Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do amplitunera Yamaha RN-803 D


Maciek_S

Recommended Posts

23 godziny temu, Maciek_S napisał:

A o jakich modelach Monitor Audio Silver i Dali Opticon myślisz? Bo z tego, co widzę, to najniższe modele są w okolicach mojego budżetu.

Póki co czekam na kontakt z salonu – wysłałem zgłoszenie.

Opticon 6 i Silver 300

Do nas? Dostałeś już odpowiedź?

17 godzin temu, Maciek_S napisał:

Tak się te kolumny prezentują.

IMG_4201.thumb.jpg.65ea411349ae80d54ee82f10c1bcc786.jpg

To ustawienie jest bardzo złe. Zarówno dla kolumn jak i amplitunera. Nie posłuzy Ci to wiele lat. 5 cm od góry to zdecydowanie za mało. Zaznaczam tylko gdyż serwis jest w stanie poznać że urządzenie zostało przegrzane. Czasem nie podlega to gwarancji. Masz o tym w instrukcji.

No właśnie pokręcone gałeczki. Bo kolumny nie grają równo. Ta od balansu też jest zmieniona. Jeśli robiłeś kalibrację to obawiam sięże nei potrzebnie modyfikowałeś to jeszcze gałkami. Chociaż ustawienie problematyczne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Opticon 6 i Silver 300

Do nas? Dostałeś już odpowiedź?

To ustawienie jest bardzo złe. Zarówno dla kolumn jak i amplitunera. Nie posłuzy Ci to wiele lat. 5 cm od góry to zdecydowanie za mało. Zaznaczam tylko gdyż serwis jest w stanie poznać że urządzenie zostało przegrzane. Czasem nie podlega to gwarancji. Masz o tym w instrukcji.

No właśnie pokręcone gałeczki. Bo kolumny nie grają równo. Ta od balansu też jest zmieniona. Jeśli robiłeś kalibrację to obawiam sięże nei potrzebnie modyfikowałeś to jeszcze gałkami. Chociaż ustawienie problematyczne.

 

Co prawda amplituner jest dodatkowo ubezpieczony od tego typu spraw, ale postawię go na szafce, a telewizor powieszę wyżej na ścianie.

Kalibrację robiłem, ale w rezultacie wyłączyłem YPAO. Fakt, dźwięk staje się bardziej przestrzenny, ale zarazem jakiś taki ciężki. Coś jak w kinie domowym.

Pisałem do Top HiFi – jestem z okolic Poznania. Ale jeśli nie zareaguję, to z tego co widzę, od Was można wypożyczyć. Może to będzie najlepsza opcja, bo posłucham u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, T Z6 napisał:

Jak będziesz miał troszkę czasu to zrób mały eksperyment.Przestawiaj kolumny w różne położenia i słuchaj zmian w dźwięku.Najlepiej oczywiście w trójkąt względem miejsca odsłuchu ale też różne kąty nachylenia kolumn.Gwarantuje że zmiany mogą być naprawdę spore....

Masz na myśli pochylenie do przodu/tyłu w stosunku do słuchającego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciek_S napisał:

Masz na myśli pochylenie do przodu/tyłu w stosunku do słuchającego?

Ogolnie.Czyli zrob trojkat-taka sama odleglosc miedzy kolumnami i miejscem odsluchu.Kombinuj tez wlasnie a pochyleniami.Czasem nawet mala zmiana moze dac spory efekt.U mnie na poczatku gralo to wszystko slabo.Dopiero po zmianie pokoju i odpowiednim ustawieniu zaczelo brzmiec pieknie.I zrobieniu prostej ale skutecznej poprawy akustyki pomieszczenia.

IMG_20200903_094107646.jpg

IMG_20200903_094114846.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2020 o 08:05, S4Home napisał:

Fyne audio F501

Heco Aurora 700 może 1000

ELAC F6.2

Wharfedale 11.5

KEF Q750

Może Focal Chora 816 aczkolwiek tu oprócz ładnego basu będziesz miał jaśniejsze wysokie tony. Względem podanych wyżej produktów.

Zapraszam na odsłuch i po wypozyczenie.

 

W przyszłym tygodniu będę zwracał kolumny do MM i gdy to zakończę, skontaktuję się z Wami (z Top Hi-Fi w Poznaniu w ogóle się nie odezwali, pomimo że pisałem dwukrotnie). Będę chciał skorzystać z możliwości wypożyczenia głośników. Dobra wiadomość jest taka, że mój budżet wzrósł do 8 tys. zł (za parę oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 21:23, Kraft napisał:

 

Dziwne jest trochę to, co piszesz. Mam te kolumny u siebie i nie powiedziałbym, że nie mają wysokich tonów. Może to kwestia przyzwyczajenia do innego, bardzo rozjaśnionego dźwięku. Czasem tak jest, przy przesiadce na lepszy sprzęt, że brakuje np. cykania góry do którego się przyzwyczailiśmy. Masz 45 dni na zwrot, więc proponuję na razie zachować spokój. Posłuchaj sobie tych kolumn na luzie przez dwa tygodnie i potem pomyślisz, czy są krokiem w dobrą stronę.

