Skocz do zawartości

Naim Uniti Atom + Dynaudio Evoke 30 - coś lepiej?


Romek79

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów 😊

Jest to pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Od pewnego czasu czytam testy sprzętu audio oraz wymieniane poglądy na ich temat tu na forum.  Zaraziłem się pasją do muzyki od znajomych i do pełni szczęścia brakuje sprzętu audio.

Przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu stereo i zanim dokonam zakupu proszę o sugestie osób/branży na temat połączenia jak w temacie.

Tytułowego sprzętu słuchałem u znajomego. Nie znam fachowych określeń dźwięku więc uniknę prób jego opisu. Jedyne co mogę napisać to satysfakcja z słuchania muzyki z Tidala hifi. Przy cichym odsłuchu jak również głośniejszych poziomach jakość dźwięku mi się podobała. Kilkugodzinne odsłuchy sprawiają przyjemność.

Pytanie do forumowiczów jest następujące. Co ewentualnie odsłuchać u siebie w domu aby było jeszcze lepiej niż dobrze 😊. Zakładam że 2 – 3 zestawy mógłbym przetestować w domu (oczywiści nie na raz z konieczności wpłaty kaucji). Jestem z Łodzi więc wszędzie mam blisko 😉 Chciałbym aby możliwie był również to jeden klocek i kolumny podłogowe. Budżet można założyć na poziomie sprzętu z tytułu i nie przekraczającego 30000 PLN. Jeśli oczywiście jest opcja czegoś tańszego a „lepszego” od Naima w połączeniu z Dynaudio to również chętnie rozważę.

Pomieszczenie odsłuchowe ma około 23m2 (~4,4m na ~5,3m, wysokość 2,6m) , jest to otwarty salon na resztę piętra. Muzyka wszelaka poza disco polo i klasyczną. Docelowo zaadaptowany będzie akustycznie. Kolumny ustawione w planach będą na krótszej ścianie (za nimi absorbery i pułapki basowe w rogach). Miejsce odsłuchowe około 2,8 – 3,2m od kolumn aby utworzyć trójkąt równoboczny lub równoramienny (za miejscem odsłuchowym dyfuzory skyline). Pomieszczenie odsłuchowe mam dość podobne do znajomego gdyż są to segmenty o takim samym planie. Jedyna różnica to styl mebli.

Niestety znajomy nie chce pożyczyć sprzętu na odsłuch :D. Jednak zakładam że warunki są bardzo podobne więc brzmienie systemu będzie u mnie takie samo.

Byłbym wdzięczny za opinie osób, które słuchały takiego połączenia lub słuchały chociaż jednego z komponentów w innym zestawieniu.

Jeżeli o czymś nie wspomniałem to proszę o sugestie jakich informacji brakuje.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To co to za znajomy? :P

My Ci taki sprzęt pożyczymy. Bo faktycznie kwestia akustyki może co nieco zmienić.

Ale od początku. Pierwotny system dobrany ciekawie i to może się podobać. Zwłaszcza że słuchałeś i to pewnie nie krótko. Chodź warto w tym budżecie spróbować coś więcej.

Opera Quinta SE + Cambirdge CXA 81 + CXN V2

Moon ACE + wspomniane Dynaudio lub Monitor Audio Gold 5 generacji 200 lub nawet 300.

Możesz podjechać do nas na odsłuch wstępny? Później pożyczymy Ci sprzęt do domu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
NAIM Uniti Atom w połączeniu z Dynaudio Evoke 30 to połączenie dynamiki Naima i muzykalność Evoke. W kwocie do 30 000zł masz na prawdę bardzo dużo możliwości. Napisałeś, że jesteś z Łodzi więc koniecznie zapraszam Cię na odsłuch do naszego salonu, który mieści się w Pabianicach.

