Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

No i mamy nowe modele amplitunerów Yamahy.

Po wejściu Denona i Marantza długo czekaliśmy na kolejny konkurencyjny brand.

Jak Wam się podoba stylistyka?

https://www.whathifi.com/news/yamahas-new-8k-av-receivers-make-hdmi-21-home-cinema-affordable

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27864-amplitunery-kina-domowego-yamaha-rx-v6a-i-rx-v4a

Wygląda na to że 685 stracił podwójne wyjście HDMI i po jednym coaxialu i optycznym. Szkoda

Yamaha RX-V6A i Yamaha RX-V4A - ceny:

Yamaha RX-V6A - 3499 zł

Yamaha RX-V4A - 2499 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć!

Z naszych najnowszych informacji wynika, że na początku przyszłego roku, będą wprowadzane nowe, wyższe modele, zastępujące obecne modele z serii Aventage. Mają być wyposażone jeszcze lepiej, a co najważniejsze jakość dźwięku pójdzie jeszcze wyżej. Zapraszamy do śledzenia naszej strony, https://www.tophifi.pl/  -tam wejdą pierwsze "niusy"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta a za rok będzie jeszcze lepiej a za 10 lat to będzie już kosmos. Nowe serie są wiadomo po co...co oni tam zmieniają w tych kablach? jak dla mnie to jest zawsze ta sama śpiewka - zastosowano x żył z najczystszej miedzi OFC...a ta czystość dochodzi do 99,99999999% a za 10 lat będzie czystość 99,999999999999999999999999999% :)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku bądź dwa lata wchodzą nowe standardy, które powodują zmiany w amplitunerach. Po za tym co raz częściej, z wyższych amplitunerów przerzuca się komponenty na te niższe, więc nie można powiedzieć, że nie nastąpiły zmiany. W tym sezonie, zmieniono też wizerunek, co naszym zdaniem wyszło na plus. Z biegiem czasu, będzie co raz bardziej nowocześnie i mulimedialne, to w zasadzie pewne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze mówiąc, pomijając 8K, które dla mnie nie jest żadnym wyznacznikiem, co mogą wprowadzić po eARC i ALLM, żeby istotnie wpłynąć na jakość dźwięku? Transport po eARC pozwala na 16 kanałów PCM 24-bitowych próbkowanych w 96 kHz, czy ponad 12 kanałów DSD 2.8 MHz.
Do tego ma osadzoną informację o opóźnieniu, co w zasadzie wraz z VRR rozwiązuje wszystkie kwestie opóźnień.
Czy ktoś naprawdę potrzebuje więcej?

Owszem, zapewne technologicznie można oczekiwać transportu eARC 2, czy jeszcze innego skrótowca, który np. pozwoli na użycie kanałów TMDS (czy transmisji 16b/18b od HDMI 2.1) do transmisji zwrotnej i zakodowania dźwięku nawet w 40 gigabitach/sekundę, ale już dochodzimy do pewnego absurdu. Zwłaszcza, że nie byłoby to niczym nowym, bo HDMI 1.0 miało przepustowość jednokierunkową prawie 4 gigabity/s, brakuje tylko standardu, aby transmisja po kanałach TMDS mogła być dwukierunkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kabel to chyba najmniejszy problem , w czasach gdy produkowano sprzęty działające 30 lat i więcej, kable zasilające były montowane " na sztywno" . Oczywiście ograniczało to znacznie to co audiofile lubią najbardziej a więc kształtowanie dźwięku za pomocą kabla wetkniętego w gniazdko sieciowe :) A wracając do nowych amp.KD Yamahy , trochę to mi zaczyna pachnięć naciąganiem klientów / myślę o tym co napisał @yahoo111 , i przyznaje mu rację / , ale z drugiej strony ceny tych amplitunerów są do przyjęcia , więc te nowinki uznaje za sprytny zabieg , by zwrócić uwagę klienta i być o oczko lepszym od konkurencji. Amplitunery KD to już osobny dział audio , rządzący się swoimi prawami, gdzie mam wrażenie o dźwięku w pojęciu takim o jaki walczymy przy stereo już dawno zapomniano. 