Po dłuższym odsłuchu uściślę może kwestię wysokich tonów. Masz rację – te tony są, ale zrobię bardziej obrazowe porównanie: to tak, jakby uderzyć w kamerton i po jakiejś chwili stłumić jego dźwięk, zamiast dać mu się wybrzmieć. Wysoki dźwięk jest, ale pozostaje jakiś niedosyt. Słychać to np. w harfie Vollenweidera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciek_S napisał:

W przyszłym tygodniu będę zwracał kolumny do MM i gdy to zakończę, skontaktuję się z Wami (z Top Hi-Fi w Poznaniu w ogóle się nie odezwali, pomimo że pisałem dwukrotnie). Będę chciał skorzystać z możliwości wypożyczenia głośników. Dobra wiadomość jest taka, że mój budżet wzrósł do 8 tys. zł (za parę oczywiście).

Zapraszam. Jesteśmy otwarci :)

Mam kilka typów ale odsłuchasz kolumny w domu aby porównanie było trafne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zapraszam. Jesteśmy otwarci :)

Mam kilka typów ale odsłuchasz kolumny w domu aby porównanie było trafne.

Zastanawiam się, czy nie przyjechać do Was aby posłuchać i dokonać wstępnej selekcji. Choć nie uśmiecha mi się zbytnio jechać taki kawał z Poznania, a i tak nie zabiorę chyba niczego ze sobą ze względu na niezbyt duże auto. Jednak wiedząc jak brzmi F501 u mnie i u Was może będzie to jakiś punkt odniesienia. Co sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek_S napisał:

Zastanawiam się, czy nie przyjechać do Was aby posłuchać i dokonać wstępnej selekcji. Choć nie uśmiecha mi się zbytnio jechać taki kawał z Poznania, a i tak nie zabiorę chyba niczego ze sobą ze względu na niezbyt duże auto. Jednak wiedząc jak brzmi F501 u mnie i u Was może będzie to jakiś punkt odniesienia. Co sądzisz?

A gdzie w Poznaniu mieszkasz?

Jak chcesz to podjedź do mnie z Yamahą któregoś dnia, podłączę Ci ją do Diamondów 28 i sprawdzisz sobie, czy np. ich brzmienie Ci nie przypadnie do gustu. Ja jestem more than happy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kacper.kaps napisał:

A gdzie w Poznaniu mieszkasz?

Jak chcesz to podjedź do mnie z Yamahą któregoś dnia, podłączę Ci ją do Diamondów 28 i sprawdzisz sobie, czy np. ich brzmienie Ci nie przypadnie do gustu. Ja jestem more than happy.

Mieszkam niedaleko Swarzędza, z podjechaniem nie ma problemu. Dzięki za propozycję, bardzo chętnie! :) Jak wyjadą ode mnie F501 to się odezwę na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuchalem Fyneaudio 501 w złych warunkach w MM ( niemniej była wykładzina itd) i dźwięk był taki mało precyzyjny, przesadnie masywny, jakby gęsty, specyficzny. U ciebie powinien być jaśniejszy i natarczywszy bo brak dywanu, tafla paneli wprowadza odbicia i chaos.

Edytowano przez kolodziejski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2020 o 14:38, Na Temat Audio napisał:

Jeśli chciałbyś sprawdzić kilka opcji to zapraszam do Warszawy. Mamy F501, mamy jeszcze kilka innych modeli w tym przedziale więc będziesz mógł spokojnie przetestować kilka rozwiązań, ewentualnie wypożyczyć później do domu.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki za info.

Dnia 12.09.2020 o 12:38, kolodziejski napisał:

Też słuchalem Fyneaudio 501 w złych warunkach w MM ( niemniej była wykładzina itd) i dźwięk był taki mało precyzyjny, przesadnie masywny, jakby gęsty, specyficzny. U ciebie powinien być jaśniejszy i natarczywszy bo brak dywanu, tafla paneli wprowadza odbicia i chaos.

Mam podobne do Twoich odczucia podczas słuchania (dźwięk gęsty, masywny). Dywan już się u mnie pojawił, ale nie potrafię ocenić jego wpływu. Zresztą poza dywanem już nic w pokoju nie zmienię dla poprawy akustyki, gdyż estetyka ma dla mnie również znaczenie. Generalnie po dłuższym czasie moja ocena poprawiła się, ale nie na tyle, aby zostać przy tych kolumnach bez sprawdzenia innych. Są już spakowane i czekają na wysyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzień dobry,

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi forowiczami.