Jeśli chodzi o wzmacniacze typu all in one to polecam zwrócić uwagę na Moon ACE lub Advance Paris MyConnect150. Kolumny dobralibyśmy na miejscu i zawsze staram się na sam początek zaprezentować 2 odmienne charaktery brzmienia abyś mógł ocenić czy wolisz bardziej analitycznie brzmienie czy może muzykalne. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romek79, Dynaudio Evoke 30 to zapewne wyśmienite głośniki, ale jak masz czas i ochotę, to warto dla porównania posłuchać jeszcze paru innych. Może jeszcze lepiej wpiszą się w Twój gust. Ja proponuje dopisać do listy KEF R5 i B&W 704 (lub 703). Będziesz miał szeroki rozstrzał brzmień, więc łatwo określisz, to którego Ci najbliżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo udanym połączeniem jest łączenie elektroniki Naima z kolumnami PMC. Możesz więc spróbować połączyć Naima Uniti Atoma z kolumnami PMC Twenty5.24. Inną ciekawą elektroniką w tym segmencie jest chociażby NAD M10. Bardzo dobrze wypada z kolumnami Fyne Audio F502SP. Trzecią opcją, którą możesz wziąć pod uwagę jest Cyrus Lyric z kolumnami Audio Physic Classic 35.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Bardzo udanym połączeniem jest łączenie elektroniki Naima z kolumnami PMC. Możesz więc spróbować połączyć Naima Uniti Atoma z kolumnami PMC Twenty5.24. Inną ciekawą elektroniką w tym segmencie jest chociażby NAD M10. Bardzo dobrze wypada z kolumnami Fyne Audio F502SP. Trzecią opcją, którą możesz wziąć pod uwagę jest Cyrus Lyric z kolumnami Audio Physic Classic 35.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki za propozycje. Cyrus odpada ze względów estetycznych ;)

Pozostałe 2 połączenia godne rozważenia. Czysto teoretycznie to rozważam również NAD M10 choć będzie to pewnie zupełnie inne granie niż Atoma z racji klasy D.

Słuchałeś ich? (Naim + PMC, NAD + Fyne Audio F502SP)

Pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romek79 moim zdaniem nie ma powodów by bać się klasy D w Nadzie M10, cała nowa seria ich wzmacniaczy jest oparta o takie rozwiązanie. Jeśli szukasz urządzeń all in one, kompaktowych gabarytów wybór nie jest bardzo duży. Nada M10 słuchaliśmy ostatnio z klientem, który szukał u nas kolumn. Spokojnie mogę polecić do niego zarówno połączenie z Fyne Audio jak również z Audio Physic Classic 35. Co do Naima i PMC to bardzo często zestawiany duet, z tego co kojarzę zarówno PMC jak i Fyne Audio bardzo często na zagranicznych wystawach grają właśnie na Naimie. Sam prywatnie również jestem posiadaczem zestawienia Naim z PMC więc takie zestawienie mam osłuchane bardzo dobrze. Zachęcam Cię do odsłuchu.

Jeśli chodzi o elektronikę all in one to jest kilka ciekawych opcji. Wspomniany tu Naim, Nad, czy na przykład Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170.

Pozdrawiam,

Michał

Edytowano przez Na Temat Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

@Romek79 moim zdaniem nie ma powodów by bać się klasy D w Nadzie M10, cała nowa seria ich wzmacniaczy jest oparta o takie rozwiązanie. Jeśli szukasz urządzeń all in one, kompaktowych gabarytów wybór nie jest bardzo duży. Nada M10 słuchaliśmy ostatnio z klientem, który szukał u nas kolumn. Spokojnie mogę polecić do niego zarówno połączenie z Fyne Audio jak również z Audio Physic Classic 35. Co do Naima i PMC to bardzo często zestawiany duet, z tego co kojarzę zarówno PMC jak i Fyne Audio bardzo często na zagranicznych wystawach grają właśnie na Naimie. Sam prywatnie również jestem posiadaczem zestawienia Naim z PMC więc takie zestawienie mam osłuchane bardzo dobrze. Zachęcam Cię do odsłuchu.

Jeśli chodzi o elektronikę all in one to jest kilka ciekawych opcji. Wspomniany tu Naim, Nad, czy na przykład Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170.

Pozdrawiam,

Michał

Dziękuję bardzo za opinię. Można ewentualnie wiedzieć jaki Naim gra z PMC? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Romek79 napisał:

Dzięki za propozycje :)

Temat założony na dwóch forach równolegle więc jak już otrzymam listę potencjalnych propozycji to postaram się wybrać teoretyczne optimum i zgłoszę się po wypożyczenie sprzętu :)

Oj otrzymasz. Szykuj się na 10 par kolumn i z 5-7 elektorniki :)

Ja jestem fanem dziwkeu kolumn PMC. Odsłuchałem multum konfiguracji. Jeśli nie przeszkadza Ci brak all in ONE. To mimo dobrego połączenia PMC z Naimem to moim zdaniem PMC gra lepiej z Roksanem Caspian M2. Wówczas do niego Camnridge CXN V2.

Ewentualnie jeśli idziemy w osobny strimer to znakomity wzmacniacz ale tylko uzywany to Leema Tucana 2. Za nowy dasz za duzo. Uzywany to ekstra budżet a brzmienie jednak klasę lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Oj otrzymasz. Szykuj się na 10 par kolumn i z 5-7 elektorniki :)

Ja jestem fanem dziwkeu kolumn PMC. Odsłuchałem multum konfiguracji. Jeśli nie przeszkadza Ci brak all in ONE. To mimo dobrego połączenia PMC z Naimem to moim zdaniem PMC gra lepiej z Roksanem Caspian M2. Wówczas do niego Camnridge CXN V2.

