Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z tego co zaproponował @S4Home to używany Denon PMA-1060 (ok 700 zł) wydaje się interesujący lub nowy Xindak A-06 New Edition (1999 zł).

No różnica w cenie między nimi jest spora i pytanie czy warto dopłacać do Xindaka? Jak dla mnie to mały minus że nie ma pokręteł regulacji barwy ale z testów wynika że gra bardzo dobrze więc może nie jest to potrzebne. No i niby ma dobry bas czyli coś dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie zamówię SMSL Q5 PRO żeby już coś mieć do testów a później zobaczymy, coś jeszcze wypożyczę do porównania. 

SMSL są w sklepach od 579 zł z darmową przesyłką to zamawiam żeby już coś w tym tygodniu potestować.

A pytanie, moja karta dźwiękowa ma wyjście S/PDIF Toslink to polecić jakiś przewód do podłączenia jej z SMSL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz standardowo podłącza się do PC-ta kablem USB. Jeśli ten który jest na wyposażeniu okaże się zbyt krótki wystarczy kupić przedłużacz w standardzie 2.0. Można też użyć po prostu dłuższy, choć dość trudno o takie zakończone z jednej strony wtyczką micro-USB, które będą znacznie dłuższe. Zawsze możesz użyć innych wejść cyfrowych w tym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz może działać sam jako zewnętrzna karta dźwiękowa. Do słuchania muzyki polecam użyć trybu odtwarzacza programowego który będzie przesyłał dźwięk z pominięciem systemowego mixera.

Możesz wtedy np. słuchać muzyki z komputera a inne dźwięki z niego będą na głośnikach laptopa.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku mam u siebie SMSL Q5 PRO w połączeniu z moimi Magnatami Quantum 673. Niestety nie miałem zbyt dużo czasy na odsłuchy ale coś tam mogę powiedzieć.

Gra to głośno, oj głośno. Magnaty mają skuteczność 91 dB i jak w SMSL zrobię głośność na 15 to po kilku utworach już zaczyna być za głośno.

Co do brzmienia to jest oki ale też nie mam porównania z innymi systemami. Kolumny ustawiłem tak jak pokazałem na planie w pierwszym poście. Kolumny odsunąłem maksymalnie od ściany. Tak żeby z tyłu gdzie jest otwór BR było jak najwięcej przestrzeni. Jak siedzę na sofie to dźwięk jest fajny, ładnie to brzmi i słychać fajny bas. Niestety czar pryska gdy usiądę przy biurku, a to właśnie tam zawsze siedzę. Wtedy zamiast siedzieć na wprost kolumn to siedzę pomiędzy nimi i następuje znaczne pogorszenie dźwięku zwłaszcza w partii basów, stają się takie buczące.

No i tu jest problem, bo zawsze siedzę przy biurku a nie na sofie i ten zestaw ma być do słuchania muzyki podczas pracy przy kompie.

Widziałem, że w poście "Zestaw Stereo pod pc 1800 zł" autor kupił Topping MX3 + Heco Aurora 300 i jest mega zadowolony a tez używa tego do odsłuchu przy PC. Hmm może takiego zestawu spróbować?

Spróbuję też przysunąć moje kolumny do ściany i skierować je bardziej na mnie w tą pozycję gdzie siedzę przy biurku i zobaczę jak to zabrzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ustawienie kolumn a mianowicie obróciłem je w moją stronę na pozycję jak siedzę przy biurku i trochę to pomogło ale dźwięk nadal nie jest tak dobry jak gdy siedzę na sofie w większej odległości od kolumn :(

Może wypożyczę tego Toppinga i Aurora 300 skoro autor z wątku "Zestaw Stereo pod pc 1800 zł" jest zadowolony i zobaczę a ja nic to nie zmieni to będę musiał szukać innego rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Audio T7V (7" głośnik niskotonowy) lub T8V (8").

Tannoy Reveal 502 Active (5") lub 802 (8")

Te 8 calowe są spore ale też niby dają potężny bas.

@S4Home coś wspominałeś że miałeś do czynienia z Tannoy jak i Adam Audio, możesz coś więcej napisać? Jakie modele, w jakich warunkach odsłuchiwane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są monitory studyjne dają własnie zwykle mniej basu z bliska. Dzięki temu mają bardziej płaska charakterystykę pasma przenoszenia. Sądzę ze gdybyś pobawił się z e strojeniem tunelu BR w Magnatach które masz uzyskałbyś podobny efekt. Do tego jeśli chcesz słychać muzyki przy komputerze to musza być one ustawione w odpowiedniej odległości do słuchania z bliska. Gdy chcesz słuchać z daleka to optymalnie będzie je rozstawić szerzej. Monitory do słuchania z bliska nie mogą być rozstawione szerzej niż odległość twojej głowy od każdego z nich. Jeśli słuchasz tu i tu to będzie zawsze jakiś kompromis lub skup się na miejscu gdzie słuchasz częściej, czyli z bliska a z odległości musisz pogodzić się z z tym że będą rozstawione zbyt wąsko. Rozwiązaniem bezkompromisowym było by użycie 2 zestawów kolumn. Możesz mieć mniejsze przy komputerze i większe szerzej rozstawione do słuchania z odległości.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zestaw do słuchania przy biurku czyli siedząc blisko kolumn.

Oki poszukam dzisiaj jakiejś gąbki i pobawię się w strojenie tunelu BR.

Ewentualnie myślę jeszcze nad zmianą pokoju na trochę większy i tam zupełnie inne ustawienie kolumn względem biurka. Coś jak na planie poniżej tylko to już większe utrudnienie bo muszę pozamieniać pokoje.

biuro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest miłość do audio, jak nie można zmienić kolumn to się zmienia pokój 😁 Spróbuj zmniejszyć rozstaw tych magnatów jak słuchasz przy biurku. Odsuń je od siebie, niech będą bliżej ściany. Ile cm szerokości ma to biurko? Potestuj z podkładkami akustycznymi pod kolumny oraz z zatykaniem otworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym watku okazuje się że to nie jest takie rewelacyjne rozwiązanie :)

Adam Audio słuchałem u kumpla ktory zajmowal się DJ. Słuchaliśmy elektorniki co jest mi bliski ale głównie z winyla i moim zdaniem basu nie brakowało. Tylko nie pamiętam modelu. Nic nie było przejaskrawione, niczego nie brakowało. To czy mnie ujeły to po prostu zmiennośc w każdym paśmie.

Co do Tannoya to Reveal miałem w domu w 9m w małym pokoju zanim poszedłem w duże podłogówki :)

I jak To tannoy. To samo co w modelach pasywnych. Liniowość. Znakomita przestrzeń. Tu nieco mi brakowało basu, ale podbijałem go na eqalizerze, dosłownie +2 i miałem lepszy i ciekawszy bas niż poźniej z kolumn podłogowych.

Mało audiofilskie ale efekt daje lepszy wiec sie nie przejmowałem. Reveale miałem te wieksze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...