Nie mogę nazwać siebie audiofilem, nie słucham audiofilskich wydań płytowych, ale sprzętem audio interesuje się już od ponad 20 lat. Od zawsze słuchałem dość namiętnie różnej muzyki więc i jakość dźwięku ma dla mnie znaczenie. 20 lat temu na bazie mody nabyłem zestaw kina domowego Pionner (VSX808 RDS + DVD 525) + kolumny Tannoy Mercury M4. Dwa lata temu pozbyłem się VSX808 RDS i  postawiłem amplituner stereo Yamaha RN 602, dokupiłem kable głośnikowe Chord Shawline i przesiadłem się na muzykę z Youtube i Spotify, płyt słuchając jedynie sporadycznie. Generalnie dźwięk wydobywający się z zestawu jest całkiem poprawny i zrównoważony, ale jednak pozostawię pewien niedosyt. Z tego też względu przymierzam się do zakupu nowych kolumn oraz na 90% do zamiany RN 602 na RN 803 spodziewając się poprawy dźwięku w zasadzie w każdej dziedzinie (wiem, wiem, że „wzmak” stereo zabrzmi lepiej, ale chodzi mi o efekt „all in one” oraz to, że 803 wygląda dokładnie tak samo jak 602, więc druga połowa nie zauważy kolejnej zmiany. Tak więc niejako jestem skazany na RN 803).

Chciałem prosić o pomoc w wyborze i wskazanie 2-3 kolumn, które warto by zabrać na odsłuch.

Kolumny stoją w dość dużym salonie ok. 50m2 (wysokość 265cm) o wymiarze ok. 5 x10m na krótszej ścianie w odległości ok. 3,5m od siebie a miejsce do słuchania znajduje się niejako w wierzchołku trójkąta równobocznego, który tworzą te 3 punkty. Muzyka, której słucham to w zasadzie wszystko prócz jazzu, country, bluesa i muzyki poważnej. Rock i pop z lat 80-90 np. Simple Minds, Red Box, Cock Robin, rock np. Pink Floyd, Dire Straits, indie rock i muzyka alternatywna z lat 80-90 James, The Cure ale też współczesny np. Blossoms, The War on Drugs., progrock np. Steven Willson ale też współczesny pop: Dua Lipa, The Weeknd, Post Malone.

98% czasu to muzyka słuchana raczej cicho lub w średnim zakresie głośności (do -25 db na wyświetlaczu RN 602) , głośniejsze słuchanie bardzo sporadycznie.

Moje preferencje brzmieniowe to ogólnie kultura, szczegółowość i równowaga, dźwięk wychodzący przed kolumny, efektowność grania, która nie znudzi mnie przez wiele lat.

Wysokie: czyste, klarowne, przejrzyste bez kłucia w uszy, bez ostrości, ale tez bez zaokrągleń i stępienia.

Średnica: wyrównana z łagodnymi przejściami w górne i dolne rejestry, selektywna, radząca sobie z mnogością dźwięków i instrumentów, bez jazgotu i chaosu. Dynamika i swoboda niskiego środka i wysokiego basu nadające odpowiednie tempo utworom.

Niskie: szybki, duży, nisko schodzący (niżej niż w M4, ale nie koniecznie do najniższych zakresów), punktowy niż rozwleczony, nie dudniący bez rezonansów.

Budżet na kolumn to maksymalnie 5.000 zł za parę.

Chodzi mi raczej o kolumny, które ze względu na gabaryty nie będą nachalne.

Po lekturze testów i forów, mam kilka dobrze ocenianych propozycji, które wpisują się w moje założenia cenowe i estetyczne.

DALI OBERON 7 (ładne, mocne, obszerny bas, charakter brzmienia dostosowany do większości gustów)

PHONAR VERITAS P3 STYLE (piękne, klasyczne, smukłe skrzynki, dobre przetworniki, mimo niewielkich przetworników 2x6,5 potężny bas)

FOCAL HORA 816 (ładne, mocne, obszerny bas, neutralne)

DAVIS ACOUSTICS BALTHUS 70 (ładne, smukłe skrzynki, niestety nie testowany, ale na podstawie testów BALTHUS 50  i 90, można stwierdzić, że to najlepszy kompromis)

DYNAVOICE DF8 (duży, obszerny bas, szczegółowość, dynamika, niestety są potężne więc raczej nie znikną w salonie a wręcz przeciwnie, będą w nim dominować czego chcę uniknąć).

Bardzo dziękuję za wszelkie porady i ewentualną dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...