A co do gniazd to faktycznie ubogo. Ja mam tego / gniazd/ z kolei za dużo , taki trochę przerost formy nad treścią . 

IMG_1343.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Nie ma srebrnych więc nigdy nie kupię :)

Arcam, Harman, NAD, Anthem czy niższe modele od lat nie mają zmiennej kolorystyki. To naturalnych ruch.

22 godziny temu, Iron napisał:

A trend aby ograniczać liczbę gniazd przyłączeniowych jest powszechny u wszystkich producentów, niestety.

To prawda. Dlatego optyk i coaxial jeszcze rozumiem. Ale podwójne wyjscie HDMI nie bardzo. Wiedza że konkurencja to ma. A ich modele są droższe. Oczekujemy dostać coś więcej w takim razie. Chodź z drugiej strony zawsze byly drozsze :)

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

wracając do nowych amp.KD Yamahy , trochę to mi zaczyna pachnięć naciąganiem klientów / myślę o tym co napisał @yahoo111 , i przyznaje mu rację / , ale z drugiej strony ceny tych amplitunerów są do przyjęcia , więc te nowinki uznaje za sprytny zabieg , by zwrócić uwagę klienta i być o oczko lepszym od konkurencji.

Na pewno design na plus. One będą się podobac bo są inne od pozostałych. Pamiętam jak Harman sprzedawał mase tych swoich ze względu na wygląd.

Czy naciąganie u Yamahy. No Denon ma to samo w nowych modelach.

zastanawia mnie bardziej cena 4A. Czy przeskok z 485 - 1800 na 4A - 2500 będzie dla klienta opłacalny. Za 8K którego (nie) wykorzysta? To był bardzo czesto wybierany model ze względu an cene/jakośc w tanich kinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Na pewno design na plus.

Piotrek , to rzecz gustu te zaokrąglenia narzucają pewną stylistykę. Jak postawisz na górze szafeczki na jednej płaszczyźnie wzmacniacz stereo , gramofon, przedwzmacniacz to 98% takich sprzętów jest kanciasta i ten amp.KD. będzie wyglądał delikatnie mówiąc dziwnie :) Takie problemy ma Marantz , a raczej jego użytkownicy , linia Marantza osobiście mi się podoba, ale by zachować / jak komuś zależy / jednolity wygląd skazani jesteśmy tylko na klocki tej firmy. Po za tym jestem fanem klapek :) Tak mi zostało po Soniakach / Str- db 940QS ; Str- db 830QS /, uważam , że ukryte gniazda i inne przełączniki na panelu frontowym nie dodają elegancji i taka klapka w nowych Yamahach by się przydała. A co do ceny , Piotrek te 700 zł. różnicy wg. mnie będzie do zaakceptowania , człek to sobie jakoś zracjonalizuje , nowy model , bajery , najnowsze rozwiązania , sprzęt na lata ...... Wysupła i zapłaci . A jak zniknie poprzedni model to po prostu nie będzie miał wyjścia. Jak wiesz jest cholerna inflacja i te 700 zł cztery lata temu, a teraz to zupełnie inna kasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 ... zastanawia mnie bardziej cena 4A. Czy przeskok z 485 - 1800 na 4A - 2500 będzie dla klienta opłacalny. Za 8K którego (nie) wykorzysta? To był bardzo czesto wybierany model ze względu an cene/jakośc w tanich kinach.

Myślisz, ze te dwa amplitunery zastąpią dotychczasową gamę modeli z linii podstawowej? Do tej pory były cztery...

Może Yamaha uzupełni swoją ofertę o tańszy model. Bo faktycznie przeskok z 1800 na 2500 jest spory.

Może być tak, że te dwa modele będą odznaczać się wyjątkowym stosunkiem jakość /cena i wtedy być może  wystarczą do utrzymania się na rynku.

