Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

Cześć, jestem nowy na forum także witam wszystkich:)

Chciałbym wejść w świat muzyki słuchanej z czegoś innego niż głośniki komputerowe i miniwieża.

Na początek wzmacniacz stereo i głośniki a w przyszłości gramofon (także wzmacniacz musi mieć wejście gramofonowe). Odtwarzacz CD mam Pioneera.

Słucham roca, pop, hip-hop, muzyka elektroniczna.

Lubię dobry bas.

W załączeniu przesyłam plan pomieszczenia w którym ów sprzęt będzie użytkowany. Niestety jest to niewielki pokój ok 8,5 m2 i z racji tego nie ma za wiele miejsca i możliwości rozłożenia sprzętu.

Głównie siedzę przy biurku bo przy nim pracuję także z tej pozycji będzie odsłuch.

Na planie KL - kolumna lewa będzie stała na podstawce ewentualnie na jakiejś komodzie, KP - kolumna prawa będzie stała na biurku. Odstęp między kolumnami wyniesie ok 2 m. Ewentualnie mogę przesunąć biurko w lewo i pod okno wstawić kolumnę (mam na myli podłogówki tylko w tak małym pomieszczeniu to chyba mija się z celem).

Gdzieś kiedyś wyczytałem, czy usłyszałem, że każdy sprzęt audio zagra tak dobrze jak dobre ma kolumny. Jeśli to prawda (a coś w tym jest) to lepiej zainwestować więcej w kolumny niż we wzmacniacz?

Budżet: hmm no nie chcę za dużo wydawać, jestem elastyczny ale wolałbym sprzęt z dolnej półki, max 3000 zł na wzmacniacz i kolumny wystarczy?

 

Pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Idealnym rozwiązaniem byłby Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. Dzięki takiemu zestawowi uzyskasz potężne brzmienie z dobrą podstawą basową i świetną stereofonią. Alternatywą dla Pylonów mogą być Heco Aurora 300, które świetnie zgrywają się z Toppingiem. Będzie to łagodniejszy charakter brzmienia z nieco mniejszą ilością basu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

SMSL Q5 albo Topping ... Monitor audio Bronze 100

 

14 minut temu, Q21 napisał:

Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. 

Alternatywą dla Pylonów mogą być Heco Aurora 300, które świetnie zgrywają się z Toppingiem.

 

SMSL Q5 i Topping - fajne maleństwa tylko nie widzę możliwości podpięcia gramofonu a to chcę mieć żeby w przyszłości (pewnie jeszcze w tym roku) kupić gramofon i odkurzyć czarne płyty które zalegają na półce dobre 25 lat.

Te Pylony trochę drogie ale Bronze 100 i Aurora 300 wyglądają oki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy ich mylić z systemami micro wyposażonymi w klasyczne wzmacniacze zwykle niewielkiej mocy. Wtedy miniaturyzacja wynika z tego ze z powodu małej przestrzeni jest mały zasilacz i mały wzmacniacz z niewielkim radiatorem. Wzmacniacze impulsowe nie potrzebują dużo przestrzeni z powodu ich budowy przy rozsądnych mocach, szczególnie gdy zasilacz ma osobną obudowę. Wtedy przy małych gabarytach, sama obudowa może być lepiej zrobiona z lepszych materiałów. Jeśli zrezygnuje się z typowej ( zamkniętej ) obudowy, kilku wejść, oraz pełnowymiarowych terminali głośnikowych można coś takiego zredukować do naprawdę maleńkich rozmiarów zbliżonych do karty kredytowej:

Hab6ea86ced064dd4b5b2476113fc88afy.jpg

https://pl.aliexpress.com/item/4000299988250.html

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dobrego i niedrogiego wzmacniacza pozwala właśnie więcej wygospodarować na kolumny. Do wzmacniacza za 600 zł takiego jak SMSL Q5pro możesz kupić kolumny takie jak KEF Q350 ( od 2 tyś na allegro )

Do tego Chromecast Audio i jeśli potrzebujesz CD to jakiś używany Philips jako transport z wyjściem cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na forum o tym SMSL Q5 pro i ma dobre opinie jednak w tym wątku (poniżej) jest mowa, że ten wzmacniacz + gramofon to niezbyt udane połączenie a jednak na podłączeniu gramofonu mi zależy.

