Skocz do zawartości

Wybór subwoofera do kina 2.1


Psty1981

Recommended Posts

Witam.
Zamierzam zakupić subwoofer do mojego salonu. Pokój 25m w mieszkaniu w bloku.
Sub raczej tylko do kina. W tej chwili mam Yamahę RX-A750 plus kolumny Pylon Sapphire 25.
Biorę pod uwagę coś z Klipscha, bo z tego co wyczytałem na forum, to raczej najlepszy wybór do kina.
Moje typy:
1. R-112SW
2. SPL-120 (czy są jakieś konkretne różnice, by dopłacać do 112SW?)
3. R-115SW (czy nie będzie za mocny do takiego pomieszczenia?)
Kolejność przypadkowa

Ewentualnie czy polecacie coś innego?
Budżet max 2800zł.

Na zdjęciu układ pokoju - czy wstawienie suba z prawej strony, tam gdzie parkuje odkurzacz to dobre miejsce?uklad.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPL120 to następca 112SW i różni się tylko wyglądem i oczywiście ceną ;) moim zdaniem nie warto dopłacać.

115SW?! Ja u siebie na podobnym metrażu (prawdą jest, że u mnie dochodzi jeszcze aneks kuchenny + sam salon otwarty na kilkunastometrowy przedpokój) mam postawione dwie takie pralki i nie narzekam :) 

co do samego umiejscowienia, nikt CI ze zdjęcia nie wywróży, jak akustycznie zachowuje się Twoje pomieszczenie. To zawsze wychodzi w praniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie powiedziałem ;) po prostu wszystko zależy od tego

1 godzinę temu, Markcox napisał:

jak akustycznie zachowuje się Twoje pomieszczenie

znam ludzi, u których 115-ki się nie sprawdziły - przynajmniej tak twierdzili. Sam u siebie trochę walczyłem z ich ustawieniem w pomieszczeniu, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Jedno jest pewne, jest spora różnica między 112 a 115. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Psty1981 napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poczytam o tym REL1205

Na Klipscha 115 mam miejsce, sprawdzałem wymiary i czy mi się zmieści :)

A co myślicie jeszcze w przypadku moich zastosowań o SVS PB2000?

Też jestem ciekaw, bo swoje poszukiwania ograniczyłem już do tych. SVS 1000 vs 2000 vs HT1205

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, zakup planuję za około dwa tygodnie, możliwe że wtedy pomyślę o wypożyczeniu. Mieszkam w Kielcach i jeszcze nie orientowałem się czy na miejscu mogę je zobaczyć.

Jutro będę w Warszawie, czy znacie jakieś salony, gdzie mógłbym sprawdzić te suby na żywo?

Na tą chwilę myślę, że zdecyduję się na któryś z tych: Klipsch 115sw, SVS Pb-2000, Rel HT1205

Jak myślicie który z tej trójki lepiej zagra w kinie w pomieszczeniu 25m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...