Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Gold 200 [4G]


Bogusz Ratajczak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zaciekawiła mnie opcja NuPrime DAC-9 + NuPrime STA-9. Po przeczytaniu kilku recenzji wygląda całkiem optymistycznie. Czy ten malutki zestaw faktycznie tak przyzwoicie gra, jak jest opisywany?

Chyba z ciekawości go wypożyczę, będzie do porównania z Atoll in 200 Signature. Będę mógl podpiąć DAC-9 przy okazji do Atolla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ja jestem bardziej ciekaw porównania Nuprime vs Atoll vs Magnat.

Bo jak sam wspomniałeś nikt o nim nie gada. A kto go testował tu z forum to zrobił na nim wrażenie.

 

Postaram się zgrać wypożyczenie tych trzech wzmacniaczy na raz, żeby mieć jak najlepsze porównanie. Ciekawe, czy się uda. Za DAC-a oprócz NuPrime będzie robił IFI iDSD. 

Ciekawi mnie ten Magnat, z wyglądu nawet chyba najbardziej mi pasuje :-).  Widzę, że w ofercie macie też Atolla. Jest szansa, żeby oba wypożyczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tomasz S. napisał:

No to podobnie jak przy ostatnim porównaniu Atoll vs Hegel, cz kamy wszyscy na opis wrażeń. Napisz o tym koniecznie jak wypadły te wzmacniaczy

Jeszcze tylko się zastanawiam, czy w przypadku Atolla nie pójść w końcówkę mocy AM 200 SE SIGNATURE (prawie dwa tysiące taniej niż wzmacniacz) i podpiąć do niej PRE/DAC-a NuPrime. To może też być dobre połączenie, a do Atolla i tak bym musiał dokupić DAC-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobry trop jeżeli wizualnie nie psuje Ci to efektu. Druga sprawa to czy będziesz mógł ale jedynie złącza cyfrowe ( te dostępne w Dachu ) czy planujesz kiedyś gramofon czy CD bez cyfrowych wyjść. No i pilot w nuprime będzie mniej wygodny ale to można zawsze zastąpić jakimś Logitech Harmony. Nuprime Dac-9 to podobno bardzo dobry Dac. Ma niefart ,że jest niebezpieczne blisko cenowo Cambridge Audio CXN V2 , który ma większą funkcjonalnosc bo też jest Dacem i preampem a dodatkowo streamerem.

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 11:44, Tomasz S. napisał:

Druga sprawa to czy będziesz mógł ale jedynie złącza cyfrowe ( te dostępne w Dachu ) czy planujesz kiedyś gramofon czy CD bez cyfrowych wyjść. 

Gramofonu raczej nie planuję, myślałem o tym, ale po ostatnich odsłuchach ze znajomym wielbicielem gramofonu doszedłem do wniosku, że jednak nie potrzebuję :-). NuPrime ma jedno wejście analogowe i to mi wystarczy. Pilot ma wyłącznik, wybór źródła i regulację głośności. Niczego więcej nie potrzebuję ;-). Kusi mnie, bo dogadałem się co do kupna używanej końcówki Atolla AM200 Signature... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego wcześniej ale rzeczywiście ten dac ma wejście analogowe. W takim razie to już świetna opcja. Sprawdź to konieczne. Ja mam atolla 100 se i zwykle też wykorzystuję go jako końcówkę a mojego Daca do regulacji głośności. Moim zdaniem omijając pre atollowe gra fajniej. Nie wiem jak jest z 200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Wszystko ma znaczenie :) jako ciekawostka Marantz wypuścił nowy wzmacniacz zintegrowany Model 30. Pre ma potężne zasilanie a końcówki to po prostu moduły Hypex czyli klasa D :)

Ale jakoś tak wsiowo wygląda ten wzmacniacz Marantza ;-). No i cena zabija... No może by trochę pasował do membran moich Goldów 200 ;-)...

Niestety S4Home nie ma w tej chwili Atolla do wypożyczenia, a Magnata na stanie, zostaje tylko Cambridge Audio CXA 81. Dlatego chyba trochę poczekam, bo zależy mi na bezpośrednim porównaniu. Cały czas mam też w głowie opcję końcówki Atolla z DAC NuPrime. 

Edytowano przez Bogusz Ratajczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida-16 gra bardzo ciepło (według opinii i testów), a tego za bardzo nie chcę. Na pierwszy ogień idą dwa wzmacniacze: CA CXA81 i Roxan K3. W weekend prawdopodobnie testowanie.

Jak mi podpasuje Roxan K3, postaram się połączyć samą końcówkę K3 z pre/dac NuPrime DAC-9 przy połączeniu zbalansowanym. Będę miał jeszcze swojego Marantza PM7005 i Rotela A12 do porównania.

Zapowiada się więc audio-weekend :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, sprzęt powinien dotrzeć jutro. Jak Roxan spełni moje oczekiwania, pozostanie porównanie go z Atollem. Jestem raczej przekonany, zarówno w przypadku Atolla jak i Roxana, że będą to końcówki mocy z zewnętrznym DAC/PreAmp. Za Roxanem przemawiają wejścia zbalansowane XLR i takiego DAC-a będę też preferował.

S4Home, dzięki, za szybkie załatwienie wypożyczenia :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...