Skocz do zawartości

Upgrade sprzętu z ciepłym brzmieniem


tomizna

Recommended Posts

Siema, ponieważ to mój pierwszy post, to przy okazji witam wszystkich :)

Chodzi mi ostatnio po głowie wymiana sprzętu audio, który służy mi od laaaaat i przyszedł czas na coś nowszego. Jako, że jestem fanem ciepłego, angielskiego brzmienia, to chciałbym pozostać w podobnym klimacie. 

Na początek krótkie info co prawdopodobnie pójdzie do wymiany: wzmacniacz NAD 3030 + CD NAD 512 + kolumny Avance Omega 530 (kolumny do wymiany raczej w drugim etapie). Nie ułatwia życia pokój, bo jest długą kiszką (3x7m). Sprzęt stoi po środku dłuższej ściany więc słucham muzyki niejako w poprzek pokoju (nie ma opcji na zmianę ustawienia).

Załóżmy, że póki co szukam czegoś, co zagra rozsądnie z bieżącymi kolumnami. Rozsądnie, czyli ciepło, z miłym basem, trochę oldskulowo, ale w nowym wydaniu. Warunek konieczny: wejście toslink, najlepiej x2. Budżet powiedzmy 2-3 tys. za wzmacniacz, może być używka.  Oczywiście rozważę coś sensownego również poniżej 2 tys. ale wątpię, czy coś się znajdzie :) Zerkam sobie na Cambridge Audio CXA60, można wyrwać używkę za ok. 2 tys., natomiast nie miałem jeszcze okazji go posłuchać. Pytanie brzmi, czy jest szansa, że zagra on sensownie z Omegami 530? Niby z czasem będę zmieniał też kolumny, ale jakiś czas będzie to taki zestaw. Podświadomie mnie ciągnie do angielskiego sprzętu. Automatycznie potem pojawiłby się transport CA CXA, który w duecie z CXA60 ponoć zdecydowanie daje radę. Budżet na wzmaka + CD to max 5 tys. Potem kolumny powiedzmy max 3-4 tys. za parę.

Może macie jakieś podpowiedzi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęste angielskie granie: 

https://allegro.pl/oferta/cyrus-6a-wz-cz-stereo-hi-end-angielski-w-wa-9615202085

tutaj z sekcją cyfrową

https://allegro.pl/oferta/cyrus-6-dac-9546395452

Kolumny do odsłuchu, u mnie w odległości 2,5m - 2,7m - jeżeli szukasz ciepłego brzmienia.

https://www.ebay.pl/itm/Mission-QX-2-Bookshelf-Loudspeakers-in-Black-Wood-Authorised-dealer/401725378438?hash=item5d88b2cf86:g:a2IAAOSwmwFcg43O

Cambridge Według mnie to granie lekkie, ze środkiem ciężkości przeniesionym w kierunku średnicy i wysokich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obawiam się że nie jest to ciepłe granie.

Aczkolwiek jest angielskie.

Moim zdaniem odpuśc CXA60. Albo Wspomniane Cyusy. Te modele grają cieplej od modelu ONE albo nowy Magnat MR 780. Mimo że nowy to zapewni Ci dzwięk jakiego szukasz.

Co do kolumn w Twoim przedziale to Fyne F 501, ELAC Debut reference, KEF Q 750.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
CXA60 może nie przypaść Ci do gustu, ponieważ nie można powiedzieć, że jest to muzykalne brzmienie. Jeśli chciałbyś uzyskać takie brzmienie i mieć pełną funkcjonalność to polecam zwrócić uwagę na Audiolab 6000a, który zapewni Ci ciepłe i dynamiczne brzmienie z bardzo dobrą prezentacją sceny dźwiękowej. Alternatywą może być NAD C375bee + Fiio D03k. 
Jeśli chodzi o kolumny to jako następny etap polecam Fyne Audio F501, Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Sapphire 25. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za porady, przyznam szczerze, że Magnat wczoraj wieczorem wpadł mi w oko z racji lampowego przedwzmacniacza , ale byłem ciekaw, czy ktoś go poleci. Rozglądałem się też za modelem MA600, ale w jakiś dziwny sposób zniknął z rynku, również wtórnego. Chyba faktycznie zacznę testy od MR780, a CXA60 na razie odpuszczę.

Co do kolumn, to z racji ustawienia bardziej leżałyby mi jakieś z bass refleksem z przodu, może tu jakieś typy? Tylko budżet 3-4 tys. za PARĘ, nie za sztukę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mkk napisał:

Pierwszy lepszy link z googla twierdzi że 4400 , a myślę że branża też może coś ciekawego zaproponować 

Pierwszy lepszy link z googla to promka z MM, a promki mają to do siebie, że znikają za jakiś czas :) Będę miał na uwadze ten model, jednak w testach rzuciło mi się w oko info, że jednak nie jest to najlepszy wybór, jeśli będą stały przy ścianie, a u mnie niestety tak będzie. Dodatkowo jedna w takim "mini kącie". Tak czy siak ilość rekomendacji tego modelu pozytywnie mnie nastawia :)

Edytowano przez tomizna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...