Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, Iron napisał:

To zależy co zaoferuje konkurencja 😉. Ale wydaje mi się, że cena1800 zł za podstawowy model amplitunera jest nieco przesadzona

 Oczywiście nie wiem czy taki model będzie i czy tyle będzie kosztował. Ale patrząc na ceny to mój strzał. Chyba że model 385 pozostanie na kolejny rok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Iron napisał:

Ale wydaje mi się, że cena1800 zł za podstawowy model amplitunera jest nieco przesadzona

Iron , nie przesadzaj , chciałbyś wykonać taki amplituner gdybym dał Ci 1800 zł. ? Powiem z doświadczenia i sądzę , ze paru forumowiczów potwierdzi te 1800 zł to przy DIY koszt spersonalizowanej obudowy i gniazd , a gdzie reszta. Mniej więcej tyle kosztowała mnie plinta do gramofonu. Wiem , że w przypadku Yamahy to masówka, ale nim powstał produkt paru gości, parę godzin musiało spędzić nad jego skonstruowaniem , a to się musi zwrócić / coś jak w farmacji /, nie wspomnę już o marketingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób zapomina, że koszt amplitunera to nie tylko części i obudowa. To także koszty za korzystanie z różnych licencji i standardów. 

Na własną rękę, trudno jest zrobić amplitner do kina domowego od podstaw do końca. Koszt całości przewyższyłby zakup nowego urządzenia w salonie. Zdecydowanie prościej

wyprodukować jest kolumnę głośnikową, dlatego też tak dużo producentów jest z Polski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie rację.

Pamiętajmy że olbrzymi plus to brak konieczności płacenia audyssey. Yamaha na swoje ypao. Ale tak za dekodery trzeba dać.

4 godziny temu, Edgar Ursion napisał:

hmmm...niedobrze, do branży pytanie czy 685 jest naprawdę tak kiepsko z dostępnością i jak coś to trzeba sie bardzo śpieszyc gdzie jeszcze mają bo koniec i finito bedzie?

Tak. Jest słabo dostępny. Pewnie przez jakiś czas jeszcze partiami będzie widoczny. Ale chodziło o wcześniejsze pytanie. Nie spodziewał bym się przecen mega. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

Iron , nie przesadzaj , chciałbyś wykonać taki amplituner gdybym dał Ci 1800 zł. ? Powiem z doświadczenia i sądzę , ze paru forumowiczów potwierdzi te 1800 zł to przy DIY koszt spersonalizowanej obudowy i gniazd , a gdzie reszta. Mniej więcej tyle kosztowała mnie plinta do gramofonu. Wiem , że w przypadku Yamahy to masówka, ale nim powstał produkt paru gości, parę godzin musiało spędzić nad jego skonstruowaniem , a to się musi zwrócić / coś jak w farmacji /, nie wspomnę już o marketingu.

Z całym szacunkiem, ale mylisz pojęcia. Czym innym jest wytworzenie towaru jednostkowego, a zupełnie czym innym produkcja masowa w fabryce.

Owszem , ktoś to musi zaprojektować, trzeba przestawić bądź zakupić linie produkcyjne (lub zlecić podwykonawcy). Lecz ten koszt rozkłada się na wiele sztuk wytworzonych urządzeń. to są zupełnie inaczej liczone koszty produkcji. Przykładowe podniesienie ceny podstawowego modelu o np. 600 zł ( czyli w tym wypadku byłoby to około 50%) to jest czysty zabieg marketingowy, nie mający wiele wspólnego z poniesionymi kosztami produkcji.

 

21 godzin temu, S4Home napisał:

 Oczywiście nie wiem czy taki model będzie i czy tyle będzie kosztował. Ale patrząc na ceny to mój strzał. Chyba że model 385 pozostanie na kolejny rok

Tak to też zrozumiałem 😉. Ale masz rację, 385 potencjalnie może pozostać w ofercie. jako właśnie podstawowy ( i to bardzo 😉) model amplitunera

I w sumie miałoby to sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Iron napisał:

Z całym szacunkiem, ale mylisz pojęcia.

