Skocz do zawartości

Szukam wzmacniacza (Tidal) do Totem Rainmaker


MusicMan

Recommended Posts

Cześć,

szukam sprzętu do mało popularnych i nieco już starych monitorów Totem Rainmaker.

Wcześniej grały z CEC 3300. W moim odczuciu dźwięk był dynamiczny, przestrzenny, żywy, daleki od analitycznego. To brzmienie mi pasowało. Pamiętam, że podobne efekty były z wzmacniaczem Baltlab (wtedy to był jakis stary model sprzed ponad 10 lat).

Muzyka tylko z Tidala, w związku z tym potrzebuję wzmacniacz z możliwością streamingu lub wzmacniacz z Bluesoundem.

Muzyka popowo rockowa - dire straits, SRV, fusion, instrumentalna....

Budżet dosyc ograniczony - powiedzmy 6 tyś.

 

Wstępnie odsłuchałem u miłych kolegów w HiFi: Bluesounda Powernode, NADa 368 z BS, oraz Rotela A12 z BS.

Powernode - jakby brakowało mocy. NAD zabrzmiał, ale dźwięk jakby w oddali, nie docierał do mnie. Rotel A12 spora zmiana na lepsze, przestrzeń, muzykalność - zdecydowanie bliższe CEC-owi i temu co oczekuję.

 

Mam jeszcze kilka znalezisk:

Cambridge Audio CX80 + BS - nieco ponad budżet.

Poniżej modele z mozliwością streamingu. Mam tylko obawy czy będzie to dobrze działało i czy w ogóle ten streaming jest mozzliwy bo nie zawsze jest to dla mnie oczywiste (np. Atoll).

Atoll IN80 z modułem digital board BlueTooth

Marantz PM7000

Cyrus One Cast

Audiolab 6000A Play

Możecie cos polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co odsłuchałeś moje typy to

Cyrus One Cast oraz Atoll IN 80 + BS albo ich firmowe moduły.

Przy Audiolabie także braknie Ci mocy. Cambridge możesz mieć podobne odczucie do NADa. Chodź model CXA81 odsłuchasz w dużej ilości salonów. Więc także warto.

Zapraszamy do wypożyczenia sprzetu lub na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Sprawdziłem atolla 80, musical fidelity m2 i naima 5si.

Poszukuję coś co brzmiałoby jak naim ale ze sceną zblizoną do musical fidelity (w niektórych nagraniach mam wrażenie, że było jej aż za dużo :).

Może jakieś sugestie? Może być całkowicie bez bajerów, bo grać będzie tylko z Bluesoundem (tidal).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...