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam trochę angielski ale tego do końca nie rozumiem.

Nie słyszałem o tym.

Bo wygląda na to jakby O&P Corporation faktycznie zostało wchłonięte ale Magnat I Heco jedynie jako dystrybutor na terenie US?

Aczkolwiek tutaj https://www.voxxintl.com/consumer/

Widnieje jakoby jednak tak. No to byłby tu olbrzymi ruch.

Przypomnijmy że już po połączeniu Jamo z Klipscha. Amerykański gigant w Polsce zmienił dystrybutora.

Podobny ruch był w przypadku Onkyo i Pioneer.

Nie wydaje mi się aby kolejne tego typu ruchy mogły mieć miejsce w Polsce.

Nie zmienia to faktu że jest to news.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem na forach AVS, Onkyo (i tym samym Pioneer AV) od bardzo dawna nie miały swojej dystrybucji na całym świecie, wyjątkiem były Stany Zjednoczone, gdzie Onkyo/Pioneer miało swoją spółkę-córkę.

W reszcie świata dystrybucja była przez lokalne firmy.

Jako że Magnat i Heco są niezależnymi spółkami-córkami, i to niemieckimi, to jednak bezpośrednio one są dostawcami wyprodukowanego przez siebie sprzętu.

Kanały dystrybucyjne i produkcja mogą być od siebie całkowicie niezależne.

Pytanie, czy taki konglomerat potrzebuje jeszcze dodatkowej firmy lub marki, żeby oferować kompletne rozwiązania od najtańszych do high-endu.

Można uznać, że głośniki high-end już produkują (Heco La Diva). Nie jest to wprawdzie poziom kilkuset tysięcy złotych za jedną kolumnę, który jest osiągalny dla zaledwie kilku firm, jak Focal, Kef, Sonus Faber, czy Cabasse, ale to zabawki dla tych, którzy sami ich nie słuchają, a ich ewentualny zakup wynika z dania wolnej ręki dekoratorowi wnętrz.

Z elektroniką jest gorzej, bo jakkolwiek Onkyo i Pioneerowi nic nie brakuje, to jednak nie są postrzegane, jako marki high-end. A jeśli zechcą wypromować jedną lub drugą jako markę high-end audio, to nie będą już mogli sprzedawać pod taką marką produktów masowych, wszystko przejdzie na drugą.
W dodatku Onkyo i Pioneer jako marki różnią się od siebie (a przynajmniej kiedyś się różniły) i ciężko mi sobie wyobrazić Pioneera sprzedającego wzmacniacze klasy D jako high-end. I nic im nie chcę ujmować, bo sam jestem z Pioneera bardzo zadowolony, ale high-end stoi klasą AB i nawet gdy Arcam robi swoje wzmacniacze w tzw. klasie G, to jednak podkreślają, że w niskich głośnościach wzmacniacze pracują jako klasa AB.
Onkyo mogłoby być bardziej wiarygodne jako producent w klasie high-end, ale wymagałoby to i tak wpompowania dużych środków i mnóstwa czasu w wypromowanie marki jako prestiżowej, mogłoby się skończyć klapą, a dodatkowo wiązałoby się z tym, że nawet bazowy model Onkyo nie mógłby być tani.

W jednym artykule na temat systemów kalibracji akustycznej (już po kupieniu Pioneera AV przez Onkyo) była wzmianka o tym, że Pioneer został dystrybutorem softu Dirac w Japonii i zadane pytanie, czy może Pioneer nie będzie chciał wprowadzić kalibracji Dirac Live w swoich amplitunerach. Cóż, po czterech latach nic o tym nie wiadomo, a Dirac w zasadzie definiuje high-end.

Pozostałoby więc zakupić jakiegoś producenta elektroniki skupionej na high-endzie. NAD? Arcam? Chyba nie mają takiej presji. Anthem+Paradigm? Anthem od kilku lat nie wypuścił nowego modelu i wydaje się, że mają z tym jakiś problem, więc może oni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, yahoo111 napisał:

Jak czytałem na forach AVS, Onkyo (i tym samym Pioneer AV) od bardzo dawna nie miały swojej dystrybucji na całym świecie, wyjątkiem były Stany Zjednoczone, gdzie Onkyo/Pioneer miało swoją spółkę-córkę.

W reszcie świata dystrybucja była przez lokalne firmy.

To prawda. Wiele innych firm ma podobnie.

20 godzin temu, yahoo111 napisał:

Pytanie, czy taki konglomerat potrzebuje jeszcze dodatkowej firmy lub marki, żeby oferować kompletne rozwiązania od najtańszych do high-endu.

Heco ma kolumny Hi End

Magnat ze swoimi topowymi 11 czy też seria 9 tez moga sie do tego zaliczac. Oni nie zrobia produktu za 200 000 jesli o to chodzi. Ale ich tańsze produkty rywalizują spokojnie z innymi firmami gdzie produkty połtora do dwoch razy droższe.

Brakuje im stereo z prawdziwego zdarzenia. Onkyo tego nie ma. Pioneer ma A70 który nie lezy wszystkim :/ a Magnat Ma 1000 i RV4.

Przydał by się brand elektorniki stereo.

21 godzin temu, yahoo111 napisał:

Pozostałoby więc zakupić jakiegoś producenta elektroniki skupionej na high-endzie. NAD? Arcam? Chyba nie mają takiej presji. Anthem+Paradigm? Anthem od kilku lat nie wypuścił nowego modelu i wydaje się, że mają z tym jakiś problem, więc może oni?

Pytanie czy ich na to stać. Pioneer od lat ciągną źle. Przynosił straty. W Połączeniu z Onkyo cały koncern tracił. Wiec to raczej oni zostali przejęci.

Aczkolwiek szukałem więcej informacji o tym wczoraj i wygląda że ten cały koncern VOXX to nie jest jakaś nowość. Więc być może te spółki są od siebie zależne już jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem o nich temat.

15 godzin temu, yahoo111 napisał:

ale trzeba przyznać, że nowe modele pojawiają się bardzo oszczędnie.

Wydaje mi się że to kwestia oszczędności. W czasie pandemii "nie wiadomo" co będzie dalej. Jeśli któraś firma nie była na etapie finalizacji projektu amplitunerów to raczej się wstrzyma.

Nie oszukujmy się z 8K możemy swobodnie poczekać kolejny rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...