Z całym szacunkiem , ale niczego nie mylę. Oczywiście masz rację , nie da się porównać kosztów produkcji jednostkowej do masówki i teoretycznie nakłady poniesione na nowy produkt powinny być rozłożone na zakładaną całość produkcji . Ale .... od dawna już się tak nie dzieje , z tego samego powodu dla którego lek X wprowadzony na rynek kosztuje 150 zł. a po wygaśnięciu patentu 7 zł , bo takie są realne koszty wytworzenia łącznie z marżą. Każda firma wprowadzając na rynek nowy produkt , robi wszystko by nakłady zwróciły się maksymalnie szybko , zwróć uwagę jak skraca się czas wypuszczania nowych amplitunerów. Moja Yamaha była modelem flagowym raptem trzy lata :) Rosną koszta produkcji , Chiny już nie są tak stabilnym i tanim rynkiem pracowniczym jak kiedyś. Czasy długich serii i obniżania cen należą już do przeszłości , teraz liczy się szybki zwrot kasy , bo trzeba wypuścić kolejną " nowość " ,a i konkurencja też nie śpi . Ostatnio kupiłem lodówkę , koszt 2700 zł , i jak przekładałem drzwiczki i spojrzałem jak to wszystko jest wykonane , to tak mi przyszło do głowy, co kurna w tej lodówce tyle kosztuje ? Bo najprostszy amp. KD czy wzmacniacz  ,to szczyt techniki nie wspominając już o jakości użytych materiałów. A do cen lodówek nikt nic nie ma :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Z całym szacunkiem , ale niczego nie mylę. Oczywiście masz rację , nie da się porównać kosztów produkcji jednostkowej do masówki i teoretycznie nakłady poniesione na nowy produkt powinny być rozłożone na zakładaną całość produkcji . Ale .... od dawna już się tak nie dzieje , z tego samego powodu dla którego lek X wprowadzony na rynek kosztuje 150 zł. a po wygaśnięciu patentu 7 zł , bo takie są realne koszty wytworzenia łącznie z marżą. Każda firma wprowadzając na rynek nowy produkt , robi wszystko by nakłady zwróciły się maksymalnie szybko , zwróć uwagę jak skraca się czas wypuszczania nowych amplitunerów. Moja Yamaha była modelem flagowym raptem trzy lata :) Rosną koszta produkcji , Chiny już nie są tak stabilnym i tanim rynkiem pracowniczym jak kiedyś. Czasy długich serii i obniżania cen należą już do przeszłości , teraz liczy się szybki zwrot kasy , bo trzeba wypuścić kolejną " nowość " ,a i konkurencja też nie śpi . Ostatnio kupiłem lodówkę , koszt 2700 zł , i jak przekładałem drzwiczki i spojrzałem jak to wszystko jest wykonane , to tak mi przyszło do głowy, co kurna w tej lodówce tyle kosztuje ? Bo najprostszy amp. KD czy wzmacniacz  ,to szczyt techniki nie wspominając już o jakości użytych materiałów. A do cen lodówek nikt nic nie ma :) 

Na razie jest to tylko gdybanie.  Może poczekajmy na ruch Yamahy i wtedy wznowimy dyskusję 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2020 o 11:43, pawelox01 napisał:

V6A to bezpośredni konkurent dla denona x2700 tak? Może mi ktoś przybliżyć różnice? I co lepiej się zgra z Heco Victa Prime 702/202/102?

Tak to konkurencja. Na razie to jedynie różnice w teorii. W tym co możesz przeczytać informacyjnie albo oglądnąć po tyle amplitunerów obu.  Denona X2700 juz mamy.

Ale na Yamahe trzeba poczekać.

Jeśli, powtarzam, jeśli różnice w dźwięku nie będą przeskokiem względem starszych linii to do Victy lepiej zagra Yamaha.

W przypadku Denona zmiana polega na dodaniu 8K. Yamaha rzekomo coś zrobiła z konstrukcją amplitunera. Czekamy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Widzę że na stronie Yamahy pojawiły się informacje o modelach :

TSR-400 i TSR-700 

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/tsr-700/index.html

Ja nie umiem znaleźć różnicy między tymi modelami a RX-V4A I RX-V6A., czy ktoś wie czym się będą różniły te modele? 

Znalazłem również informacje na jednym zagranicznym forum, że nowe modele z serii Advantage mają się pojawić 21 października i tam te modele wyglądają naprawdę interesująco.. 

Może warto poczekać z zakupem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinBO napisał:

Ja nie umiem znaleźć różnicy między tymi modelami a RX-V4A I RX-V6A., czy ktoś wie czym się będą różniły te modele? 

Niczym. Wyglada na to że to będzie dokładnie to samo co od lat ma Yamaha w RX-V i HTR tylko teraz jest to zastapione oznaczeniem TSR.

Co do Avantage to przypuszczam że będzie wyglądać tak

118258230_3065890543522905_2029149548955

Pierwsze dwa mają podział frontu i są wyższe. Sugeruje to że jest to klapka.

