Skocz do zawartości

Stereo do salonu 30mkw, do 2000zł


phini

Recommended Posts

Cześć :) Mam mętlik w głowie... Szukam raczej używanego sprzętu(wzmacniacz+kolumny) do salonu 30mkw(kanapa stoi 2 metry od TV i stolika rtv, na którym stoją kolumny). Obecnie gra tutaj Pianocraft E810 z kolumnami od wieży sony mhc-rg170. Połączenie komiczne może, ale daje to całkiem mięsisty dźwięk(raczej, aż zbyt basowy), ale PC leci do sypialni.

Czytając forum zauważyłem ciekawe rozwiązanie, wzmacniacz SMSL Q5 Pro(bo nowe, a w Chinach można go też taniej dostać), ale czytając coś więcej o nim(np tutaj )zwątpiłem. Jak to z nim jest, czy faktycznie dobrze gra? Czy wystarczy mu mocy pod kolumny do salonu(w ich testach wyszło 26W przy 4Ohm)? Obecnie kolumny mają moc 2x25W i spokojnie wystarczają do dość głośnego grania.

To co potrzebuję to sprzęt, który zagra z muzyką serwowaną z rpi lub innych źródeł, np radio internetowe(myślałem tutaj o chromecast audio), ale czasami zdarzy się film z TV(tutaj tylko wyjście optyczne), ale to tylko jako dodatek.

To co lubię w muzyce to raczej  cieplejsze brzmienie, ale bez lejącego basu - z Żoną lubimy posłuchać koncertów z serii MTV Unplugged czy Michael Buble, Dire Straits, a ja dla odmiany czasami coś z gatunku rock/metal chociaż to też jako dodatek, bo od tego mam słuchawki ;)

PS: Oczywiście, jeśli są inne lepsze propozycje zamiast SMSL to jestem otwarty na propozycje.

Edytowano przez phini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Ja kupiłem tu 

https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl-q5-czarny.bhtml 

tylko dobierz do niego dobre kolumny u mnie będzie grał z ELAC BS 123 ale one mogą być za małe do 30m² 

Poczytaj sobie ja się tym artykułem troszkę sugerowałem 😉

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czytałem tutaj na forum już o Q5 Pro, to właśnie ten temat mnie nim zainteresował :) Z ciekawości chcialem doczytać coś więcej na anglojęzycznym necie i taka niespodzianka jak wyżej. Myślałem jeszcze o SA300 ze względu na większą moc, ale z kolei ten nie ma wejścia optycznego.

No dobrze, skoro wzmacniacz potwierdzony, to teraz kolumny. Co do niego można dobrać, aby całość była kulturalna? (bez syczenia itp) Budżet w takim razie jaki został to jakieś 1200zł na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, phini napisał:

Dzięki, czytałem tutaj na forum już o Q5 Pro, to właśnie ten temat mnie nim zainteresował :) Z ciekawości chcialem doczytać coś więcej na anglojęzycznym necie i taka niespodzianka jak wyżej. Myślałem jeszcze o SA300 ze względu na większą moc, ale z kolei ten nie ma wejścia optycznego.

No dobrze, skoro wzmacniacz potwierdzony, to teraz kolumny. Co do niego można dobrać, aby całość była kulturalna? (bez syczenia itp) Budżet w takim razie jaki został to jakieś 1200zł na kolumny.

