Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt do 3 tys. (Muzyka i filmy)


Kobi90

Recommended Posts

Cześć,

wiem, że takich tematów było multum, ale im więcej czytam forum tym mniej wiem i coraz bardziej się zniechęcam.

Może ktoś doradzić mi jako kompletnemu laikowi, który jedyny kontakt z audio miał w budowanym głośniku w telewizorze? Dla mnie dobrze gra nawet soundbar za 1,5 tys.

Nie wiem czego mogę się spodziewać po lepszym sprzęcie? 

Czego oczekuje:

Głównke słucham muzyki (pop, jaz, rap, trochę elektroniki), ale lubię raz w tygodniu obejrzeć jakiś film - raczej dramat niż jakieś filmy z mega efektami specjalnymi. Szukam więc czegoś uniwersalnego. Musi obsługiwać spotyfi, muzykę z telefonu przez wifi lub bt. Zależy mi na głębokim wokalu, ciepłych barwach. Nie chciałbym aby sprzęt tez się zacinał przy obsłudze Spotify czy muzyki z telefonu. 

salon mam połączony z kuchnia. Jest tu jakieś 30 metrów kwadratowych. Sprzęt stałby 5 metrów od narożnej kanały.
 

Nie mam kompletnie pomysłu co by się sprawdziło. Wiem, że ciężko w takim budżecie - 3 tys. Znaleźć jakiś kompromis, ale może macie pomysł?

nie upieram się przy kolumnach podłogowych. Jeśli równie dobrym rozwiązaniem miałyby być np indiana nota 250x i miałyby stać na komodzie pod tv to jestem za.

nie jestem wymagającym audiofilem, ale jeśli już inwestuje w to pieniądze to chciałbym chociaż zauważyć jakaś wyraźna różnice w porównaniu z telewizorem 4k :)

sprzed będę chciał rozbudowywać, to zakup na ładne kilka lat.

Mieszkam w Katowicach.

bede wdzięczny za informacje bo przeczytałem już tak wiele wątków, że już nic nie wiem.


w zal. Zdjęcie. Zestaw stałby pod telewizorem.

27C8B819-E672-4455-B59C-EF9DC30771D9.jpeg

Edytowano przez Kobi90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wszystkich, bo najpierw rozglądałem się za soundbarem, ale im więcej czytałem tym bardziej widzę, że wszyscy biorą amplituner.

kompletnie nie wiem w co powinienem celować. Rozwaze każda możliwa opcje. 

w grę wchodzi tez sprzed używany, wiec może coś mocniejszego w tej cenie by się udało dobrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kobi90 napisał:

Myślałem o wszystkich, bo najpierw rozglądałem się za soundbarem, ale im więcej czytałem tym bardziej widzę, że wszyscy biorą amplituner.

Dobrze że zrezygnowałeś z soundbara co do zestawu to w tym budżecie jeśli chodzi o nowe to możesz przetestować amplituner stereo Yamaha rn402d z indiana line nota 550x. Jeśli używką to jak kolega wyżej możesz celować w wyższy model rn602. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A czy masz możliwość "usunięcia" kwiat i tej "budki" z lewej strony zdjęcia? Bo jeśli nie to chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem pozostanie kupno 2 aktywnych monitorów, postawienie ich na szafce pod TV i podłączeniem do nich źródeł dźwięku. 

Oczywiście, że mogę. Kolumny na ziemi znacznie grają z duża różnica w porównaniu do aktywnych monitorów np nota 260x?

2 godziny temu, Kubad napisał:

Dobrze że zrezygnowałeś z soundbara co do zestawu to w tym budżecie jeśli chodzi o nowe to możesz przetestować amplituner stereo Yamaha rn402d z indiana line nota 550x. Jeśli używką to jak kolega wyżej możesz celować w wyższy model rn602. 

W przypadku modeli Yamaha, czytałem kilka opinii, że nie brzmią ciepło i po dłuższym słuchaniu męczą? To tyczyło się do wszystkich modeli od tego producenta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kubad napisał:

To jest zależne z jakimi kolumnami połączysz, jeżeli z notami 550x to nie będzie takiego przypadku bo one grają miękko, ciepło i nie mają natarczywej góry. 