Albo.. producent oszczędza .Nie znam kondycji Yamahy (finansowej), ale taki ruch może być wynikiem optymalizacji kosztów (cóż za ładne określenie na brak pieniędzy 😉)

Oczywiście to tylko moje, bardzo luźne przypuszczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, i ile nowa seria 6 cena raczej do przyjęcia (zdaje się że 685 tez startował z pułapu powyżej 3k, 3,2k czy nawet więcej) o tyle seria 4 moim zdaniem sporo przeszacowana względem poprzednika mimo "nowinek" jakoby. te 700 to prawie 40% do góry czyli mocny strzał w kieszeń "budżetowców". z pośredniej linii czyli następcy 585 pewnie zrezygnowali bo i tak większość albo wybierała 485 albo wolała już dopłacić ( czy też nadal często to robi) do zdecydowanie wartego swojej ceny i jakości 685. co do wejść, ich ilości a raczej znikania to moim zdaniem dwa wyjścia hdmi w kd powinno być standardem, wiele osób podpina tv i projektory jednocześnie do oglądania tzw na codzień (TV) i do projekcji filmowych do których amp kd jest w sumie przeznaczony niby, ale wiemy z praktyki że wykorzystujemy je jako twory do wszystkiego więc i do słuchania muzyki. pytanie zatem też się nasuwa jak to będzie i w tym względzie czyli poprawy lub nie jakości stereo i okolic (pure itp itd). jeszcze jedna uwaga...moja opinia...wejście hdmi z przodu, czasem bardzo przydatne "na chwilę i na szybko" (np podpięcie laptopa) bez grzebania sie z tyłu co czasem bywa problematyczne przy wsuniętych sprzętach w rtvałki. co komu szkodziło dodać...kosz raczej znikomy w st do całości. i zgadzam się z którymś z kolegów...klapka jak ją zwał tak ją zwał z przodu żeby te gniazda z przodu można było zasłonić gdy nie używane...a estetyka spójnej bryły do przodu że hoho :)

i jak już się lekko "czepiamy" to tak patrzę...piloty tez w sumie mogliby lekko odświeżyć...ergonomia w sumie mi pasuje jak jest ale zawsze mozna cos poprawić, np materiały, jakie "amelinium" czy co :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie jeszcze małe pytanko do Kolegów z branży...czy jest szansa że 685 np pójdzie lekko z cena w dół w związku z nowa serią? bo na razie to ostatnie raczej w górę poszły od jekiegos czasu zdaje się z 2499 o dwie lub trzy stówki...czy bedą do góry szły jeszcze jako "poszukiwane eksponaty z wycofywanej serii"....jakies prognozy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iron napisał:

Może Yamaha uzupełni swoją ofertę o tańszy model. Bo faktycznie przeskok z 1800 na 2500 jest spory.

Panowie , może nie będę popularny, ale co mi tam :) Wg. mnie amplitunery powinny być względnie drogie tj. jestem za wycofaniem całego segmentu budżetowego !!!

2 godziny temu, Edgar Ursion napisał:

wiele osób podpina tv i projektory jednocześnie do oglądania tzw na codzień (TV) i do projekcji filmowych do których amp kd jest w sumie przeznaczony niby, ale wiemy z praktyki że wykorzystujemy je jako twory do wszystkiego więc i do słuchania muzyki.

Cytat powyżej w sumie wyjaśnia dlaczego. Wydając np. od 5 - 6k. w górę , potencjalny nabywca dwa razy się zastanowi , czy wydając taką kasę / a to dopiero początek , bo jeszcze kolumny i sub/ ma warunki w pomieszczeniu do ustawienia całego systemu. Może po likwidacji wszystkich : wejść nie związanych z kinem domowym , tunera  , radia internetowego , Spotify , Tidala, przedwzmacniacza gramofonowego , idiotycznych DSP imitujących sale koncertowe , kościoły itp. , stref I ; II; III; IV , Music Castów  , Air Play , Bluetooth , powstałby wreszcie specjalistyczny produkt z przeznaczeniem zawartym w jego nazwie.

Skończyły może by się pytania w stylu : " jaki amp. KD bo słucham rocka, jazzu .... ? " :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. W ogóle wszyscy powinni postawić sobie w pokoju rack 19" i sprzęt wstawiać w szynach, tak jak być powinno. I najlepiej jeszcze ze cztery zestawy kolumn. Jeden do TV, drugi do KD, trzeci do rocka, czwarty do popu.

