Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu Polk Audio S10E, S15E, S30E


GDT

Recommended Posts

Witam,

 

mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi wertując forum.

 

Posiadam zestaw od Polk Audio:

Fronty powieszone na ścianie: S15E (niestety S20E są za duże i by nie pasowały w pokoju)

Centralny leżący na regale pod TV: S30E

Efektowe powieszone na ścianie: S10E

 

Subwoofera na razie nie kupowałem, bo najpierw chciałbym zobaczyć jak to zagra na 5.0 i czy sub będzie w ogóle potrzebny. Dobrze myślę?

Pokój ma ok 20m2.

 

Pytanie jest proste: jaki Państwo polecają amplituner do ww. zestawu? Co dobrze spasuje z tymi głośnikami?

 

Mam nadzieję, że udzieliłem wystarczająco informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

4 godziny temu, GDT napisał:

Subwoofera na razie nie kupowałem, bo najpierw chciałbym zobaczyć jak to zagra na 5.0 i czy sub będzie w ogóle potrzebny. Dobrze myślę?

 

Źle myślisz. Sub do kina jest niezbędny. Koniec, kropka.

Co do ampli. Jakie w ogóle masz oczekiwania, preferencje, do czego to ma służyć? I najważniejsze - w jakim budżecie się poruszasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co do ampli... Oczywiście jest to kompromis, ponieważ zastanawiałem się długo czy nie iść w stereo, ale życie wygląda tak, że najnormalniej w świecie, aby czerpać radość z słuchania muzyki to potrzeba wolnego czasu i spokoju... więc wybrałem kino, ponieważ zdecydowanie więcej oglądam z żoną filmów (Netflix etc) niż sam słucham muzyki.

Chciałbym aby ampli dobrze zgrał się z głośnikami, w miarę możliwości potrafił dobrze zabrzmieć z muzyką (oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie zabrzmi tak jakby mógł zabrzmieć wzmacniacz stereo, ale...)

Może głupie pytanie, ale czy taki ampli może przy słuchaniu muzyki przejść w tryb 2.1?

Budżet około 3tys.

Jeśli sub jest obowiązkowy to jaki polecacie? Zostać przy Polk (HTS10?), czy coś innego dobrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer w kinie domowym musi być, ponieważ bez niego nie będzie tego efektu, na którym nam zależy. Tutaj rozwiązaniem może być Klipsch R112SW lub Polk AUdio HTS10 ale jest to przyszłościowy zakup jak rozumiem i w chwili obecnej szukasz amplitunera. W tym zestawieniu dobrym rozwiązniem byłby Denon AVR 2600h a nawet 1600h w przypadku tych kolumn poradziłby sobie dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Co zyskam, dokładając do 2600, a co zyskam dokładając jeszcze do 685? Przeglądając specyfikacje 2600 i 685 większych różnic nie widzę, bo przecież prezentują podobną półkę. Yamaha ma YPAO, ale też czytałem, że obsługa z aplikacji czy wspieranie Tidala kuleje i o ile aplikację mogę olać o tyle muzykę będę głownie dostarczał z Tidala, a przesyłanie go z telefonu jest bez sensu.. Denon jest bardziej user friendly?

Czy ktoś uprzejmy mógłby zmierzyć głębokość 685? Oficjalna strona podaje 378mm. Ja mam półkę głęboką na 380, ale nie wiem czy  378 to jest z gałką i antenami.. interesowałby mnie wymiar bez gałki, ale z podłączonym kablem HDMI (on chyba najbardziej będzie z tyłu odstawał).

Czy warto (i dlaczego) czekać na X3600 i co znaczy niedługo (bardziej miesiąc czy może kwartał)?

Jeśli mówicie, że HTS10 będzie dobry to go wybiorę, będzie komplet..

Gdzie mogę dostać normalne, bez metki audiofilskiej kable głośnikowe, które spełnią swoje zadanie i nie będą przesadnie drogie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600 i 685 to te same amplitunery. Denon gra cieplej. Mniej ekspresyjnie. Yamaha natomiast kinowo. Bardzo rozdzielczo i dynamicznie.

Yamaha ma więcej manualnych ustawień.

Teraz wszedł model X3700 przeważnie starsze modele są wyprzedawane więc X3600 powinien być taniej.

Zyskasz Audyssey XT32 znacznie lepszą kalibrację.

Kilka złącz więcej ale to mniej ważne.

14 godzin temu, GDT napisał:

Gdzie mogę dostać normalne, bez metki audiofilskiej kable głośnikowe, które spełnią swoje zadanie i nie będą przesadnie drogie?

Oehlbach, Procab, Van domme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobrze. Zatem jeszcze chwilę poczekaj i będą oferty z Polski. Jak powiedziałem

23 godziny temu, S4Home napisał:

Niech 3700 wejdzie w większej ilości na rynek. Na razie go brakuje.

Na razie brakuje amplitunerów AV wszelkiej maści. Na Polskim rynku japończyków jest bardzo mało.

Nie ma po co przeceniać. Więc czekamy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...