Okej, już się temat bardziej klaruje.

lepiej dopłacić i wziąć kolumny podłogowe? Czy dla mega amatora różnica miedzy podłogowymi, nota 550x nie będzie zauważalna?

czy w przyszłości warto byłoby rozbudować ten zestaw? O co np?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wygląda na to że wiekszość osób odsłuchuje z boku? Masz dziwnie ustawiony ten narożnik względem TV.

I tak samo będziesz odbierał stereo.

Moim zdaniem zdecydowanie kolumny podłogowe. Yamaha RN 602 + Melodika BL 40 MKIII jesli możesz troche dołożyć. Jesli nie to Victa 702 od Heco.

Zapraszam na odsłuch. Jesteśmy niedaleko Katowic.

Ewentualnie sprzet używany wyższej klasy.

Yamaha AX 900 albo Denon PMA 1060 + Klipsch F2 / Mission M35i.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Fakt, stereo może być w Twoim przypadku zaburzone patrząc na umiejscowienie kanapy ale nie jesteś na straconej pozycji. Jeśli chciałbyś postawić na monitory to muszą one być bardzo wydajne i tutaj rozwiązaniem może być zestaw Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. Zyskasz mięsisty bas, świetną górę, która będzie szczegółowa ale nie dominująca oraz bliższy środek. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał więcej dołu to zawsze możesz dołożyć subwoofer ale nie podejrzewam aby w tym zestawieniu brakowało basu. 

Z punktu widzenia pomieszczenia lepszym rozwiązaniem byłyby kolumny podłogowe, które zagrają swobodniej. Yamaha RN602 + Melodika BL40 to dobry kierunek alternatywą dla tych kolumn mogą być Pylon Audio Pearl 25 jeśli nie chciałbyś przekraczać mocno zakładanego budżetu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kobi90 napisał:

Cześć,

wiem, że takich tematów było multum, ale im więcej czytam forum tym mniej wiem i coraz bardziej się zniechęcam.

Może ktoś doradzić mi jako kompletnemu laikowi, który jedyny kontakt z audio miał w budowanym głośniku w telewizorze? Dla mnie dobrze gra nawet soundbar za 1,5 tys.

Nie wiem czego mogę się spodziewać po lepszym sprzęcie? 

Czego oczekuje:

Głównke słucham muzyki (pop, jaz, rap, trochę elektroniki), ale lubię raz w tygodniu obejrzeć jakiś film - raczej dramat niż jakieś filmy z mega efektami specjalnymi. Szukam więc czegoś uniwersalnego. Musi obsługiwać spotyfi, muzykę z telefonu przez wifi lub bt. Zależy mi na głębokim wokalu, ciepłych barwach. Nie chciałbym aby sprzęt tez się zacinał przy obsłudze Spotify czy muzyki z telefonu. 

salon mam połączony z kuchnia. Jest tu jakieś 30 metrów kwadratowych. Sprzęt stałby 5 metrów od narożnej kanały.
 

Nie mam kompletnie pomysłu co by się sprawdziło. Wiem, że ciężko w takim budżecie - 3 tys. Znaleźć jakiś kompromis, ale może macie pomysł?

nie upieram się przy kolumnach podłogowych. Jeśli równie dobrym rozwiązaniem miałyby być np indiana nota 250x i miałyby stać na komodzie pod tv to jestem za.

nie jestem wymagającym audiofilem, ale jeśli już inwestuje w to pieniądze to chciałbym chociaż zauważyć jakaś wyraźna różnice w porównaniu z telewizorem 4k :)

sprzed będę chciał rozbudowywać, to zakup na ładne kilka lat.

Mieszkam w Katowicach.

bede wdzięczny za informacje bo przeczytałem już tak wiele wątków, że już nic nie wiem.


w zal. Zdjęcie. Zestaw stałby pod telewizorem.

27C8B819-E672-4455-B59C-EF9DC30771D9.jpeg

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/1014-klipsch-heritage-the-sixes

Poczytaj o tym zestawie aktywnym. Nie są to duże zestawy ale mega uniwersalne i z super dźwiękiem, jeśli nie słuchasz bardzo głośno i nie oczekujesz dużo basu, to może być dobre rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...