Skocz do zawartości
JaZz

Fronty do metalu/rocka / yamaha 685 / ok. 15m2

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Kupiłem Tagi 606 SE + Yamahę 685, posłuchałem ze 2 czy 3 miesiące i widocznie to nie dla mnie jakość ani brzmienie.

Pomieszczenie 3,5m x 4,3m, fronty pod dłuższą ścianą, oddalone od niej o ok. 45cm, odległość między nimi to 2,4m, a od słuchacza 2,6m.

Ampli zostaję bo do filmu musi być 5.1. Podobno jest w miarę neutralny i porządny w tej klasie.

Przy wyborze frontów skupiamy się jednak na muzyce w stereo.

Na na luźno pomyślmy ile pieniędzy można przeznaczyć na te fronty żeby to ładnie grało, ale żeby było optymalnie klasowo/cenowo do ampli. Moja propozycja to 3 tyś. zł. za nowe. Jest ok?

Ogólnie leci prawie wszystko ale większość czasu jest to różnego rodzaju rock i metal.

Nie wiem czy dobrze dobieram słowa ale teraz przede wszystkim brakuję mi separacji, jakby wszystko się zlewało. Jakby był po prostu wokal i reszta? No może trochę przesadzam, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Druga sprawa to samo brzmienie. Jak jest cicho to ok, ale im głośniej to ten dźwięk staję się co raz bardziej nieznośny. Growl i solówki zaczynają męczyć. Czy to znaczy że szukam czegoś cieplejszego ale wyższego klasą od Tag?

Na razie to chyba wszystko z mojej strony. Wraz z rozwojem tematu będziemy myśleć co dalej.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edytowano przez JaZz

Cześć,

YAMAHA RV685 to dobry wybór ale Taga Harmony 606 to budżetowe rozwiązanie i tutaj lepszym rozwiązaniem są Polk Audio T531 czy Quadral 6500le. Jednak w Twoim przypadku warto byłoby pójść wyżej. Jako kolumny frontowe warto wziąć pod uwagę Heco Aurora 700, które zagrają dynamiczniej i cieplej względem Tagi. Masz mocniejszy i lepiej kontrolowany bas. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 500, które charakteryzują się większą szczegółowością i bardziej zróżnicowanym basem.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Do mnie właśnie wczoraj przyszły MA 500 dopiero będą docierane ale już mogę powiedzieć że to kawał dobrego grania. Stereofonia, szerokość dużo powietrza i detalu. Basikiem też potrafią tąpnąć solidnie. Do Twojej muzyki jak najbardziej ok.

Napisano (edytowany)

Prowizoryczny, mały rzut aby zobrazować sytuację:

118181933_229681318354256_73882486105613

W przyszłości pomyślałbym nad ustawieniem kolumn bardziej symetrycznie względem pomieszczenia. Czy w tym wypadku niekoniecznie? Mogę dodać do ilustracji umeblowanie jeśli trzeba.

Przy Heco Aurora 700 pojawiało się pytanie czy pomieszczenie nie jest aby za małe. Co myślicie?

Czy może jednak iść w kolumny podstawkowe? Osobiście wolałbym tego uniknąć, ale jak trzeba to zastanowię się nad tym.

Monitor Audio Bronze 500 to koszt 5k z haczykiem. Czy opłaca się brać te kolumny do yamahy 685?

Może Bronze 200? Co sądzicie o batalii Aurora 700 vs Bronze 200?

@Marcin Karpiński co napędza u Ciebie te 500-ki? / Edit: nvmd już widzę 

Edytowano przez JaZz

Nowe seria głośników Monitor Audio na pewno jest lepsza od poprzedniej. Duży plus za wykonanie. Spróbuj z tą Yamahą 685, przekonasz się na własne uszy, czy takie setup Ci będzie odpowiadał.

Na pewno warto ale pod warunkiem że je sprawdzisz w domu.

Jeśli jak mówisz tak duzo stawiasz na muzykę to może najpierw wymień same fronty?

I wówczas cenowo wystarczy na Heco 700 / Bronze 200 / ELAC F6.2

Dnia 22.08.2020 o 16:55, Marcin Karpiński napisał:

No jak kupiłem te bronze duuużo taniej prosto od dystrybutora jak coś to pisz.

Gdzie?

Audiocenter nie sprzedaje klientom końcowym.

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli jak mówisz tak duzo stawiasz na muzykę to może najpierw wymień same fronty?

Taki jest plan. Zestaw 5.0 od tagi sprzedać i kupić fronty na razie, ewentualnie fronty + center. Kwotę 3k w tym temacie rzuciłem ze znakiem zapytania i nie zamykam się z nią. Na razie chcę się dowiedzieć co byłoby optymalne do tej Yamahy, a później będę myśleć nad budżetem, wyborem i odsłuchem. 

Dnia 21.08.2020 o 16:28, JaZz napisał:

Na na luźno pomyślmy ile pieniędzy można przeznaczyć na te fronty żeby to ładnie grało, ale żeby było optymalnie klasowo/cenowo do ampli. Moja propozycja to 3 tyś. zł. za nowe. Jest ok?

Bronze 500 i cena 5k z haczykiem to jest max czy idziemy wyżej? 

W temacie zakupów jestem narwany jak małe dziecko i przez to mam w domu to co mam... Tym razem chce to rozegrać inaczej

Jak kupowałem zestaw budżet na wszystko (ampli, 5.1) był 5k, bo był WAŻ, teraz WAŻ już nie ma B|

Edytowano przez JaZz

21 godzin temu, JaZz napisał:

teraz WAŻ już nie ma 

I nie ma ograniczeń :)

HEco Aurora 700 + center?

