Skocz do zawartości

SUB do Paradigm


WojciechK

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

W gabinecie o powierzchni ok. 22 m2 od ponad roku użytkuję dość egzotyczny, jak na nasz rynek zestaw stereo:  kolumny Paradigm Prestige 15B zasilane wzmacniaczem sieciowym Paradigm PW AMP. Jak to przy pracy, użytkuję na niskiej i średniej głośności. Zestaw sprawuje się wyśmienicie, jednak brakuje mi w całej scenie odrobiny basu zwłaszcza przy cichych odsłuchach. Wzmacniacz ma wyjście dedykowane na SUBa i ważną dla mnie zaletę - strojenie ARC Anthem. Jest to znaczące bo w gabinecie z podłogą z gresu poza kanapą nie ma dywanów ani zasłon czy innych elementów tłumiących, które są pożądane przy kontrolowanym miękkim basie. Dodatkowo gabinet jest na poddaszu i za plecami mam skośną ścianę od sufitu do ok. 1,5m nad podłogę. 

Od razu podpowiem że Subwoofer z linii Prestige jest poza zasięgiem. Ze 3-4 miesiące po kupnie Prestige 15B, po ich wygrzaniu byłem właściwie zdecydowany na zakup Paradigm Monitor Sub-10 - zwłaszcza po odsłuchu - bardzo mi przypadł do gustu jego koloryt basu, byłem zaskoczony jak nisko potrafi tak mała konstrukcja zejść, nie dudniąc, tak precyzyjnie prowadzić dźwięk. Czekałem na dobrą cenę. Jednak w międzyczasie producent zastąpił je nową linią. Na dobrą "świąteczną" cenę nie trafiłem, lub przegapiłem. Niedawno miałem przyjemność posłuchać jak gra Klipsch R-112SW, nie miałem przyjemności ich zestawić razem, czy posłuchać Klipscha z moimi Prestige 15B, ale dźwięk mi się podobał.

Doradźcie proszę, jaki subwoofer dobrać do mojego zestawu. Może są na forum użytkownicy tych kolum z subem innej marki i są zadowoleni z zestawu. Mile widziane podpowiedzi profesjonalistów, którzy już większość rynku słyszeli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Najczęściej dobierany jest subwoofer z rodziny tego samego producenta dla utrzymania wspólnej charakterystyki. W tym wypadku mówimy o pokrewności na basie.

Jeżeli nie jesteś jednak przygotowany na wyższy wydatek, sugerujemy Ci tańsze rozwiązania. Natomiast, należy pamiętać że w przypadku subwooferów, jakość basu idzie z ceną...

Godny przykład z naszej oferty to B&W ASW 610 - https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-asw610.html

-W obudowie zamkniętej otrzymaj bardzo dobrą kontrolę basu. To spora przewaga nad konstrukcjami "otwartymi". Po za tym, jest też łatwiej go ustawić. Choć radzimy Ci,

omijać wszelkie rogi :) Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszamy Cię do kontaktu oraz odsłuchu w naszych salonach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest świetnym subwooferem do kina domowego. Jesli chciałbyś dodać subwoofer do systemu stereo to polecam zwrócić uwage na SVS SB2000 Pro, który charakteryzuje się mocnym i sprężystym basem o dużym zróżnicowaniu. Alternatywa może być REL HT1205. REL T5i może być za słaby i na pewno nie dostarczy takich wrażeń jak seria HT czy SVS SB. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziękuję Państwu za trafne podpowiedzi. Posłuchałem, potestowałem co mi się udało zdobyć i ... wysłuchałem, wg mnie najlepsze z proponowanych zestawienie, pokrywające się z pierwszą - okazało się trafną radą w odpowiedzi na moje zapytanie. Jestem szczęśliwym posiadaczem Paradigm Monitor Sub-10, który po zestrojeniu ARC z resztą zestawu i pomieszczenia - dał głęboki, kontrolowany, a jak utwór tego wymaga, zadziwiająco mocny bas odczuwalny całym ciałem. Mogę się przyznać, że na nowo poznaję stare kawałki, które dawno się znudziły i płyty pokrył kurz.... w większości odkrywam zupełnie nową przestrzeń i przekaz. Naprawdę było warto wydać te parę złotych.... Dziękuję jeszcze raz za uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...