Skocz do zawartości

Stereo do salonu 30mkw, do 2000zł


phini

Recommended Posts

Dnia 25.08.2020 o 08:20, Q21 napisał:

Sam szukałem małego wzmacniacza do podłączenia z TV i szybkich porannych odsłuchów. Nie chcę obciążać lampy dlatego wybór padł na minimalizm. Po wielu próbach stanął u mnie Topping MX3 i jest to najlepszy mini wzmacniacz, z którym miałem do czynienia. Brzmienie jest szybkie, bas zróżnicowany, a góra nie jest w żaden sposób uproszczona. Polecam wziąć pod uwagę Toppinga. 
 

Pytanko do Was :) co powiecie na stx electrino 250 do tego typu wzmacniacza(mam już u siebie smsl q5 pro) i takiego salonu(przypomnę, odsłuch z 2 metrów pomimo 30mkw salonu).  Można tego u was posłuchać? Ja z Konstantynowa jestem więc mam rzut beretem.

Edytowano przez phini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to powinien być dobry pomysł, pod warunkiem że nie potrzebujesz grac nim stale ekstremalnie głośno. Nie jest on zbudowany pod kontem tego typu kolumn, ale myślę że się sprawdzi.

Kolumny typu Tannoy Mercury mogą się z nim nie sprawdzić zbyt dobrze. Zagrać to zagra, lecz bez rewelacji. Przynajmniej jeśli są bez dobrze zrobionego tuningu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam na odpowiedź od Q21 odnośnie odsluchu, bo fanem glosnego łojenia nie jestem  :) Ale w sumie co to znaczy, że nie zostały zrobione pod takim kontem? Grają ciszej po prostu czy kwestia przegrzewania cewek czy czegoś innego?

Ps: i tak oto budżet na kolumny 1200 wyskoczyl na ponad 2tys, bo dostać Kef q500 w dobrym stanie, to koszt z tego co widzę, ponad 2 tys. No i nie wiadomo jak były traktowane, stąd moje zainteresowanie nowym sprzętem.

A przy okazji doszło ciekawe kryterium, BassRelex musi być z przodu bo nie dam rady aż tak odsunąć kolumn od ściany...

Edytowano przez phini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kryterium uznał bym za stosunkowo mało istotne. Bywa ze kolumny z tunelem z tyłu dobrze się sprawdzają blisko ściany i te które mają wylot z przodu wymagają sporego oddalenia od niej. To bardziej kwestia samych kolumn i ewentualnego ich dostrojenia do sytuacji. Kef Q500 w 30 m² raczej powinien być dość blisko ścian ( nie ma tunel br, tylko membrany bierne ).

Kupując kolumny używane z jednej strony można się zawsze na coś naciąć. Z drugiej strony gdy się dobrze trafi można kupić znacznie lepsze za te same pieniądze. Kolumny jeśli są prawidłowo używane i nikt ich nie uszkodził mechanicznie zwykle są dość trwałe. Szczególnie gdy zawieszenia górne głośników stożkowych są gumowe. Piankowe , szczególnie w starszych kolumnach mogą zacząć się rozpadać z czasem. To zwykle da się wymienić. Jednak nie zawsze po wymianie wszystko gra dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2020 o 21:51, phini napisał:

Pytanko do Was :) co powiecie na stx electrino 250 do tego typu wzmacniacza(mam już u siebie smsl q5 pro) i takiego salonu(przypomnę, odsłuch z 2 metrów pomimo 30mkw salonu).  Można tego u was posłuchać? Ja z Konstantynowa jestem więc mam rzut beretem.

Jak najbardziej, zapraszamy na odsłuchy. Warto posłuchać jeszcze pylona w tej konfiguracji. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...