I nie sa zaokrąglone po boku. To już ciekawa stylistyka. Ciekawe czy zrobią do tego odtwarzacz BD.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego nowego odtwarzacza Blu-ray, bo nie ma takiej potrzeby ani nawet takiej możliwości. Stowarzyszenie 8K zapowiedziało, że nie ma planów rozwoju Blu-ray UHD do wersji 8K. A skoro nie będzie wersji 8K, to najwyższym standardem Blu-ray UHD jaki można robić jest 4K, czyli nowsza generacja niczym by się nie różniła od poprzedniej.

W najlepszym razie może będzie aktualizacja firmware'u żeby na niektórych modelach pojawiło się Dolby Vision (jeśli jeszcze nie było). Oprócz tego nie ma szans na nic nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie.

Żaden z tych producentów Yamaha, Denon czy Onkyo nie wypuszcza takowego modelu.

Po

1. Jest za duża konkurencja ze strony innych firm jak Sony, Panasonic LG ktore się na tym zanają

2. Oni i tak nie robią tego sami. Więc przepakowywanie LG do innej obudowy i dawanie ceny x3 chyba już nie przystoi

3. Jest to dla nich ryzyko. Nawet jesli by przepakowywali to pewnie musieli by kupić duzo wnętrzności. Nie wiaodmo czy to zejdzie i czy nie będzie stare za chwile.

Pioneer z tych firm audio rozwija to w dalszym ciągu. Juz nawet Cambridge odpuścił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Repugnant napisał:

w takim razie nie dam yamasze zarobic i trzeba bedzie kupic innego blu.

To może pomału odkładaj pieniądze :)

Yamaha niesie już co raz większymi krokami garść produktów, które za jakiś czas powinny pojawić się na naszym rynku. Nowe odtwarzacze również są przewidziane i mają być bardzo dobrze wyposażone... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 09:39, tomek4446 napisał:

Po za tym jestem fanem klapek :) Tak mi zostało po Soniakach / Str- db 940QS ; Str- db 830QS /, uważam , że ukryte gniazda i inne przełączniki na panelu frontowym nie dodają elegancji i taka klapka w nowych Yamahach by się przydała.

@tomek4446
Ja też baaardzo lubię w sprzęcie audio gdy część przycisków, pokręteł i gniazd podłączeniowych na froncie jest ukryta za gustowną klapką.
Przez wiele lat w amplitunerach kd Yamahy (również u innych firm jak np. Pioneer) wyższe modele miały klapkę, a niższe i średnie nie - i na pierwszy rzut oka było wiadomo czego się spodziewać.

Również firmy bardziej się ceniące (w znaczeniu: z wyższej półki) jak np. Accuphase miały podobny podział (ale w stereo oczywiście) i dolny model miał wszystko na wierzchu, a wyższe modele ukrywały co trzeba. Nie zawsze (choćby na początku), ale od dłuższego czasu - tylko dwusetka Accu jest goła (E, czyli integry).

Poza tym - "urok klapek" to nie tylko amplitunery kd, ale i stereo (również wzmacniacze), a w kolekcji moich ulubieńców są/były również przedwzmacniacze, CDki czy tunery radiowe, kasetowe decki, odtwarzacze BR, DVD, nagrywarki. Nawet miniwieże się załapały...
Zaś 940 jest już u mnie chyba za 20 lat i nie widzę powodu by się pozbywać tego Soniaka. Co prawda większość wejść bywała zajęta (co jest dość dużą sztuką), ale obecnie trochę wolnych zostało 🙂 Poza tym - wszystkie funkcje są dostępne bez użycia pilota, a klapka dostojnie opada. No i wszystko działa jak trzeba, a wyświetlacz świeci jak nowy.
Były też modele (innych firm), gdzie klapka była "zmotoryzowana" i wyglądało to jeszcze fajniej.
 

Co do nowego wyglądu Yamahy - ja dość wolno przyzwyczajam się do zmian designu (nie tylko w audio, również np. w motoryzacji). Więc na razie zachwycony nie jestem, ale nie jest źle.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nowe odtwarzacze również są przewidziane i mają być bardzo dobrze wyposażone... 

Tylko będa zrobione na bazie czego?

Philipsa? LG ? za ile więcej?

Jestem za tym aby w końcu któraś marka audio miała fajny odtwarzacz BluRay. Ale nie kosztem nabijania w butelke.

Będę mocno trzymał kciuki żeby tu tak nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To może pomału odkładaj pieniądze :)

Yamaha niesie już co raz większymi krokami garść produktów, które za jakiś czas powinny pojawić się na naszym rynku. Nowe odtwarzacze również są przewidziane i mają być bardzo dobrze wyposażone... 

jesli to bedzie cos na poziomie sony ubp x800II to czemu nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...