@MobyDick 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i sprawne SMSL Q5pro z zasilaczami z którymi są sprzedawane powinny dostarczać około 50W mocy na kanał przy 4 omach. Ten z testu wyglądał na podstawie pomiarów i z wyglądu podejrzanie.  Jednak przy 8 omach nie ma co liczyć na więcej niż 25 W. Bardzo podobnie do niego wygląda Alientek D8. Nie jest w pełni cyfrowym wzmacniaczem, tylko impulsowym analogowym ( jak SA300 ) i z wbudowanym DAC-iem. Nie ma wyjścia na subwoofer, za to ma wyjście słuchawkowe. Nie słyszałem go, lecz ma dobre opinie. 80 W na kanał w jego przypadku wymagało by mocniejszego zasilacza. Z tym z którym jest sprzedawany można liczyć na podobną moc co Q5pro. Ciekawie zapowiada się I. AM. D V200BT  . Nikt go jednak chyba nie słyszał w naszym kraju i wymaga mocnego zasilacza lub dedykowanego liniowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MobyDick napisał:

Nowe i sprawne SMSL Q5pro z zasilaczami z którymi są sprzedawane powinny dostarczać około 50W mocy na kanał przy 4 omach. Ten z testu wyglądał na podstawie pomiarów i z wyglądu podejrzanie.  Jednak przy 8 omach nie ma co liczyć na więcej niż 25 W. Bardzo podobnie do niego wygląda Alientek D8. Nie jest w pełni cyfrowym wzmacniaczem, tylko impulsowym analogowym ( jak SA300 ) i z wbudowanym DAC-iem. Nie ma wyjścia na subwoofer, za to ma wyjście słuchawkowe. Nie słyszałem go, lecz ma dobre opinie. 80 W na kanał w jego przypadku wymagało by mocniejszego zasilacza. Z tym z którym jest sprzedawany można liczyć na podobną moc co Q5pro. Ciekawie zapowiada się I. AM. D V200BT  . Nikt go jednak chyba nie słyszał w naszym kraju i wymaga mocnego zasilacza lub dedykowanego liniowego.

Dzięki za taaaką odpowiedź :) Jeśli faktycznie ten maluch oddaje te 2x50W to zostanę przy nim(bo ma toslink ;) ). Czyli pozostaje kwestia kolumn. Jak wyżej podalem, budżet to 1200, mogą być używane. Co będzie wystarczające, a jednocześnie w połączeniu z SMSL nie krzykliwe? Preferowałbym podłogowe o ile taka opcja się sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są jeszcze jedne 200 zł drożej:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-podlogowe-czarne-kef-q500

To dobre kolumny w tej cenie i powinny pasować do Q5pro. Ich brzmienie można lekko ocieplić regulacją barwy, dodając nieco basu. Wtedy lepiej się sprawdzą w większym pomieszczeniu i powinny sobie dać radę bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem małego wzmacniacza do podłączenia z TV i szybkich porannych odsłuchów. Nie chcę obciążać lampy dlatego wybór padł na minimalizm. Po wielu próbach stanął u mnie Topping MX3 i jest to najlepszy mini wzmacniacz, z którym miałem do czynienia. Brzmienie jest szybkie, bas zróżnicowany, a góra nie jest w żaden sposób uproszczona. Polecam wziąć pod uwagę Toppinga. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To nowe kolumny. ciekawe. Polskiej produkcji i ładnym brzmieniu.

Ale nie jest to poziom Klipsch F2, Missiona czy Kefa.

Mission jakie masz na myśli?

Patrząc po temacie wpadły mi jeszcze, nawet często sugerowane, Tannoy M4, a widzę, że cenowo też wychodzą przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, phini napisał:

Mission jakie masz na myśli?

Patrząc po temacie wpadły mi jeszcze, nawet często sugerowane, Tannoy M4, a widzę, że cenowo też wychodzą przyzwoicie.

Witaj,

Z marki Mission możemy Ci zarekomendować model LX 2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/mission-lx-2.html 

Ten model brzmi dość dynamicznie, jak na tak nie dużą obudowę, nie ma kującej góry i lekko wypycha środek do przodu. Miło się tego słucha z elektroniką, która ma miękki i łagodny charakter. Jeżeli miałoby to zagrać z SMSL, to przepuszczam, że takowa konfiguracja powinna Ci się spodobać. Zapraszamy Cię na prezentację bądź wypożeczenie.

Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...