Skocz do zawartości

Wybór suba


Marcin Karpiński

Recommended Posts

Witam, powoli gromadzę zestaw kina. Docelowo 5.1.2 na chwile obecną mam już zakupiony amp. Denon x3600 i kolumny MA Bronze 500. Szukam teraz subwoofera.

Salon 20m kd za plecami kuchnia 18m. Szukam czegoś do 70kino 30muzyka. Muzyka głównie elektroniczna więc zależy mi na szybkości. Lubie basik z uderzeniem w klatkę punktowy nie lejący.

Budżet max 3000zł za dobrą okazję mogę dopłacić. No i chciałbym raczej w kolorze białym jak kolumny. 

Moje typy:

Monitor Audio W10  - nie za mały?

Audiovector qr sub - mogę mieć nowy za 3300zł warto dopłacać ? czy to już podchodzi pod Hi-end

SVS sb1000 - najbardziej optymalny, tak się składa że akurat jest promo i niewiele drożej SVS sb2000 warto dopłacać ?

REL ht1003 - nie za mały ? i REL ht1205 tylko ponad budżet no i oba czarne

MARTIN LOGAN DYNAMO 700 - aktualnie w bdb cenie połowa budżetu tyle że czarny. 

Dodam że z samych Bronze 500 basiku dużo nie brakuje, ale już w kinie co innego. 

Edytowano przez Marcin Karpiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli subwoofer miałby pracować głównie w kinie domowym to polecam zwrócić uwagę na Klipsch R112SW będzie to najlepszy stosunek jakości do ceny. Jeśli chciałbyś postawić na lepszą jakość i większe zróżnicowanie to REL HT1205 byłby optymalnym rozwiązaniem jeśli byłbyś w stanie zaakceptować kolor. SVS SB1000 to subwoofer do systemu stereo i w kinie domowym nie zapewni takiego efektu jak te dwa wyżej wymienione. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie REL HT 1205.

Mogę Ci go zaoferować w założonym budżecie. To sub który patrząc po Twoich oczekiwaniach powinien Cie zadowolić.

Wcześniej Ci go wypożyczę abyś nie kupował w ciemno.

 

I taka opcja chyba by była najlepsza, posłuchać w domu. A co powiecie na temat tego Audiovector qr sub ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sub. Z Membraną bierną.

Moim zdaniem, ale zaznaczam moim prywatnym. Pisze teraz jak Piotr. Jest po prostu drogi.

Zacytuje opis marketingowy:

"Możliwe że jest to najlepszy subwoofer jaki do tej pory wyprodukowała firma Audiovector." I być może tak jest.

Patrząc jednak na porównanie brandów. No 5000 nie mało.

Masz w tej cenie REL T9i / Magnat THX sub / https://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers.htm

Tu masz sub z dwiema membranami znacznie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.

REL 1003 gra zdecydowanie gorzej od REL 1205. Mimo że dźwięk jest podobny to w wiekszym membrana i mocniejszy wzmak zapewniają lepsze zejście i generowanie ciśnienia. Przy subach zamkniętych to dośc istotne.

QR to być może lepszy sub. W swojej domyślnej cenie nie. Ale jesli go masz za 3k to na prawdę dobra opcja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem testować, a już się pojawiła dziwna sytuacja. Oba ustawione na 50% włączam film i przy grubszej akcji Audiovector zaczyna "tańczyć" po podłodze.  Nie chcę wiedzieć jak by się zachowywał przy pełnej mocy. Przy takiej klasie subwoofera producent by nie zadbał o to żeby działał swobodnie i stabilnie nawet przy większej mocy?  Rel przy tej samej głośności i mniejszej wadzę nawet nie drgnie z podłogi. Może to wina podkładek ?

IMG_4827.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się.

Mimo że REL to oznaczenie HT - Home Theatre to nie jest wersja typowo kinowa.

Sprawdzie Klipscha 115Sw albo SVS PB2000. to sa typowe kinówki.

HT 1205 to połączenie kina i muzyki.

Audiovector będzie grał krócej bo ma mniejsza membranę i dodatkowo pasywną.

Ale jak mówiłem czy widzisz różnice w cenie? Audiovector 5000 a REL 3500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, zostaje REL. Bardziej uniwersalny. 

Audiovector: bardzo szybki, muzykalny, punktowy potrafi uderzyć w klatę, nie odzywa się gdzie nie trzeba. Niestety na kino za grzeczny, do muzyki z czystym sumieniem polecam.

Rel 1205: W muzyce radzi sobie całkiem nieźle, przy szybszych kawałkach nawet nadąża. W kinie za to dużo radości, jest zejście, jest mięsko, i o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...