Jak już wydajesz na amplituner np. 6000 i w stereo gra bardzo dobrze, to wydawanie dodatkowych 2000 na wzmacniacz i kolejnych 2000 na źródło muzyki, żeby w stereo nie mieć żadnej korzyści, a w dodatku żeby się musieć bawić z trzema pilotami, a w ostateczności i tak włączać telewizor i amplituner do słuchania muzyki, bo źródło muzyki ma tylko malutki wyświetlacz, albo nie ma go wcale i wszystko jest w menu ekranowym, jest „trochę” bez sensu.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Panowie , może nie będę popularny, ale co mi tam :) Wg. mnie amplitunery powinny być względnie drogie tj. jestem za wycofaniem całego segmentu budżetowego !!!

Wiesz co nie zgodzę się bo jeżeli ktoś szuka taniego zestawu do kina domowego, to trzeba dać mu szansę. Nie wszyscy mają jakieś super wymagania, i taki amplituner jest dla nich wystarczający. Gorzej jeżeli jest ktoś wymagający i oczekuje od podstawowego modelu amplitunera AV Bóg wie czego i zdziwienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odniosę się do wypowiedzi kolegi @yahoo111 , pokaż mi amplituner który " w stereo gra bardzo dobrze ". Z autopsji wiem , że wydanie nawet 8k. na amplituner, nic nie zmienia i nadal w stereo mamy namiastkę. To czy nie lepiej uczciwie raz na zawsze rozdzielić te dwa systemy ? Czy na pewno funkcjonalność musi być ważniejsza od jakości ? Czy pilot ma być wyznacznikiem wartości urządzenia pod względem dźwięku ? Bo chyba właśnie dla dźwięku kupujemy amplitunery KD. , wzmacniacze stereo ,tylko zapominamy często , że służą do dwóch różnych celów , że jak na razie kompromis w postaci odtwarzania muzyki w systemie stereo na amplitunerach KD oznacza , że z góry godzimy się na obniżenie poziomu jej prezentacji . Czy nie fajnie by było po prostu dać procesor /te jakoś nie mają żadnych wodotrysków , choć wiem , że część firm stosuje dodatki do streamingu / np. :

https://www.q21.pl/anthem-avm-60.html

https://www.q21.pl/focal-astral-16.html

dodać do tego wydajne końcówki mocy i mamy prawdziwy amplituner KD. Wiem , że ceny są wysokie , ale czy odrzucając wszystkie wg. mnie zbędne dodatki nie dałoby się podnieść jakości dźwięku wielokanałowego zachowując rozsądną cenę w modelach, które tak często są polecane? Czy naprawdę naszym celem jest zakup 'kombajnu" , gdzie musi zostać zastosowany taki podział kosztów przez producenta , by zmieścić się powiedzmy w 3k. uwzględniając mnóstwo dodatkowych funkcji , transport , zysk producenta , marże dystrybutora , potem sklepu , marketing ? Czy nie lepiej wiedzieć , że forsa którą płacimy poszła właśnie na Kino Domowe, a więc wyłącznie dźwięk wielokanałowy.

A tak z ciekawości , ciekaw jestem opinii  branży, czy taki produkt jak amplituner kina domowego zbudowany z procesora , końcówek bez żadnych innych funkcji , byłby możliwy do sprzedania ? / @Q21 , @S4Home , @Top Hi-Fi & Video Design  / 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że procesor byłby do sprzedania, ale ile kosztowałby kompletny system i ile zająłby miejsca? Procesor mały nie będzie, ale powiedzmy, że tylko 3U. Mocny wzmacniacz 2-kanałowy (dajmy na to 140 W na kanał) to 2U. Wzmacniacz wielokanałowy to nawet 4U, ale powiedzmy, że chcemy może 50 W na kanał, 7 kanałów i zmieścimy się w 2U. Do tego źródła: odtwarzacz BD, 1U. Konsola, 2U, ale ½ szerokości. Tak samo odtwarzacz sieciowy. Do tego przydałby się centralny sterownik, żeby nie musieć używać pięciu pilotów i wszystkiego włączać po kolei, niech będzie tylko 1U.