Ewentualnie jeśli idziemy w osobny strimer to znakomity wzmacniacz ale tylko uzywany to Leema Tucana 2. Za nowy dasz za duzo. Uzywany to ekstra budżet a brzmienie jednak klasę lepiej.

Nie dodałem chyba na wstępie że sprzęt musi być nowy ;) 

Liczę się z tym że propozycji będzie tyle ilu jest różnych użytkowników / teoretyków :) 

Będę musiał na coś się zdecydować. Poczekam jeszcze kilka dni i wytypuję faworytów do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Odsłuchuj co się da. I kiedy się da. Jak nie chcesz wtopić to tak trzeba robić.

To jak nowy to weź pod uwagę osobny wzmak i strimer i sprawdź Caspiana M2. Czy też całe grono kolejnych wzmacniaczy.

Kiedy do nas podjedziesz? Czy mamy Ci coś wysłać?

Odsłuchy planowałem rozpocząć na początku września. Chętnie podjadę żeby sprawdzić konfiguracje na miejscu i wybrać coś na testy domowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Felix1 napisał:

Akurat 2170 to nie jest all-in-one.

Zgadza się, dziękuję, mój błąd. Miałem na myśli 1120.

18 godzin temu, Romek79 napisał:

Dziękuję bardzo za opinię. Można ewentualnie wiedzieć jaki Naim gra z PMC? :) 

Dynamicznie i niemęcząco. PMC mają lekką górkę w zakresie wysokich tonów, przy połączeniu z Naimem nie jest ona męcząca. Dużym plusem jest świetna dynamika i kontrola basu. We wcześniejszym systemie korzystałem z suba Rel T5, po zmianie kolumn na 25.23 był on kompletnie zbędny. Uwielbiam zestrojenie PMC z Naimem, System gra równo, z świetnie podkreślonym środkiem, kolumny znikają w pomieszczeniu. Polecam posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Zgadza się, dziękuję, mój błąd. Miałem na myśli 1120.

Dynamicznie i niemęcząco. PMC mają lekką górkę w zakresie wysokich tonów, przy połączeniu z Naimem nie jest ona męcząca. Dużym plusem jest świetna dynamika i kontrola basu. We wcześniejszym systemie korzystałem z suba Rel T5, po zmianie kolumn na 25.23 był on kompletnie zbędny. Uwielbiam zestrojenie PMC z Naimem, System gra równo, z świetnie podkreślonym środkiem, kolumny znikają w pomieszczeniu. Polecam posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Postaram się umówić odsłuch PMC twenty5. i co dalej? Powinno być twenty5.23i czy twenty5.24? PMC twenty5.24i już trochę poza budżetem.

Czy słuchał ktoś w bezpośrednim porównaniu PMC twenty5.23 v PMC twenty5.23i  lub/oraz  PMC twenty5.24 v PMC twenty5.24i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romek79 moim zdaniem do Twojego pomieszczenia powinieneś celować w model 25.24. W serii Twenty5i zmieniono przede wszystkim głośnik wysokotonowy ( reszta to moim zdaniem kosmetyka ). Nowa seria gra bardziej otwartym dźwiękiem, ma trochę więcej góry. W zależności od preferencji to może być plus lub minus. W tej chwili mamy w sklepie zarówno nową jak i starą wersję modelu .23 . Raczej ciężko będzie Ci znaleźć jakieś porównania, gdyż nowa seria jest fizycznie dostępna od niecałych dwóch tygodni. Jeśli będziesz miał życzenie zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Romek79 napisał:

Czy słuchał ktoś w bezpośrednim porównaniu PMC twenty5.23 v PMC twenty5.23i  lub/oraz  PMC twenty5.24 v PMC twenty5.24i?

Zamiast teoretyzować posłuchaj! Opowiesz nam czym się różnią 🙂 Jeżeli chodzi o elektronikę to z Cyrusem się spotykam codziennie w domu i proponuje posłuchać Lyric’a, kilka razy go słyszałem i gra fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdecydowanie model 25.24 Gra on lepiej. No chyba że ktoś ma i zaoferuje Ci w wyprzedaż owej cenie Twenty 26.

Ciekaw jestem Twojego odczucia co do tych kolumn właśnie z Naimem i Roksanem. Ja sprawdzałem na obu i o ile zgadzam się z kolega że połączenie z Naim jest bardzo dobre. O tyle Roksan dodał mi po prostu więcej energii. To jednak urządzenie znacznie mocniejsze.

