Skocz do zawartości

Problem z soundbarem LG


Tomasz Orciuch

Recommended Posts

Witam serdecznie szanowne grono.

Pół roku po zakupie TV LG OLED C9 postanowiłem dokupić do niego soundbar. Wybór padł na LG SL8Y. 

Ponieważ w zestawie nie ma kabla HDMI, dokupiłem jak mi się zdaje właściwy, bo obsługujący ARC. Połączyłem tym kablem TV (HDMI 2 ARC) z soundbarem GDMI ARC. Do TV podłączony jest jeszcze XBOX na HDMI 3 oraz tuner nc+ na HDMI 1. Na TV zobaczyłem informację, że gniazdo HDMI 2 (soundbara) jest aktywne, włączyłem oczywiście w TV opcję wyjścia audio na ARC i nie zadziało się nic. Przełączanie pilotem od soundbara między poszczególnymi źródłami sygnału nic nie daje, czy to będzie HDMI, czy OPT, nic nie słychać, ARC nie pojawia się na wyświetlaczu soundbara. Metodą prób i błędów, odłączyłem od TV wszystkie kable HDMI i zauważyłem, że soundbar zaczyna działać tylko wtedy kiedy do TV jest podpięty tylko on. Kiedy jako drugie urządzenie podłączam nc+, to dźwięk jeszcze jest, ale wystarczy wyłączyć TV i wszystkie ustawienia się gubią. Na soundbarze wyświetla się OPT, ale soundbar nie przeskakuje na ARC, nie "znajduje TV" i dźwięku nie ma.

Oczywiście, jeśli wyciągnę wszystkie kable HDMI i znowu podłączę najpierw soundbar, to wszystko będzie OK, ale tylko do momentu wyłączenia TV, tak się nie da żyć.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, bo pomysły już mi się skończyły...

Pozdrawiam serdecznie,

Tomasz Orciuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...