Skocz do zawartości

Dobór amplitunera i kolumn do wzmacniacza


FuckinNinja

Recommended Posts

Dzień dobry drodzy forumowicze!

Jestem zupełnym laikiem w temacie, choć muzyka jest mi szalenie bliska, to niestety fundusze nie pozwalały na eskalowanie miłości.

Okazyjnie zakupię wzmacniacz NAD c372 i chciałbym do niego dokupić amplituner i 2 kolumny. I tutaj właśnie moja prośba, abyście wy, doświadczeni koleżanki i koledzy doradzili, jakim sprzętem najlepiej się zainteresować.

Rozważam zakup na raty w przedziale 2000-3500 PLN (oczywiście jeśli jest tańszy sprzęt, który dobrze zda egzamin, to nawet lepiej). Ale jeśli ktoś z was ma do odsprzedania godny polecenia sprzęt, to i gotówkowy zakup wchodzi w grę.

Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to niestety jest to raczej średniej wielkości pokój na planie prostokąta (5x3) w gierkowskim bloku, a największym problemem byłoby to, że sprzęt ustawiony byłby na ścianie dłuższej.

Za wszelkie porady, opinie i sugestie z góry bardzo dziękuję!

P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FuckinNinja napisał:

Okazyjnie zakupię wzmacniacz NAD c372 i chciałbym do niego dokupić amplituner i 2 kolumny.

A dlaczego chcesz dokupic amplituner do wzmacniacza? Tym bardziej ze piszesz o parze kolumn.

21 minut temu, FuckinNinja napisał:

Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to niestety jest to raczej średniej wielkości pokój na planie prostokąta (5x3) w gierkowskim bloku, a największym problemem byłoby to, że sprzęt ustawiony byłby na ścianie dłuższej.

5x3 to z centymetrem w reku czy tez przyblizone wartosci? Majac jeszcze jeden wymiar czyli wysokość pomieszczenia, mozna te wymiary wrzucic w kalkulator Modów dostepny w sieci, ktory pokaże Ci jak to jest w Twoim pomieszczeniu. Moze sie okazać ze nie jest tak źle z akustyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym odsłuchałeś tego NAD-a że od razu rozważasz jego zakup?

Czy to tylko dlatego ze okazja?

Pamietaj ze może Ci nie wpasować sie brzmienie. Mi podczas szybkiego odsluchu inny model tej firmy nie pasował brzmieniowo i odpadł w przedbiegach....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

5x3 to z centymetrem w reku czy tez przyblizone wartosci? Majac jeszcze jeden wymiar czyli wysokość pomieszczenia, mozna te wymiary wrzucic w kalkulator Modów dostepny w sieci, ktory pokaże Ci jak to jest w Twoim pomieszczeniu. Moze sie okazać ze nie jest tak źle z akustyka. 

Wysokość 2,50. Z centymetrem w ręku. Możesz podrzucić linka do kalkulatora? 

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z czym odsłuchałeś tego NAD-a że od razu rozważasz jego zakup?

Czy to tylko dlatego ze okazja?

Raczej tylko dlatego, że okazja. Doświadczenie mam słabe. 

Odsłuchiwałem go na sprzęcie, którego zakup wykracza poza moje możliwości finansowe. Będąc szczerym, to też nie wiem do czego dokładnie był on podłączony. Wiem, że drogie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz odtwarzacza CD to polecam zwrócić uwagę na Marantz CD6006 lub Yamaha CD S300. Odbiornik bluetooth dokup sobie zewnętrzny logitech. Zapłacisz nie więcej niż 200zł i zaoszczędzisz trochę pieniędzy. 
Z kolumn polecam monitory i w tym przypadku dobrym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Opal Monitor jeśli chciałbyś uzyskać łagodniejszy charakter brzmienia lub monitor Audio Bronze 2 jeśli chciałbyś wyciągnąć więcej smaczków z nagrań.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...