Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Słuchajcie a kwestia podłączenia komputera do wzmacniacza. Używam laptopa i mam podłączoną zewnętrzną kartę dźwiękową przez USB i do tego głośniki komputerowe 2.1. Karta ma wyjście optyczne S/PDIF Toslink jak i zwykłe na słuchawki.

I pytanie, czy warto dopłacać do wzmacniacza co będzie miał wejście optyczne żeby za jego pomocą podłączyć laptopa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Pioneer A-30 vs A-40. Ten drugi ma wejście optyczne. Wtedy z laptopa do karty dźwiękowej podłączenie przez USB a następnie do wzmacniacza przez optyczne.

A w przypadku A-30 to nie wiem czy z laptopa do karty dźwiękowej przez USB a potem z wyjścia słuchawkowego do wzmacniacza czy już pominąć kartę dźwiękową i bezpośrednio z laptopa do wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 08:13, mtkg napisał:

Sprzedawca polecał te Pylony jak i NAD-a, chciałem posłuchać Pioneera to powiedział że "Pioneer mógłby robić za podstawkę dla NAD-a".

A-40 to jakieś 300-400 zł dopłaty względem A-30, ale to bym musiał posłuchać czy jest jakaś znacząca różnica w brzmieniu.

@S4Home możesz się ustosunkować do tego co wcześniej napisałem odnośnie NAD C316BEE V2, a w zasadzie co powiedział Pan w salonie? Czyli A-40 vs C316BEE V2?

Na razie myślę nad wypożyczeniem Pioneer A-30, A-40 i NAD C316BEE V2. W tym przedziale cenowym jest jeszcze Onkyo A-9110 (cenowo jak A-30) oraz A-9130 (cenowo jak A-40 i C316).

Choć kurcze najpierw miałem wybrać kolumny.

A takie kolumny jak Fyne Audio F302 lub monitory F301?

STX Electrino 150?

Heco Aurora 300?

Albo wspomniane Pylon Audio Opal 20 lub Opal Monitor?

Edytowano przez mtkg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejeżdżałem obok jednego z salonów i wszedłem na chwilę zobaczyć co mają ciekawego.

Miałem okazję przez chwilę posłuchać kolumn KEF Q350 i wow ładnie to grało. Kolumny stały w dużej sali i były podłączone do Pioneera SX-N30AE i fajnie to grało. Później przez chwilę słuchałem kolumn Monitor Audio Bronze G6 100 z jakimś amplitunerem Denona ale nie wiem jakim. Tu chyba był lepszy bas ale ten sprzęt stał w innym pomieszczeniu. W domu to by jeszcze inaczej brzmiało.

Do czego zmierzam, chciałem kupić wzmacniacz stereo i monitory i słuchać muzyki z CD, komputera i w przyszłości z gramofonu ale sprzedawca podpowiedział że zamiast iść w CD może lepiej iść w strumieniowanie muzyki np. ze Spotifi czy Tidal (Tidal ponoć przesyła muzykę w lepszej jakości). Hmm no może i racja bo zamiast wydawać kasę na kupno płyt CD to lepiej wykupić abonament na np. Tidal? I może nie na co iść w gramofon bo płyty też strasznie drogie tylko samo strumieniowanie muzyki.

Znowu mam namieszane w głowie i znowu muszę rozgryźć temat.

Podpowiecie coś bo te strumieniowanie i Tidale są mi obce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli chodzi o słuchanie muzyki to sprzedawca miał sporo racji. Do winyli trzeba mieć po prostu pewną pasję i wymaga to sporych nakładów na nowy sprzęt, aby można było mówić o dobrej jakości. Przy starym sprzęcie często trzeba się dobrze na nim znać aby nie kupić sprzętu w złym stanie i potem często trzeba sporo wydać na naprawy, które mogą okazać się kłopotliwe. Jeśli masz trochę starych płyt to zawsze można ich posłuchać na czymś niedrogim co podłączysz do sprzętu który niekoniecznie jest do tego przeznaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mtkg napisał:

 sprzedawca podpowiedział że zamiast iść w CD może lepiej iść w strumieniowanie muzyki np. ze Spotifi czy Tidal (Tidal ponoć przesyła muzykę w lepszej jakości).

Tidal przesyła w lepszej jakosci niż cd ???? Tak powiedział sprzedawca!

A ja myslalem ze mnie juz nic nie zdziwi.... 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tidal przesyła w lepszej jakosci niż cd ???? Tak powiedział sprzedawca!

A ja myslalem ze mnie juz nic nie zdziwi.... 

Tidal lepiej niż Spotify

 

2 minuty temu, milk-monster napisał:

Czyli idziesz dobrym tropem 👍 

Jeżeli spodobały ci się Q350 i Pioneer wypożycz i testuj

No właśnie tak się mocno zastanawiam nad tą konfiguracją tylko przekroczę budżet

 

26 minut temu, MobyDick napisał:

Do winyli trzeba mieć po prostu pewną pasję i wymaga to sporych nakładów na nowy sprzęt, aby można było mówić o dobrej jakości. 

I w tym sęk że to chyba za droga pasja jak na mnie i teraz mocno się zastanawiam i nastawiam nad strumieniowaniem muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam też że Q5 z nowymi wzmacniaczami w cenie do 2300 śmiało może stawać do pojedynku!!!! Tak, tak, wsadziłem kij w mrowisko!!

Był dzisiaj i mnie znajomy używa YAMAHA AS501 + PYLON PERL 25 posłuchał troszkę z niedowierzaniem 🤔  powiedział że jego wzmacniacz może służyć za podstawkę dla SMSL Q5 👍 

Był bardzo zaskoczony że takie malutkie pudełeczko ma w sobie tyle energii do grania!!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to i dobrze bo przynajmniej się zaoszczędzi bo Q5 pro kosztuje 1/4 ceny Pioneera i 1/5 ceny Yamahy. No oki trzeba będzie jeszcze malinę dokupić ale to i tak koszty są nieporównywalnie mniejsze.

Wiadomo amplituner stawiamy i gra a Q5 z maliną trzeba się będzie trochę pobawić żeby zagrało (strumieniowało).

A ta firma SMSL nie ma w ofercie jakiegoś magicznego pudełka do strumieniowania muzyki?

Edytowano przez mtkg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...