Skocz do zawartości

KD czy stereo do salonu z kuchnią? - Zdjęcia


pawelox01

Recommended Posts

Witam was,
Przymierzam się do kupna zestawu 5.1 wraz z amplitunerem do salonu z kuchnią o wielkości 25m2, połowe z tego pomieszczenia zajmuje kanapa narozna z mebloscianka rtv czyli około 12m2.
Amplituner to Denon x2700, natomiast zestaw głośników to Heco Victa Prime 702/202/102 lub wilson raptor 7/1/vocal oraz do obu zestawów subwoofer Magnat supreme 302a.

Zestaw będzie służyć do oglądania filmów z netflixa w 4k (60%), do grania na ps5 (30%) i sporadycznego słuchania muzyki z youtuba (10%), dlatego też postawiłem na kino domowe.
Niestety martwię się o rozstaw głośników, a dokładniej o tylne które mogą okazać się za blisko kanapy i inaczej tego nie ustawie. Co prawda mógłbym je powiesić ale z prawej strony kanapy za prawym tylnym głośnikiem jest juz okno balkonowe i głośniki musiałbym powiesić nad oknem balkonowym przy suficie czyli na wysokości około 2.20m a to chyba za wysoko i za daleko od ucha.

Teraz rodzi się pytanie czy nie lepszym wyborem w tej sytuacji byłoby stereo z subwooferem?

qeasd.jpg

 

rooms_396252325_njn.jpg

rooms_39652407_njn.jpg

118313651_326553831829850_5148895711222295218_n.jpg

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Set Denon + Heco jestem za. Ewentualnie Yamaha 685 z tymi Heco.

A co do ustawienia to jest ok. One zostaną odpowiednio ściszone. Także nie będą zagłuszać wszystkiego.

Bez obaw. Obie kalibracje czy to z denona czy z Yamahy to poprawią. To częste ustawienie.

Może sub zmieści się koło prawej kolumny? Tu sprawdzisz na miejscu. W rogu zagra głośniej. Koło prawej kolumny szybciej.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy kanal surround jest schowany bo w programie w którym robiłem wizualizacje byly tylko tak niskie stojaki.

Narożnik będzie mial 90 cm z zaglowkami wiec bede potrzebowac stojak na wysokosc minimum 90cm aby glosnik wystawal nad lozko.

 

Uspokoiliscie mnie z tym rozstawieniem. A subwoofer moze uda sie wcisnac na scianke tv zeby byl na otwartej przestrzeni ale to juz jak sie wprowadze, bo na scianke dojda inne meble, regał i barek

 

 




Zapraszam po wyceny.


Właśnie piszę mailowo z Panem Mateuszem z s4home to może coś mi zaproponuje :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozmieszczenie jest optymalne, a głośniki tylne będziesz mógł odpowiednio ustawić aby nie krzyczały za mocno. Denon 2700x + Heco Victa Prime czy Wilson Raptor 7 to dobre rozwiązanie sprawdzające się zarówno w kinie jak i w stereo. Jedynie co bym zmienił to subwoofer. Magnat 302a dudni i niestety nie można powiedzieć, że jest to najlepszy subwoofer, bardzo dużo klientów trafia do nas z tym problemem. Rozwiązaniem może być klipsch r100sw lub Taga Harmony TSW90 v4.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawelox01 napisał:

Właśnie piszę mailowo z Panem Mateuszem z s4home to może coś mi zaproponuje

Jesli nie to pisz do mnie podziałam :)

7 godzin temu, pawelox01 napisał:

Z tego co czytam wszędzie magnat 302 to najlepszy sub do 1000zl

Zdecydowanie tak. To sub który konkuruje z dwukrotnie droższym Klischem R12SW.

Koledzy go nie sprzedają stad ta opinia. Niestety mało kto go ma bo jego polecanie jest nieopłacalne. Za mały narzut.

A co do standow to zrób sobie na zamówienie. Raz że będzie to wyglądać dwa że spełnia role. Bedą stabilne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad standami na zamówienie o ile cena będzie rozsądną, tak do 400zł za parę.
Ile będzie kosztowało okablowanie do takiego zestawu? Mówimy tu raczej o podstawowych kablach

Jeszcze się zastanawiam nad subem, chciałbym żeby bass rozchodził się po salonie, a nie walił do sąsiada podemna. Będę mieszkać na 1 pietrze
Czy jakieś gumowe maty o grubości 1-2cm pod suba ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był gdzieś jeden temat, w którym kolega wrzucił pod sub'a płytę granitową, czy coś w ten deseń i dało to efekt, wpływ na sąsiada był mniejszy, ale nie da się ujarzmić niskich tonów na tyle, aby mieć je u siebie w pełnej krasie, a u sąsiada w ogóle. Chyba, że wybudujesz sobie pokój w pokoju z grubym wyciszeniem :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co teraz będzie? Co wybrane? Wyceniamy?

Jeszcze opiszesz swoje wrażenia jak będzie po dostawie.

 

Wybrane jest denon x2700, heco victa prime 702/202/102 i magnat 302a. Sprzęt planuje kupic w październiku, jak juz na spokojnie wprowadze się do nowego mieszkania, wtedy ostatecznie poproszę o wycenę  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale  innej paczki i drożej więc po co?

19 godzin temu, pawelox01 napisał:

Wybrane jest denon x2700, heco victa prime 702/202/102 i magnat 302a. Sprzęt planuje kupic w październiku, jak juz na spokojnie wprowadze się do nowego mieszkania, wtedy ostatecznie poproszę o wycenę  

 

 

Jasne. Jesteśmy w kontakcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam po długim czasie. Trochę się pozmienialy u mnie priorytety ze względu na pandemie i lockdown. Z tego względu nie mogłem zakupić omawianego w tym temacie sprzętu.

Sytuacja troche sie unormowala, natomiast ja mam pytanie o amplituner.
Zastanawiam sie nad wyborem ampli 2.1 do stereo victa prime 702+subwoofer
Nie wiem czy chce zagracac salon systemem 5.1, ciagle to rozważam ale wolę mieć wybór

Nie zalezy mi juz na hdmi 2.1 ale fajnie jakby mial eArc.
Dodatkowo dochodzi obsluga tidal i wszystkich waznych technologii jakie oferuja najnowsze telewizory 2020-2021

Budżet raczej skromny, +/- 2000zł za amplituner 2.1

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...