Razem wychodzi wysokość 11U, 49 cm wysokości. „Trochę” dużo. Nawet gdyby nie brać odtwarzacza BD, nie stawiać konsoli ani odtwarzacza sieciowego w słupku i założyć, że wszystkim zawiaduje procesor, to ciągle mamy 7U, czyli 31 cm wysokości. A można więcej: mocniejszy wzmacniacz stereo jako monobloki (w jednej obudowie lub w dwóch), można do tego dodać wzmacniacz 9-kanałowy (żeby obsłużyć 7.x.4). Robi się z tego całkiem pokaźna szafa, która będzie wymagać paru kilowatów zasilania i będzie się grzać.

Do tego dochodzi cena. Procesory kinowe kosztują ponad 9000 zł. Niechby cenę podzielić przez 3 i zrobić takiego Denona X3700H, ale zupełnie bez końcówek mocy za 3000 zł. Ile będzie kosztować dobry wzmacniacz stereo i wielokanałowy? Co najmniej, odpowiednio, 2500 zł i 3500 zł. 

Nowoczesny amplituner, który odłącza nieużywane kanały, albo wręcz odłącza w ogóle końcówki mocy (jak nowe Denony) będzie grał równie dobrze, co wzmacniacz stereo. Ja tak uważam, podobnie jak 99% kupujących.

Firma, która pierwsza wyjdzie z takim modularnym systemem i w całości zrezygnuje ze zintegrowanych amplitunerów odda 99% rynku konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Piotrek , to rzecz gustu te zaokrąglenia narzucają pewną stylistykę

Zgadzam się. Ale wiesz co jest plusem? Że wygląda inaczej niż pozostałe. Jak mowiłem swego czasu to było kryterium że klienci kupowali Harmany. Tylko to. Poźniej Marantz wprowadził to zaokrąglenie i było to samo. Zobaczysz że , oczywiście to kwestia gustu, ale inność się przyjmie.

21 godzin temu, Iron napisał:

Myślisz, ze te dwa amplitunery zastąpią dotychczasową gamę modeli z linii podstawowej? Do tej pory były cztery...

Może Yamaha uzupełni swoją ofertę o tańszy model. Bo faktycznie przeskok z 1800 na 2500 jest spory.

Może być tak, że te dwa modele będą odznaczać się wyjątkowym stosunkiem jakość /cena i wtedy być może  wystarczą do utrzymania się na rynku.

Albo.. producent oszczędza .Nie znam kondycji Yamahy (finansowej), ale taki ruch może być wynikiem optymalizacji kosztów (cóż za ładne określenie na brak pieniędzy 😉)

Oczywiście to tylko moje, bardzo luźne przypuszczenia...

model 385 hmmmm no pytanie czy wejdzie RX-V3A bez sieci za 1800? Przyjmie się?

19 godzin temu, Edgar Ursion napisał:

i takie jeszcze małe pytanko do Kolegów z branży...czy jest szansa że 685 np pójdzie lekko z cena w dół w związku z nowa serią?

nie ma szans. Bo jego po prostu nie ma.

Mamy kilka sztuk sprzedanych i czekamy na dostawe. Jego cena się utrzyma do momentu kiedy po prstu zniknie ostatnia sztuka.

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Chore jest to że to nie jest amplituner Focala. Dostał EISE a to przełożony model amplitunera innej firmy i za taką cenę. Podobnie wcześniej wtopę miał Moon.

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

A tak z ciekawości , ciekaw jestem opinii  branży, czy taki produkt jak amplituner kina domowego zbudowany z procesora , końcówek bez żadnych innych funkcji , byłby możliwy do sprzedania ? / @Q21 , @S4Home , @Top Hi-Fi & Video Design  / 

Cambridge tak miał.

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2588-cambridge-audio-cxr120

Nie widać na razie następstwa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zgadzam się. Ale wiesz co jest plusem? Że wygląda inaczej niż pozostałe. Jak mowiłem swego czasu to było kryterium że klienci kupowali Harmany. Tylko to. Poźniej Marantz wprowadził to zaokrąglenie i było to samo. Zobaczysz że , oczywiście to kwestia gustu, ale inność się przyjmie.

I jak dla mnie jest to duży plus Yamaha odeszła od swojego stylu i zrobiła coś kompletnie inaczej wyglądającego, ale oczywiście wszystko kwestią gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...