Skocz do zawartości
Khedron

Jak zaczarować gramofon (tanio a dobrze) ?

Recommended Posts

Po tym jak już zmieniłem kolumny i wzmacniacz, zaczynam kombinować jak zyskać na moim ulubionym źródle dźwięku czyli gramofonie ? Nie, od razu napiszę - nie wydam na niego 10 tys , nie chcę nawet wydawać 5 tys zł ... Silnik idealnie równy w obrotach , talerz wykonany z dokładnością zwierciadła teleskopu (oczywiście od razu wykluczymy tu fuszerkę z Hubble'a) z pewnością są cudowne, ale z moim szlachetnie dębowym słuchem raczej niesłyszalne. Zatem wymyśliłem, że w mojej Redze RP1 wymienię seryjną wkładkę Carbon na coś co da mi słyszalną różnicę w jakości , ale bez nadwyrężania budżetu na poziomie "grożący rozwodem". Najpierw wypatrzyłem wkładkę Ortofon M2 Red - ma bardzo dużo dobrych opinii i recenzji. I kiedy już niemal byłem zdecydowany, trafiłem gdzieś na opis wkładki Nagoka MP110 - odrobinę droższej, ale wzbudzającej powszechny zachwyt jeśli uwzględnić jej cenę. Którą z nich byście proponowali ? Może ewentualnie coś innego, ale ... w cenie do tych 600 zł bo wycieczki w wyższe okolice byłby dla mnie zbyt niebezpieczne .

Cześć, proponuję wkładkę Shure /np. M75ED/ z igłą ED. sam używa od ponad 40 lat, a płytki jak nowe Ważne jest też mały nacisk igły na płytę do 1.5g - zwiększa żywotność płyt. Testowałem Ortofony grają dobrze ale brak im równowagi tonalnej. 

Cześć,

W kwocie ok 600zł Nagoka czy 2M-Red byłyby ok, chociaż większą różnicę usłyszałbyś przy wymianie na 2M-Blue. W mojej ocenie w budżecie do 1000zł najbardziej muzykalna i uniwersalna wkładka. Zdecydowanie bardziej nasycona od 2M-Red, lepsza głębia, bas, wokal, rozdzielczość wysokich tonów... Zdecydowanie polecam! Przy zakupie wkładki w naszym sklepie, montaż i kalibracja jest w cenie - zapraszamy!

Pozdrawiam,

Q21.r

Witaj,

W podanym przez Ciebie budżecie, rekomendujemy sprawdzony produkt, który zamontowaliśmy w niejednym gramofonie za kilka tysięcy złotych.

Mowa o Audiotechnica VM520EB  -  https://www.tophifi.pl/gramofony/wkladki-i-igly-gramofonowe/audio-technica-vm520eb.html

Wkładka ta brzmi subtelnie, przestrzennie i ma lekko ocieplony charakter. To z pewnością ciekawy produkt do spróbowania!

Zapraszamy Cię do naszych salonów Tophifi.

Handlowałem Regą kilka lat i mnóstwo tych gramofonów kalibrowałem, dlatego mogę powiedzieć wprost - zakładanie Nagaoki, Shure czy innych marek jest błędem. Jedynym słusznym wyborem jest założenie wkładki Rega Bias. Czasami Goldgring się sprawdza, ale to naprawdę ostrożnie bym do tego tematu podchodził. 
Gramofony Regi są bardzo specyficznymi produktami i fakt, można na nie założyć wszystko z półcalowym montażem, ale zdecydowana większość tych wkładek gra poniżej swoich możliwości. Jeśli chcesz dobrze i nie drogo to tylko wyższy model Regi.