Chcesz pożyczyć?

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, seba3002 napisał:

No proszę. Tylko nie mówcie mi, że z powodu kilku kolumn rozpadają się małżeństwa 😲.

dlaczego od razu rozpadają... może tylko zakopał ją w ogrodzie?! 🤣🤣🤣 

Edytowano przez Markcox

Panowie spokojnie, żona żyje, związek też. Po prostu słuchanie na Tagach cholernie mocno wyboostowało moje zdolności negocjacyjne 🤣

Miał być remont, będzie za rok, może dwa :)

9 godzin temu, S4Home napisał:

HEco Aurora 700 + center?

Chcesz pożyczyć?

Oczywiście, ale to tak na końcówce września, może październik.

Na miejscu mam możliwość odsłuchu Lektor 6 i Oberon 7, warto? A i Pylony, ale kurcze nie zwróciłem uwagi na model bo zauważyłem je wychodząc już z salonu.

Jesteś idealnym przykładem że da się dogadać. Powinieneś byc wzorem dla innych. A wątek przyczepiony.

Lektor 6 i Oberon 7 warto odsłuchać jeśli masz taką możliwość.

z Pylona było by fajnie gdyby był to Diamond ale będzie za pewne droższy. Szafiry są takie sobie.

Ale się dało.

A większość facetów odpuszcza. Chcą mieć z głowy? Trzeba było o tym pomyśleć przed mówieniem sobie "TAK"

Dnia 21.08.2020 o 16:28, JaZz napisał:

Kupiłem Tagi 606 SE + Yamahę 685, posłuchałem ze 2 czy 3 miesiące i widocznie to nie dla mnie jakość ani brzmienie.

Pomieszczenie 3,5m x 4,3m, fronty pod dłuższą ścianą, oddalone od niej o ok. 45cm, odległość między nimi to 2,4m, a od słuchacza 2,6m.

Ampli zostaję bo do filmu musi być 5.1. Podobno jest w miarę neutralny i porządny w tej klasie.

Przy wyborze frontów skupiamy się jednak na muzyce w stereo.

Ogólnie leci prawie wszystko ale większość czasu jest to różnego rodzaju rock i metal.

Nie wiem czy dobrze dobieram słowa ale teraz przede wszystkim brakuję mi separacji, jakby wszystko się zlewało. Jakby był po prostu wokal i reszta? No może trochę przesadzam, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Druga sprawa to samo brzmienie. Jak jest cicho to ok, ale im głośniej to ten dźwięk staję się co raz bardziej nieznośny. Growl i solówki zaczynają męczyć. Czy to znaczy że szukam czegoś cieplejszego ale wyższego klasą od Tag?

Na razie to chyba wszystko z mojej strony. Wraz z rozwojem tematu będziemy myśleć co dalej.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Ja ma KD - Yamaha a głośniki Klipsch . Ogólnie słucham metalu ,ale i rock też poleci . dla mnie miazga

Napisano (edytowany)

Kolega widzę bardzo szczegółowy. :D

Jaka Yamaha, jakie Klipsche i jakie pomieszczenie? 🤔 

Fajnie też byłoby się dowiedzieć z czym porównywałeş. 👍

Edytowano przez JaZz

No ja raczej nie proponowałbym tego typu zestawienie (w sensie Klipsch i Yamaha). A dali zensor 7 z Twoim amplitunerem to moim zdaniem dobre zestawienie. Ale żeby to sprawdzić musisz to sprawdzić. Często też polecanymi kolumnami w tym budżecie są heco aurora czy też Indiany. Masz kilka możliwości, ale bez odsłuchu ani rusz. 

17 godzin temu, JaZz napisał:

Jak zensory 7 zagrają z moją Yamahą 685?

Dobrze, ciekawie.

Jak nie znajdziesz Zesorow do odsłuchu to sprawdź Oberony. Te masz wszędzie.

Napisano (edytowany)

Słuchałem Zensor 7 z Yamahą 803 i to mi uświadomiło jak bardzo u mnie jest źle. Zaczynam co raz bardziej bać się, że moja 685 nie podoła zadaniu.

Jakbyście pokrótce opisali swoje odczucia co do Zensor 7? Po Tagach jestem spaczony i w Dali dla mnie było po prostu wszystkiego więcej, lepiej, wyraźniej i ostrzej, a jednocześnie mniej męcząco. :D

P.S szkoda, że dopiero pod koniec zauważyłem włączone YPAO VOL, ale jak wcisnąłem pure direct to było tylko lepiej.

Następnych prawdopodobnie będę słuchać Lektor 6 i Oberon 7, tym razem już z moim klockiem. Jakieś różnice między nimi a Zensor 7 które warto wymienić?

EDIT: chciałem włączyć muzykę i nagle zdałem sobie sprawę że na moim sprzęcie to już mi się nie chce....

118599751_378992589781104_18329180718582

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)

A czy słuchałes tych zensorow u siebie czy w salonie, gdzie pomieszczenie odsłuchowe jest przygotowane specjalnie do tego celu? Może problemem jest u Ciebie akustyka a nie tylko kolumny. No i kolejnym problemem jest to, że grasz na amplitunerze AV a nie na wzmacniaczu czy też amplitunerze stereo tej klasy co Yamaha 803. Ja sam jestem posiadaczem zensorow 5 i powiem Ci, że po przesiadce z amplitunera na czysty wzmacniacz różnica była u mnie ogromną. Wypozycz te zensory 7, przetestuj we własnych warunkach bo może się okazać, że sama zmiana kolumn aż tak wiele nie wniesie. 

Edytowano przez seba3002