Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do amplitunera Yamaha RN-803 D


Maciek_S

Recommended Posts

20 godzin temu, T Z6 napisał:

Ja tylko uważam że nie ma sprzętu który by idealnie odtwarzał każdy rodzaj muzyki.I to jest właśnie coś co potrafi czasem nieźle wkurzyć.Jak słucham tylko jednego gatunku to nie ma problemu.A gdy lubię różnorodność muzyczna to mogą się zacząć schody.Albo kupić kilka urządzeń....😁

No i o tym się właśnie przekonałem na własnej skórze :/ Ciekawe, czy sprzęt, którego ceny są 6-cyfrowe, daje radę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukazała się nowa płyta Archive „Version” – nabyłem i dzisiaj jej posłuchałem. Na moim sprzęcie zabrzmiała pięknie! To będzie jedna z moich płyt do testowania sprzętu.
Polecam wszystkim, a jeśli komuś się ta muzyka spodoba (a nie zna zespołu), to powinien sięgnąć po starsze płyty, gdyż ta zawiera sporo nowych aranżacji starszych kawałków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maciek_S napisał:

No i o tym się właśnie przekonałem na własnej skórze :/ Ciekawe, czy sprzęt, którego ceny są 6-cyfrowe, daje radę...

Nie sprawdzałem bo mnie nie stać niestety.Ale jeśli słuchasz kilku stylów to warto mieć dwa systemy.Mi Yamaha pięknie gra na większości ale nie w rocku.Do tego używam Rotela RA 04.Tez nie jest to jakiś wybitny wzmacniacz ale w muzyce rockowej radzi sobie lepiej od ampli RN803.Jeszcze dokupie coś może dodatkowego ale bez pośpiechu.Juz taki nasz los audiofilski że ciągle gonimy króliczka a on nieustannie nam ucieka....😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Spotify znalazłem kilka playlist zestawionych pod kątem testowania głośników. Znamienne dla nich jest to, że w większości składają się ze spokojnych, delikatnych utworów, co potwierdza tezę, że z satysfakcjonującą jakością odsłuchu rocka może być problem. Brzmienie tych utworów na RN-803 D + F501 bardzo mi odpowiada, choć wolałbym, aby góra była jaśniejsza (nauczyłem się nowego określenia :) ). A więc będę szukał w tym kierunku. Byleby tylko nie okazało się, że inne kolumny będą miały lepszą dla mnie górę, ale cała reszta okaże się słabsza od F501. No i F501 mają bardzo fajnie wzornictwo oraz są naprawdę pięknie wykonane.

Edytowano przez Maciek_S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja  się z tym zgadzam że być może RN 803 w połączeni uz tymi kolumnami nie pasuje ci. ale z drugiej strony tu brakuej dzwieku który jednak 803 daje. Wiec szczelam że to kolumny nie dla Ciebie. Ale ELAC też taki nie będzie.

18 godzin temu, Maciek_S napisał:

Na Spotify znalazłem kilka playlist zestawionych pod kątem testowania głośników. Znamienne dla nich jest to, że w większości składają się ze spokojnych, delikatnych utworów, co potwierdza tezę, że z satysfakcjonującą jakością odsłuchu rocka może być problem. Brzmienie tych utworów na RN-803 D + F501 bardzo mi odpowiada, choć wolałbym, aby góra była jaśniejsza (nauczyłem się nowego określenia :) ). A więc będę szukał w tym kierunku. Byleby tylko nie okazało się, że inne kolumny będą miały lepszą dla mnie górę, ale cała reszta okaże się słabsza od F501. No i F501 mają bardzo fajnie wzornictwo oraz są naprawdę pięknie wykonane.

Sprawdź monitor Audio z serii Silver albo Dali Opticony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

też podejrzewam, że brzmienie tych kolumn może do końca nie sprawdza się w preferowanych przez Ciebie gatunkach. Może Quadral Platinum+ Five, w cięższych, dynamicznych brzmieniach sprawdza się bardzo dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Z tego, co widzę, wystarczyłoby mi na jedną sztukę, góra półtorej :D
Ale dzięki za sugestię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2020 o 14:18, Maciek_S napisał:

Na Spotify znalazłem kilka playlist zestawionych pod kątem testowania głośników. Znamienne dla nich jest to, że w większości składają się ze spokojnych, delikatnych utworów, co potwierdza tezę, że z satysfakcjonującą jakością odsłuchu rocka może być problem. Brzmienie tych utworów na RN-803 D + F501 bardzo mi odpowiada, choć wolałbym, aby góra była jaśniejsza (nauczyłem się nowego określenia :) ). A więc będę szukał w tym kierunku. Byleby tylko nie okazało się, że inne kolumny będą miały lepszą dla mnie górę, ale cała reszta okaże się słabsza od F501. No i F501 mają bardzo fajnie wzornictwo oraz są naprawdę pięknie wykonane.

Do tego gatunku muzycznego proponuje posłuchać kolumn Polk Audio RTi A7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Tańsze także niemieckie kolumny o podobnym dźwięku to także Magnat Quantum 757. 

Moim zdaniem sa także rewelacyjnie wykonane.

