Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Gold 200 [4G]


Bogusz Ratajczak

Recommended Posts

Ale będziesz miał miusicala jeszcze ,żeby porównać z toppingiem czy sama funkcjonalność zdecydowała ? Ja swój minipc tak skonfigurowałem,że automatycznie się loguje i w autostarcie są aplikacje do muzyki. Dzięki temu nie muszę mieć ekranu czy klawiatury podłączonej. U Ciebie da się to ogarnąć przez Foobar remote I no Spotify Connect. Jeżeli masz pc to na windowsie to apka taka jak RD Client też załatwia obsługę jeżeli nie masz ochoty uruchamiać tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

U mnie ten PC obsługuje też Netflixa i HBO GO. Nie chcę go konfigurować jako tylko odtwarzacza. Poza tym jest mi wygodnie tak jak jest ;-).

Musicala nie będę miał do porównania. Wiem jak gra w porównaniu z moim iBasso DX220. iBasso jest minimalnie bardziej szczegółowy, sygnatura dźwięku jest praktycznie identyczna. A obsługa właściwie taka sama jak iBasso.... tylko iBasso służy u mnie do czegoś innego :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak DAc ma dobre wejscie USB to wystarczy. To będzie na prawdę dobrze brzmieć.

To brzmi dobrze :-). Poza tym Topping ma kilka ustawień filtrów, którymi można minimalnie zmienić brzmienie, ale to raczej już sprawa końcowej kosmetyki....

 

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

IBasso w tym momencie wpinasz w USB-C i potem jack-rca ,tak ? W sumie też ciekawe jak odtwarzacz wysokiej klasy wypadnie w porównaniu z DAC. Skrobnij kilka zdań po podłączeniu.

Tak, mogę go wpiąć jako samego DAC-a do wzmacniacza (tak jak piszesz), albo jako DAC/PRE (ma na wyjściu liniowym możliwość regulacji wzmocnienia). Poza tym do iBasso jest dostępnych kilka różnych modułów wzmacniacza, które mają różne brzmienie. Mam u siebie dwa, niestety jeden jest tylko i wyłącznie zbalansowany, więc podpięcie do Roksana odpada.

Krótko, iBasso brzmi nieco lepiej od MF v90 i lepiej od wbudowanego DAC-a w Marantzu i CA. Podpięte do Roksana dla mnie w obu przypadkach, czyli DAC/DAC-PRE (Roksan jako końcówka) brzmi identycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rad500 napisał:

Dzieki...

Czyli to wyglada m/w tak: uruchamiasz foobara i np. jakiegos flaca lub mp3 na tym Intelu, sygnal audio z niego leci po kablu (USB) do DACa a potem do wzmacniacza?

Dokładnie tak :-). Tylko trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki, żeby Foobar z nich korzystał i całkowicie omijał układ audio w komputerze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2020 o 12:41, Bogusz Ratajczak napisał:

Dokładnie tak :-). Tylko trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki, żeby Foobar z nich korzystał i całkowicie omijał układ audio w komputerze....

Mógłbym prosić jakąś Specyfikację do tego mini pc i jak to wszystko spiąć aplikacjami pod sewis Tidal... Z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko przyszło... Kolumny tylko czekały, żeby się wykazać 😉

Właśnie całość podłączyłem. Efekt dokładnie taki, jakiego chciałem. Topping D70 super rozdzielczy, świetna kontrola niskich tonów. Bas schodzi nisko, ale bez dudnienia, ze świetną fakturą i zróżnicowaniem...

Góra delikatna, ale wyraźna i napowietrzona. Wokale też takie jak lubię, nieco wysunięte i wyeksponowane. Właściwie nie ma się do czego przyczepić, sprzęt zgrał się świetnie.

Chyba należą się podziękowania dla S4Home za zainteresowanie i ofertę :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DAC-ów. Może Topping jest minimalnie bardziej rozdzielczy i trochę lepiej kontroluje bas, jednak według mnie wzmacniacz i kolumny na tyle determinują sygnaturę dźwięku, że DAC sam za bardzo nie jest "słyszalny". Porównywałem wcześniej Musicala z iBasso DX220 i miałem podobne odczucie.

Przed chwilą tak na szybko podłączyłem iBasso i po chwili Toppinga. Chociaż mają inne kości (2x ESS Sabre 9028 PRO w iBasso, 2x AKM AK4497 w Toppingu) w moim systemie grają praktycznie identycznie. Może to już zmęczenie odsłuchami i jak za jakiś czas wrócę do zabawy w porównywanie, wyłowię różnice. Na razie cieszę się muzyką płynącą z zestawu :-).

Edytowano przez Bogusz Ratajczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...