Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do amplitunera Yamaha RN-803 D


Maciek_S

Recommended Posts

Swoją drogą, zrobiłeś test w ciemno jeśli chodzi o te kable? Nie mówię, że na pewno nie byłoby różnicy, ale ciekaw jestem czy trochę mimo wszystko nie pomogła autosugestia.

Ja wiem, że w moim wypadku test w ciemno bym przegrał (przy większej liczbie prób oczywiście, bo prawdopodobieństwo 0.5 jest jednak dość wysokie). Był kiedyś taki test w internecie jak człowiek rozróżnia jakość utworów. I o ile przy bardzo niskich bitrate skuteczność miałem 100%, to wystarczyło 128kbps bym zaczął mylić z 320kbps (na chyba całkiem dobrych słuchawkach). Są oczywiście osoby, które potrafią to rozróżnić (pewnie tutaj większość), ale skoro przy tak błahej sytuacji można się pomylić, to jeśli nie ma się doskonałego słuchu, to nie wiem ile jest sensu inwestować w drogie kable. Zakładam, że różnica jest o wiele mniejsza niż między utworem w 128vs320. Do swojego zestawu wziąłem takie za 40zł za metr, a i tak uważam, że na tańszych nie słyszałbym znacznej różnicy. Zaufałem w tej kwestii pracownikowi salonu, który brzmiał bardzo sensownie, a że różnica w cenie jest znikoma, to wziąłem i jestem szczęśliwy.

Edytowano przez pblazej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pblazej napisał:

Swoją drogą, zrobiłeś test w ciemno jeśli chodzi o te kable? Nie mówię, że na pewno nie byłoby różnicy, ale ciekaw jestem czy trochę mimo wszystko nie pomogła autosugestia.

Ja wiem, że w moim wypadku test w ciemno bym przegrał (przy większej liczbie prób oczywiście, bo prawdopodobieństwo 0.5 jest jednak dość wysokie). Był kiedyś taki test w internecie jak człowiek rozróżnia jakość utworów. I o ile przy bardzo niskich bitrate skuteczność miałem 100%, to wystarczyło 128kbps bym zaczął mylić z 320kbps (na chyba całkiem dobrych słuchawkach). Są oczywiście osoby, które potrafią to rozróżnić (pewnie tutaj większość), ale skoro przy tak błahej sytuacji można się pomylić, to jeśli nie ma się doskonałego słuchu, to nie wiem ile jest sensu inwestować w drogie kable. Zakładam, że różnica jest o wiele mniejsza niż między utworem w 128vs320. Do swojego zestawu wziąłem takie za 40zł za metr, a i tak uważam, że na tańszych nie słyszałbym znacznej różnicy. Zaufałem w tej kwestii pracownikowi salonu, który brzmiał bardzo sensownie, a że różnica w cenie jest znikoma, to wziąłem i jestem szczęśliwy.

Na zwykłych słuchawkach bez problemu można usłyszeć różnicę na tym samym pliku enkodowanym do 128 i 320kbps. Ten pierwszy ma mniejszą rozdzielczość i jest bardziej "miękki" i po prostu mniej rozdzielczy. Jeżeli jej nie słyszysz to warto zbadać słuch i nie piszę tego w żadnym wypadku złośliwie. Nawet na moim gamingowym headsecie za 200zł to słychać.

Dla porównania obraz widma akustycznego utworu Petricor (Ludovico Einaudi, album Elements) we flacu, 320 i 128kbps:

489370507_01-Petricor_flac.thumb.png.00625f54b8744a5b54f419c995432cdb.png

320kbps.thumb.png.8b35be4cf833b2e9a68d1126a50b1296.png

128kbps.thumb.png.1550524f933d85410a667475f2951573.png

 

Enkodowane do mp3 z profilem q=0 czyli najwyższa jakość, zmieniony tylko bitrate na 320 i 128.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem dobrze na czym polega przepływ danych. Nawet bardzo dobrze.

Napisałem, że zacząłem się mylić. Tutaj miałem wyniki wskazujące, że jestem w stanie odróżnić te dwa bitraty, ale zdarzyły się pomyłki. Po środku była jeszcze jakaś wartość (2xx) i tutaj wyniki były już niestety dość bliskie.

Aczkolwiek nie twierdzę, że mam dobry słuch. Czasami nie jestem w stanie usłyszeć własnych myśli.