Spotkałem się tez kilka razy z połączeniami PMC z Heglem. Aczkolwiek moim teoretycznym zdaniem to już za duzo góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie tęskni Pan czasami za X34? 

Panie Adamie szczerze mówiąc nie. Cały czas uważam, że to były świetne kolumny w swojej cenie i przez długi czas dawały mi sporo radości z odsłuchu, ale pewnej poprzeczki nie przeskoczą. Uważam, że ten model był mocno niedoceniany ( klienci zdecydowanie nie ufali tym małym gabarytom i woleli X38 jeśli budżet im na to pozwalał ), a cała seria Excite była jednak dużo lepiej wykonana niż ich następca Evoke. Dlatego szukając zmiany do przodu Evoków w ogóle nie brałem pod uwagę. Focal Electra 1028Be, którym zawsze byłem oczarowany już nie był produkowany więc w gruncie rzeczy krąg się zacieśniał. PMC zawsze mi się podobały, odkąd się z nimi zetknąłem pierwszy raz w poprzednim sklepie. Na ich korzyść dodatkowo przemawiał fakt, że bardzo dobrze zgrywają się z Naimem, którego posiadam już od kilku lat. Rozważałem jeszcze bardzo poważnie inne brytyjskie kolumny o studyjnym charakterze ( chyba je Pan zna ), ale były za duże do mojego pomieszczenia i jednak odrobinę ponad zakładany budżet. One też bardzo dobrze grają z Naimem. Co może być istotne, zmiana kolumn z Dynaudio na PMC dokonała się jeszcze w moim poprzednim miejscu pracy :) Mi to brzmienie bardzo odpowiada, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi lubić te kolumny :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Panie Adamie szczerze mówiąc nie. Cały czas uważam, że to były świetne kolumny w swojej cenie i przez długi czas dawały mi sporo radości z odsłuchu, ale pewnej poprzeczki nie przeskoczą. Uważam, że ten model był mocno niedoceniany ( klienci zdecydowanie nie ufali tym małym gabarytom i woleli X38 jeśli budżet im na to pozwalał ), a cała seria Excite była jednak dużo lepiej wykonana niż ich następca Evoke. Dlatego szukając zmiany do przodu Evoków w ogóle nie brałem pod uwagę. Focal Electra 1028Be, którym zawsze byłem oczarowany już nie był produkowany więc w gruncie rzeczy krąg się zacieśniał. PMC zawsze mi się podobały, odkąd się z nimi zetknąłem pierwszy raz w poprzednim sklepie. Na ich korzyść dodatkowo przemawiał fakt, że bardzo dobrze zgrywają się z Naimem, którego posiadam już od kilku lat. Rozważałem jeszcze bardzo poważnie inne brytyjskie kolumny o studyjnym charakterze ( chyba je Pan zna ), ale były za duże do mojego pomieszczenia i jednak odrobinę ponad zakładany budżet. One też bardzo dobrze grają z Naimem. Co może być istotne, zmiana kolumn z Dynaudio na PMC dokonała się jeszcze w moim poprzednim miejscu pracy :) Mi to brzmienie bardzo odpowiada, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi lubić te kolumny :)

Pozdrawiam,

Michał

Pan Michał zrezygnował z Excite na rzecz PMC, inny Pan z branży z którym świetnie mi się rozmawia (wielki miłośnik Dynaudio) też zrezygnował z Excite na rzecz Martina Logana a ja jednak te maluszki X14 sobie zostawię :) 

No właśnie, może gdybym miał Naim-a to dalej miałbym PMC, z Cyrusem coś gdzieś się w tym samym miejscu chyba "wzmacniało lub wyostrzało" i chociaż na różne sposoby próbowałem sobie wmawiać, że tego nie ma to jednak zawsze to natrętne "sssssyczenie" ze mną wygrywało (owszem było parę płyt pozbawionych tego efektu ale tylko parę). I jednak brakowało większej intymności wokali, chociaż były wyjątkowo urokliwe (jak nie było podkreślania sybilantów, coś na podobę wokali z Jean Marie Reynaud Lucia ale te są jednak gładsze i chyba jeszcze lepsze całościowo od PMC 20.21). Czytam Pana opis grania Naim-a z PMC i wokal nie jest wycofany/malutki jak główka od szpilki i jest łagodnie na wysokich czyli Naim z PMC musi grać zupełnie inaczej jak Cyrus. 

Ps. Oczywiście, że domyślam się o jakie paczki z rodowodem studyjnym chodziło :) 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...