Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

Przytkałem tunel bass reflex i niewiele to pomogło. Jest trochę lepiej ale to jednak nie to co bym chciał uzyskać.

Może zamówię te monitory aktywne Adam 7 i Tannoy 5 i może 8 też i zobaczę jaki będzie efekt.

Jak nadal będzie słabo to już chyba tylko pozostanie opcja ze zmianą pokoju i takie ustawienie biurka względem kolumn jak ostatnio pokazałem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak myślę że Tannoy Reveal 802 mogą być za duże do mojego pokoju więc może 502 ewentualnie Adam Audio T7V.

Na razie się jednak wstrzymam z zakupem bo jest problem z dostępnością Tannoy-ów. W tych sklepach w których jeszcze je mają to ceny są z kosmosu a tam gdzie cena jest niska to oczekują na dostawę. Oby tylko nowa dostawa nie przyniosła podwyżki cen.

W jednym sklepie polecili mi KRK Rokit 5 G4 lub M-Audio BX5 D3, oba są niby lepsze niż Tannoy Reveal 502.

A taka ciekawostka, w tych sklepach muzycznych można kupować kolumny na sztuki a nie tak jak w sklepach audio gdzie podają cenę za sztukę a trzeba kupić komplet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są pakowane w osobne pudełka to nie powinno być problemu. Jednak wiele monitorów bliskiego pola jest pakowanych parami w jedno pudełko. Kiedyś spotkałem się z sytuacją gdzie nie można było kupić osobno przedwzmacniacza i końcówki mocy, które były pakowane osobno i nie miały wspólnego zasilania. 2 zupełnie niezależne urządzenia trzeba było kupić w komplecie w sklepie MM :) . To chyba jednak sklep dla idiotów. Swoją drogą dziwi podawanie cen za sztukę gdy kolumny sprzedaje się parami i pakowane są po 2 sztuki do jednego pudełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie tak jest. My juz kilka razy sprzedaliśmy sztukę kolumny pasywnej. Zależy od producenta i dystrybutora ale jest to możliwe.

W przypadku aktywnych to częsty zabieg bo kupuje się na przykład 3 sztuki.

Co do Tannoya to całą firma ma problem nie ma jej produktów w ogole na rynku. Nie wiadomo co dalej z brandem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w drugiej połowie października mają być ale czy będą i w jakich cenach to zobaczymy.

Może wezmę te KRK Rokit 5 G4 na testy choć są droższe niż Tannoy 502.

A ta seria Rokit ma z tyłu pokrętło/przycisk i wyświetlacz i można ustawiać różne parametry pracy (dźwięku) i jest też aplikacja. Ustawia się telefon w miejscu odsłuchu, puszcza dźwięk i pokazuje jakie ustawienia dźwięku ustawić w kolumnach właśnie za pomocą tego wyświetlacza i pokrętła/przycisku. Niestety używa się do tego mikrofonu w telefonie więc nie wiem na ile to będzie wiarygodne ale można się pobawić.

Edytowano przez mtkg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...