Edytowano przez pblazej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
38 minut temu, pblazej napisał:

Gdy ją kupiłem, to grała świetnie, a teraz po dwóch miesiącach wygrzewania muszę przyznać, że gra świetnie. Czyli nic się nie zmieniło. Pozdrawiam wygrzewaczy 

No widzisz wygrzewanie zawsze pomaga 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 15:17, T Z6 napisał:

Jak będziesz miał troszkę czasu to zrób mały eksperyment.Przestawiaj kolumny w różne położenia i słuchaj zmian w dźwięku.Najlepiej oczywiście w trójkąt względem miejsca odsłuchu ale też różne kąty nachylenia kolumn.Gwarantuje że zmiany mogą być naprawdę spore....

No i problem ustawienia kolumn rozwiązałem. Dorobiłem do nich dodatkowe podstawy, na których mogę je swobodnie przesuwać, nie niszcząc paneli. Normalnie stoją sobie grzecznie w kącie, a do odsłuchu ustawiam, jak na zdjęciu. Zaskoczony byłem, jak bardzo dźwięk zmienił się na plus, gdy ustawiłem je poprawnie.

 

IMG_41021.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 18:18, Jack Frost napisał:

Kto posiada 803D i odtwarza na niej przez Airplay z Ipada/iphone'a albo itunes z pc/maca i chciałby się przysłużyć ludzkości?

No nie wierzę, że tak mało chętnych do zbawienia świata 😉

Na co dzień, nie używam Airplay, ale mam 803 i iPhone, więc jakiś experyment dla dobra ludzkości mogę wykonać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

U nas zdarza się, że łączymy urządzenia "jabłuszkowate" z Yamahą po Airplay (w tym dość regularnie z RN 602 i RN 803). Sama transmisja niesie ze sobą pewne ograniczenia w streamingu (jest lepiej a niż po bluetooth) ale jest dobrze. Co chciałbyś więcej wiedzieć (chyba, że coś przeoczyłem) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Payek napisał:

No nie wierzę, że tak mało chętnych do zbawienia świata 😉

Na co dzień, nie używam Airplay, ale mam 803 i iPhone, więc jakiś experyment dla dobra ludzkości mogę wykonać. 

Hej,

 

Sprawdź czy odtwarzając ten plik przez Airplay (z telefonu lub iPada lub iTunes na kompie) słyszysz trzaski/artefakty/szum 

https://www.churchsoundcheck.com/CSC_sweep_20-20k.wav

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jack Frost napisał:

Hej,

 

Sprawdź czy odtwarzając ten plik przez Airplay (z telefonu lub iPada lub iTunes na kompie) słyszysz trzaski/artefakty/szum 

https://www.churchsoundcheck.com/CSC_sweep_20-20k.wav

 

 

Sprawdziłem kilkukrotnie i u mnie nie słychać (ja nie słyszę ;-)) żadnych trzasków, artefaktów czy szumu. Ścieżka wyglądała tak: WWW -> iPhone - (airplay) -> 803D, czyli odpalałem to ze strony WWW, a nie z zapisanego pliku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Payek napisał:

Sprawdziłem kilkukrotnie i u mnie nie słychać (ja nie słyszę ;-)) żadnych trzasków, artefaktów czy szumu. Ścieżka wyglądała tak: WWW -> iPhone - (airplay) -> 803D, czyli odpalałem to ze strony WWW, a nie z zapisanego pliku. 

Bardzo podziękował za test.

 

Jeżeli ktoś jeszcze jest chętny do sprawdzenia czy faktycznie ten plik odtwarza się na 803D (lub innym posiadanym sprzęcie obsługującym Airplay) bez jakichkolwiek trzasków i glitchy bezprzewodowo przez Airplay to będę już miał potwierdzenie na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2021 o 18:47, pblazej napisał:

Miałem odezwać się po dwóch miesiącach w sprawie wygrzania mojej Yamahy 803.

 

Gdy ją kupiłem, to grała świetnie, a teraz po dwóch miesiącach wygrzewania muszę przyznać, że gra świetnie. Czyli nic się nie zmieniło. Pozdrawiam wygrzewaczy ;)

Potwierdzam, u mnie też się nic nie zmieniło. Również jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jack Frost napisał:

Bardzo podziękował za test.

 

Jeżeli ktoś jeszcze jest chętny do sprawdzenia czy faktycznie ten plik odtwarza się na 803D (lub innym posiadanym sprzęcie obsługującym Airplay) bez jakichkolwiek trzasków i glitchy bezprzewodowo przez Airplay to będę już miał potwierdzenie na 100%.

W ostatniej sekundzie słychać "pyknięcie".  Cyrus One Cast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...