Skocz do zawartości
JaZz

Fronty do metalu/rocka / yamaha 685 / ok. 15m2

Recommended Posts

Nie wiem czy moje spostrzeżenia są trafne i czy wszystko dobrze nazywam. Przypominam, jestem amator.

Czy dobrze zrobię nazywając Atolla królem separacji?

Cyrus fajnie rozjaśnił Aurory, ale zabrał trochę basu. Nie ma tak zróżnicowanych basu i średnicy, ani takiej separacji jak Atoll.

Atoll daję więcej basu od Cyrusa, ale nie słyszę przebasowienia jak przy Yamasze 685. Za to nie rozjaśnia brzmienia, a nie wiem czy nie pokuszę się o stwierdzenie,  że przyciemnił w porównaniu do Yamahy.

Znajdziemy coś takiego jak Atoll, ale jaśniejszego?

O scenie i stereofonii nawet nie będę wspominać żeby nie dobijać Yamaszki, która i tak już jest zawstydzona. 😏

Cambridge? 

Edytowano przez JaZz

Dnia 17.10.2020 o 13:25, JaZz napisał:

Nie wiem czy moje spostrzeżenia są trafne i czy wszystko dobrze nazywam. Przypominam, jestem amator.

Czy dobrze zrobię nazywając Atolla królem separacji?

Cyrus fajnie rozjaśnił Aurory, ale zabrał trochę basu. Nie ma tak zróżnicowanych basu i średnicy, ani takiej separacji jak Atoll.

Atoll daję więcej basu od Cyrusa, ale nie słyszę przebasowienia jak przy Yamasze 685. Za to nie rozjaśnia brzmienia, a nie wiem czy nie pokuszę się o stwierdzenie,  że przyciemnił w porównaniu do Yamahy.

Znajdziemy coś takiego jak Atoll, ale jaśniejszego?

O scenie i stereofonii nawet nie będę wspominać żeby nie dobijać Yamaszki, która i tak już jest zawstydzona. 😏

Cambridge? 

Podbijam na jutro dla branży. 

Dodaje:

Ogólnie już byłem przekonany do cyrusa, ale chyba chce jeszcze trochę jaśniej... Ale ciemne te Aurory... cholery... Nie we wszystkich nagraniach to czuję, ale jednak. 

Podejrzewam, że Atoll pięknie zgrałby się z Oberon 7. @S4Home dobrze mówię? No ale dla mnie już za późno i muszę dobrać coś do auror. 

Edytowano przez JaZz

Panowie, a może najbardziej mi tu psuje odbiór źródło? Może lepiej pożyczyć jakiś amplituner stereo i  na nim posłuchać spotify? będzie dużo lepiej niż na Yamaha 685? A w przyszłości kino i stereo połączyć takim czymś ? https://allegro.pl/oferta/beresford-przelacznik-kino-domowe-stereo-hifi-8383923417?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Czy taki przełącznik jest wart zachodu? 

Edytowano przez JaZz

Ma to pewien sens. Nie trzeba amplitunera z wyjściami na zewnętrzne końcówki mocy. Jednak w kinie mamy tylko końcówki mocy z amplitunera KD bez ich odciążenia dodatkowym wzmacniaczem.

A ja uważam, że ma to średni sens. Też przez pewien czas za źródło robił u mnie amplituner KD. Poczekaj, dozbieraj kasy, w między czasie wypożycz np yamahe wxad 10 i sprawdź czy gra to lepiej. Ja np nie szedłbym w amplituner stereo. Też miałem taki pomysł i na szczęście ktoś mi go wybił z głowy 🙂

Nie no z kina nie zrezygnuję...

11 godzin temu, seba3002 napisał:

np yamahe wxad 10

O widzisz, a ja myślałem, że na takie urządzenie to ze 2k trzeba wydać. 😛

Można i 10k. Moim pierwszym pomysłem była właśnie ta Yamaha. Ale że napaliłem się na blusounda to jest blusound🙂. Sam widzisz, że jedyną drogą do rozwiania wątpliwości są testy. A jak ma się sprawa ze wzmacniaczem? Który zostaje? 

34 minuty temu, seba3002 napisał:

A nie przeszkadza Ci to, że Cambridge nie ma wejść main in. Dla mnie przy łączeniu KD i stereo to jednak pewna niedogoda. 

Ja doszedłem do podobne wniosku. I choć podobało mi się brzmienie zarówno Marantza 7000n jak i NADa C368 to się na nie raczej nie zdecyduję. I skuszę się na Cyrusa. Choć nie brakuje wzmaków, które mogą pracować jako końcówka mocy, to chyba trudno znaleźć taki mający równie dobry stosunek cena/jakość jak One (poza Audiolabem).

Jeśli nie psuje mi odbioru to w ogóle mi to nie przeszkadza. Dla mnie większą niedogodą w cyrusie było to że nie można go wyłączyć pilotem. BTW tego pilota od chińskich ledow to troszkę by się powstydzili producenci :D

Juz słyszę  komentarze znajomych jakby leżał u mnie na stole :D

Edytowano przez JaZz

Przed chwilą, JaZz napisał:

Jeśli nie psuje mi odbioru to w ogóle mi to nie przeszkadza. Dla mnie większą niedogodą w cyrusie było to że nie można go wyłączyć pilotem. BTW tego pilota od chińskich ledow to troszkę by się wstydzili producenci :D

Juz widzę komentarze znajomych jakby leżał u mnie na stole :D

U mnie pilot leży w szufladzie. Cyrus ma dość wygodna aplikacje do sterowania nim. Poza tym jakoś tak się dziwnie składa, ze Cyrus działa też na pilota od marantza (głośność). Ale rzeczywiście, pilot raczej przypomina zabawkę niż sterownik 🙂

Przetestuj Cambridge'a, sprawdź czy takie połączenia amplitunera i wzmacniacza jest dla Ciebie wygodne. 

To kwestia ustawienia odpowiedniej głośności na wzmaku raz. Więc to kwestia przyzwyczajenia czy zapoznania. A nie niewygoda.

Dodatkowo takie rozwiązanie daje możliwość korzystania z systemu jako czystego stereo.