 Pytanie czy podłączanie dodatkowych preampów nie zakłóci dźwięku z gramofonu w sensie czy nadal będzie to ten dźwięk czarnej płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zewnętrzny preamp gramofonowy uważa się za lepsze rozwiązanie niż wbudowany. Więcej jednak zależy od samej jakości tego preampu.  Q5pro jest wzmacniaczem nie tylko impulsowym ale i cyfrowym, dlatego sygnał z preampu gramofonowego trafi do przetwornika AC. W przypadku analogowego wzmacniacza impulsowego sygnał trafia w końcówce mocy do przetwornicy która sygnał analogowy zamienia w szereg impulsów. Wzmacniacz cyfrowy  najlepiej sprawdza się z sygnałem od początku cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do słuchania muzyki z CD czy z komputera jak najbardziej tak (a w moim przypadku małego pokoju zdecydowanie tak) ale do gramofonu już gorzej?

Kurcze chyba muszę udać się do jakiegoś salonu i posłuchać różnych sprzętów a zwłaszcza gramofonu bo dźwięk gramofonu to pamiętam z dzieciństwa a może się okazać, że po latach ten dźwięk już mi nie odpowiada i jednak wolę dźwięk cyfrowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Gramofon to w dużej mierze pewien klimat z obcowaniem z czarnym krążkiem który widzisz jak się kręci.

No , dzięki MobyDick , koszt mojego gramiaka po ostatnim upgradzie i dodaniu nowej wkładki wzrósł do 8k. , cały czas zastanawiałem się , po co to robię ? A dzięki Tobie już wiem ! By patrzeć jak się kręci czarny krążek ! Tego mi brakowało do definicji szczęścia :)

Co do wykorzystania Q5 pro do gramofonu to się zgadzam lepszy będzie wzmacniacz tradycyjny , choć w moim przypadku też występuje podwójna konwersja / sygnał przez DDRC -24/ i jestem w stanie wyłapać dźwięk gramofonu / większa dynamika , mniej basu , większy nacisk na średnie tony , większa naturalność wraz z niedoskonałościami nagrania, ale w pozytywnym tego znaczeniu / niż tego samego nagrania z CD lub pliku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany i to raczej taki co ma z 20 lat :) .

16 minut temu, tomek4446 napisał:

No , dzięki MobyDick , koszt mojego gramiaka po ostatnim upgradzie i dodaniu nowej wkładki wzrósł do 8k. , cały czas zastanawiałem się , po co to robię ? A dzięki Tobie już wiem ! By patrzeć jak się kręci czarny krążek ! Tego mi brakowało do definicji szczęścia :)

Co do wykorzystania Q5 pro do gramofonu to się zgadzam lepszy będzie wzmacniacz tradycyjny , choć w moim przypadku też występuje podwójna konwersja / sygnał przez DDRC -24/ i jestem w stanie wyłapać dźwięk gramofonu / większa dynamika , mniej basu , większy nacisk na średnie tony , większa naturalność wraz z niedoskonałościami nagrania, ale w pozytywnym tego znaczeniu / niż tego samego nagrania z CD lub pliku. 

Przy czarnym krążku trzeba jeszcze zaakceptować dość wyraźny poziom szumów który doskwiera gdy mamy dość ciche momenty, trzaski, trudne do określenia niezrównoważenie kanałów i spory przesłuch międzykanałowy. Jak to nie mówić o klimacie ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprzęt przeżyje jeszcze niejeden nowy a nawet jak się już coś uszkodzi to jest to sprzęt naprawialny przez pierwszy lepszy serwis rtv. A z nowiutkim to taka bajka - 2-3 latka i śmietnik bo moduł cyfrowy niedostępny a jak dostępny to nie ma firmware albo cena równa się 80% nowego wzmacniacza. Zatem ryzko to owszem jest kiedy kupujemy nowy sprzęt za całkiem ładne kwoty a dostajemy jakość marną..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A-400 to już klasyk gatunku konkretny sprzęt nazywany jest GIANT KILLER potrafi zagrać niż nie jeden droższy i teoretycznie lepszy wzmacniacz!!

Nie ma w nim żadnych regulacji barwy dźwięku!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jakąś płytę i pojadę do salonu żeby mi puścili i zobaczę czy ja jednak chcę wrócić do czarnych płyt, mam nadzieję że będę chciał :)

A później zobaczymy czy klasyczny wzmacniacz czy może Q5 pro.

A takie podstawowe wzmacniacze jak np. Pioneer A-10AE, Yamaha A-S201, Onkyo A-9110 są warte uwagi?

Wiem, wiem oglądałem ten film Reduktora już nie raz. Właśnie od niego się dowiedziałem o A-400.

Reduktor Szumu zbudował własny wzmacniacz lampowy i gdzieś przez myśl mi przeszło żeby taki kupić i złożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...