Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

23 godziny temu, mtkg napisał:

 

Może kupie jakieś kolumny w kolorze białym to jeszcze mnie pochwali :)

Zawsze mnie zastanawiało co kobiety widza w tym bialym kolorze? Przecież nasze domy nie wygladaja jak sale szpitalne by inny prócz białego sie nie nadawał kolorystycznie. Nie mowiac już ze lakierowany czy woskowany  fornir naturalny wyglada obłędnie.....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O Tannoy Mercury M2 pytałem wcześniej w poście, jak są oki i dadzą mi dobry bas (jak na monitory) to jestem za.

Pumpurek zapytał czy mogę podjechać do niego do salonu na odsłuch ale niestety z Poznania mam za daleko.

Byłem umówiony na odsłuch u siebie ale niestety coś mi wypadło i musiałem przełożyć.

Blisko mnie jest na sprzedaż NAD 3020e za 1200 do negocjacji ale nie wiem czy to nie za dużo.

A podobno Pioneer A-30 jest dobrym wzmacniaczem w cenie używanego NAD 3020. Co o nim myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HECO AURORA 300 to chyba kolumny bardziej grające w stylu Tannoy M2 , czyli o nieco pastelowej barwie dźwięku. Magnat Quantum 723 to z kolei brzmienie bardziej przejrzyste choć bez wyraźnej ekspozycji góry pasma, z dość wyraźnie zaznaczonym energicznym basem. Nie widzę ich za bardzo w połączeniu z klasycznym NAD-em.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpurek zaproponował NAD C370 i Monitor Audio Bronze 2.

Co do wzmacniacza to tego modelu nie znam ale z tego co widzę to nie ma wejścia na gramofon a na tym mi zależy.

Co do kolumn to sam się nad takimi zastanawiałem.

Jutro jadę na odsłuch u siebie w mieście w salonie audio to posłucham jakiś zestawów i wyrobię sobie opinię i już będzie czas się na coś zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzisiaj byłem na pierwszym odsłuchu.

Niestety mój błąd, bo nie zabrałem własnej płyty CD z nagraniami i miałem do dyspozycji to co mieli w salonie. Ale oki. Miałem za to własną płytę winylową.

Słuchałem wzmacniacza NAD C316BEE V2 i na początek kolumny Pylon Audio Pearl Monitor. To połączenie nie przypadło mi do gustu. Nie było tego basu który bym chciał.

Później poszły kolumny Pylon Audio Opal 20 i tu już było znacznie lepiej, tu już mi się podobało.

Następnie kolumny Pylon Audio Opal Monitor te też nie były złe, na pewno lepsze niż Pearl Monitor.

Chciałem posłuchać Pioneera A-30 ale nie mieli, był za to A-40 ale już nie miałem czasu na przełączanie-podłączanie.

Ogólnie wszystko brzmi ładnie, czysto ale ja potrzebuję basu. No oki z monitorów pewnie za wiele basu nie będę miał...no i co tu zrobić.

Aha jeszcze co do monitorów, jak mają stać na podstawkach to się obawiam o mojego 3,5 rocznego syna żeby tego nie przewrócił i żeby mu na nogę nie spadło czy coś w tym stylu. Więc może lepiej nieduże podłogówki? Tylko w moim niewielkim "pokoju odsłuchowym" to sam nie wiem.

Co do czarnej płyty to moja brzmiała tragicznie i byłem załamany bo chciałem wrócić do winyli a tu taki brzmieniowy zonk. I już myślałem na co mi wzmacniacz z wejściem gramofonowym, może wystarczy SMSL Q5 pro. Ale pan włączył swoją i to już mi się podobało, brzmiało bardzo ładnie więc może pozostanę przy gramofonie.

Nie wiem czy jest sens jeździć po tych salonach czy lepiej wypożyczyć jakiś sprzęt i potestować w swoim środowisku?

Co myślicie o tym sprzęcie który testowałem? I co lepiej NAD czy Pioneer? I co ogólnie myślicie o kolumnach Pylon?

Edytowano przez mtkg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Pylon znane są dobrej relacji jakość cena, jednak nie wszystkim musza się podobać zarówno ze względu na dźwięk jak i wygląd. NAD-a i Pioneera które chcesz kupić koniecznie sam powinieneś porównać z tymi samymi kolumnami. To inne granie i wrażenia finalne mogą być inne na Pioneerze niż te z NAD-em. Już chyba pisałem że do Q5 pro dobrze jest wybrać zupełnie inne kolumny niż te które będą optymalne do NAD-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem posłuchać tego Pioneera i jeszcze kolumny Monitor Audio Bronze 2 ale już nie było czasu żeby to wszystko przekładać. Pan w salonie był sam i co chwila ktoś przychodził i tak nie miał dla mnie wystarczająco czasu żeby mi to wszystko przełączać.

Też inna sprawa że sala odsłuchowa miała 20 m2 a mój pokój niecałe 9 więc takie monitory też na pewno u mnie inaczej zagrają i może więcej basu z siebie wydobędą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że odsłuchy u siebie w domu są najlepsze wypożycz to co ci podeszło i posłuchaj 

Mój terrorysta 😉 ma 4 lata z tego co widzę kombinuje jak ludzika LEGO wcisnąć do głośnika maskownice non stop założone przyjadą podstawki to podkleję do nich kolumny na BLU TAC 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mtkg napisał:

Chciałem posłuchać tego Pioneera i jeszcze kolumny Monitor Audio Bronze 2 ale już nie było czasu żeby to wszystko przekładać. Pan w salonie był sam i co chwila ktoś przychodził i tak nie miał dla mnie wystarczająco czasu żeby mi to wszystko przełączać.

Też inna sprawa że sala odsłuchowa miała 20 m2 a mój pokój niecałe 9 więc takie monitory też na pewno u mnie inaczej zagrają i może więcej basu z siebie wydobędą?

Zapewne basu będzie więcej i może się okazać ze te z których basu nie ma za wiele będą pasowały dobrze , a te które basują dobrze w 20 m² będą sprawiać problemy i trzeba będzie przymykać tunel br.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli wielkiego wyboru :( Głównie duże, drogie podłogówki.

Sprzedawca polecał te Pylony jak i NAD-a, chciałem posłuchać Pioneera to powiedział że "Pioneer mógłby robić za podstawkę dla NAD-a".

Uparłem się na Pioneera ale po przesłuchaniu wspomnianych kolumn z NAD-em już nie było czasu na Pioneera, tym bardziej że był sam w sklepie i co go wołałem żeby mi coś przełączył to obsługiwał jakiegoś klienta.

Ale jest inna sprawa. Jak się kładłem spać to wpadłem na szatański pomysł żeby zamienić ten pokój w którym pracuję i sprzęt miałby grać z sypialnią. Zyskałbym trochę ponad 2 m2 powierzchni (razem 10,6 m2 vs obecne 8,5 m2) i lepsze rozstawienie sprzętu. I jeszcze jak tak sobie myślę to jest dużo innych plusów ale tego już nie będę wymieniał. Aha i obecna sypialnia jest bardziej odizolowana od otoczenia to i można by głośniej posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...