Z tym że w pierwszej kolejności odsłuchaj Silvery i Opticony. Czy to jest ta góra o która ci chodzi.

A o jakich modelach Monitor Audio Silver i Dali Opticon myślisz? Bo z tego, co widzę, to najniższe modele są w okolicach mojego budżetu.

Póki co czekam na kontakt z salonu – wysłałem zgłoszenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Ten amplituner powinien stać na szafce a nie w szafce aby miał dobrą wentylację i posłużył wiele lat.

No wiem, ale póki co nie zmienię.

Tego nie widać, ale tam jest wokół niego dużo przestrzeni + spore otwory z tyłu. Ta maskownica mebla z przodu sprawia wrażenie, że jest wciśnięty w szczelinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) tak jak kolega wyżej wspomniał - nie masz wentylacji od góry amplitunera, co może być chyba trochę niebezpieczne dla sprzętu. Powinieneś mieć tam chociaż kilka cm zapasu, żeby Ci się Yamaszka nie przegrzała. 
b ) jeśli zdjęcie jest robione z pozycji miejsca odsłuchowego, to słyszysz dźwięk głównie z lewej kolumny. Ustaw je tak, abyś tworzył z nimi trójkąt równoramienny

Poza tym całkiem ładne kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kacper.kaps napisał:

a) tak jak kolega wyżej wspomniał - nie masz wentylacji od góry amplitunera, co może być chyba trochę niebezpieczne dla sprzętu. Powinieneś mieć tam chociaż kilka cm zapasu, żeby Ci się Yamaszka nie przegrzała. 
b ) jeśli zdjęcie jest robione z pozycji miejsca odsłuchowego, to słyszysz dźwięk głównie z lewej kolumny. Ustaw je tak, abyś tworzył z nimi trójkąt równoramienny

Poza tym całkiem ładne kolumny :)

Od góry mam 5 cm luzu. Po bokach i z tyłu dużo więcej oraz spory otwór w tylnej ściance. Nad trójkątem popracuję, ale balans przesunięty na prawo ratuje chyba sytuację? :)

———

Jednak czeka mnie przestawianie. W instrukcji amplitunera wyczytałem, że od góry musi być min. 30 cm wolnego miejsca. Po bokach i z tylu - po 20 cm. 

Edytowano przez Maciek_S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asymetryczne ustawienie kolumn względem ścian zawsze stwarza problemy. Chyba niektórym trudno sobie wyobrazić że blat tej szafki nie jest taki gruby, tylko listwa na froncie sprawia takie wrażenie. Przydały by się otwory wentylacyjne tuz pod blatem w tylnej ściance tej szafki i to powinno załatwić sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Asymetryczne ustawienie kolumn względem ścian zawsze stwarza problemy. Chyba niektórym trudno sobie wyobrazić że blat tej szafki nie jest taki gruby, tylko listwa na froncie sprawia takie wrażenie. Przydały by się otwory wentylacyjne tuz pod blatem w tylnej ściance tej szafki i to powinno załatwić sprawę.

No nie wiem, nie jestem w stanie tego powiedzieć, bo nie znam się na konstrukcji tego konkretnego mebla i wyobraźnia nie ma tutaj nic do gadania. Weź pod uwagę, że na załączonym obrazku górna krawędź ampli nie kończy się na wyświetlaczu, tylko masz jeszcze 2cm górnego marginesu z aluminium ponad wyświetlaczem. 

 

1 godzinę temu, Maciek_S napisał:

Od góry mam 5 cm luzu. Po bokach i z tyłu dużo więcej oraz spory otwór w tylnej ściance. Nad trójkątem popracuję, ale balans przesunięty na prawo ratuje chyba sytuację? :)

———

Jednak czeka mnie przestawianie. W instrukcji amplitunera wyczytałem, że od góry musi być min. 30 cm wolnego miejsca. Po bokach i z tylu - po 20 cm. 

5cm to nie ma takiej aż tragedii zatem. Sam nad swoją Yamahą miałem około 6-7cm luzu od góry, więc może po prostu sprawdzaj od czasu do czasu, czy się grzeje przy dłuższym słuchaniu i tyle.

Co do balansu walniętego na prawo hmmmm no nie wiem, jakoś nie przekonuje mnie to rozwiązanie. Jakoś miałbym ciągle film, że lewa kolumna nie jest wtedy dostatecznie napędzona, ale to tylko takie moje gdybanie. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto faktycznie się na tego typu aspektach zna ;)

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do balansu walniętego na prawo hmmmm no nie wiem, jakoś nie przekonuje mnie to rozwiązanie. Jakoś miałbym ciągle film, że lewa kolumna nie jest wtedy dostatecznie napędzona, ale to tylko takie moje gdybanie. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto faktycznie się na tego typu aspektach zna

 

 

Jak skończy mi się home office to będę siedział ponownie bardziej centralnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole fajnie wygladaja te wszystkie podkrecone galeczki😁.U mnie wszystko na zero.Skoro podkrecasz a wysokie nawet obcinasz to znaczy ze kolumny niezbyt trafione jednak.Wystarczy zrobic kalibracje i jest wszystko na swoim miejscu.Pod warunkiem ze podpiete odpowiednie kolumny.No ale co kto lubi...😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...