Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, tadekk55 napisał:

To nie są żadne testy tylko pomiary.

a czy pomiar nie jest testem?

9 godzin temu, tadekk55 napisał:

Według ASR arcam, emotiva, nad wszystkie te amplitunery to tragedia, jeszcze napisz że denon x3600 lepszy... to już całkiem się skompromitujesz.

ja tam widzę jeszcze Anthema którego jeden model wypadł dobrze. No skoro tak wykazały pomiary to dlaczego nie? To, że płacisz za coś więcej nie oznacza, że dostaniesz lepszy produkt. Tak powinno być ale niestety nie robi się już takich testów/pomiarów jak kiedyś. Popatrz na samochody Mercedesa i trzeszczącą tapicerkę.

I według mnie tak, x3600, x3700 jest lepszy od wspomnianych modeli które zostały przetestowane/sprawdzone. Nie oznacza to, że model który nie został sprawdzony nie okaże się lepszy.

A najlepszym przykładem jest Marantz SR6014 który jest klonem X3600, niestety wypadł kiepsko:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/marantz-sr6014-avr-review.14615/

x4700 również miał problemy w pierwszej wersji, potem był drugi pomiar gdyż firma SoundUnited skontaktowała się z gościem i wysłała poprawiony egzemplarz. Jest o tym wzmianka tutaj https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x4700-avr-review-updated.14493/ Podobno wadliwy był kondensator.

Skoro jedni mogli, to inni także mieli taką okazję z której nie skorzystali.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2020 o 15:34, yahoo111 napisał:

Bo test był robiony bez telewizora 8K i bez źródła 8K.

To po co pisać

Dnia 31.10.2020 o 07:35, S4Home napisał:

  "Na uwagę zasługuje fakt, że AVR-X2700H jest zdolny do pełnej obsługi sygnału wideo o rozdzielczości 8K"

 

Dnia 31.10.2020 o 18:04, lolekdrugi napisał:

zgadzam się, dlatego należy patrzyć na testy niezależne np ASR jest jednym z takich.

 

A ok to znam. Tylko faktycznie tutaj troche patrza pod kątem parametrów. Czyli taki test stricte laboratoryjny ale może i dobry i taki. Prawdziwy jakby nie patrzeć. Ale wówczas zestawianie urządzeń od lepszego do gorszego nie ma do końca sensu.

Nie wiem co jest z tymi testami ale moim zdaniem one sa coraz bardziej bezczelne czy tez mają odbiorce za grubszego niż dawniej. Spotkałem się także, nie powiem w którym papierowym wydaniu, że testujący przepisał opis złącza USB, w ogóle go nie sprawdzając. Pamiętam że był jakiś niewielki błąd w formacie odczytu co sprawdziliśmy. A testujący nie zweryfikował.

Myslę że gazety na tyle zrobiły sobie renome że po prostu już mniej przykładają sie do swojej roboty.

No bo informacja:

"Na uwagę zasługuje fakt, że AVR-X2700H jest zdolny do pełnej obsługi sygnału wideo o rozdzielczości 8K"

w dobie kiedy wszystkie media trąbią o problemie jest po prostu dowcipem.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Zmierz wzmacniacz lampowy zobaczysz jakie będą wyniki... wtedy może zrozumiesz że w buty sobie je można wsadzić.

Ale przecież wiadomo, że wzmacniacze lampowe, zwłaszcza SET, mają wysokie zniekształcenia, niską moc, a do wszystkiego wysoką impedancję wyjściową i testy to wykażą. Nie są dźwiękowo transparentne, ale dla audiofili jest to ich cecha, a nie wada. Przeciętna osoba (nie audiofil, nie entuzjasta) też to zauważy, ale co najwyżej nie nazwie.

Z kolei dobre wzmacniacze lampowe w żaden sposób nie będą odstawać od tranzystorowych, także w testach laboratoryjnych.

Ba, lampa to po prostu element aktywny, który w zakresie liniowym nie ma prawa się różnić od tranzystora i da się nawet (na lampach radiowych) zrealizować wzmacniacz pracujący w klasie D i nie różniący się niczym od innych takich wzmacniaczy (poza poborem mocy), więc absolutnie się nie zgodzę, że pomiary nie mają znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy test rx-v6a

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/yamaha-rx-v6a-7-2-channel-4k-8k-dolby-av-receiver-review.17204/

nie wypadał dobrze :(

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem co jest z tymi testami ale moim zdaniem one sa coraz bardziej bezczelne czy tez mają odbiorce za grubszego niż dawniej. Spotkałem się także, nie powiem w którym papierowym wydaniu, że testujący przepisał opis złącza USB, w ogóle go nie sprawdzając. Pamiętam że był jakiś niewielki błąd w formacie odczytu co sprawdziliśmy. A testujący nie zweryfikował.

dlatego odkąd jest ASR mamy lepiej :)

9 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli taki test stricte laboratoryjny ale może i dobry i taki. Prawdziwy jakby nie patrzeć. Ale wówczas zestawianie urządzeń od lepszego do gorszego nie ma do końca sensu.

w końcu na tym nam powinno najbardziej zależeć. Ktoś tutaj wspomniał o słabych wyjściach preout w ampkach. No skoro ampki mają takie kiepskie DAC'i itp które w testach wypadają gorzej niż taki DAC za kilka $ do kompa to o czym my mówimy? Dlatego tak cisnę na tego Denka bo jednak on wypadł dobrze i ma znośnego dac'a jak na amplituner a to daje nam pole do rozbudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie odnaleźli bo tam nie robią nic oprócz pomiarów.

A wykres sinad nie ma nic wspólnego z tym kto jest pierwszy lub dzieciatych OGÓŁEM bo jest to pomiar wyjść pre out i jakie zniekształcenia/szumy gdy sygnałem wejściowym jest hdmi.

Najtańszy NAD osiągnął najgorszy wynik w historii testów.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tadekk55 napisał:

bo jest to pomiar wyjść pre out i jakie zniekształcenia/szumy gdy sygnałem wejściowym jest hdmi.

dość istotne jeżeli ktoś chciałby podpinać wzmacniacz zewnętrzny. Może się wtedy troszkę zdziwić.

Dodatkowo widzimy co idzie na końcówki wzmacniacza.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czyli zaraz się okaże że TV też będą miały z tym problem? :P

Robi się śmiesznie :P

 

To już nie jest śmieszne, udało się z małżonką dograć budżet na LG CX65 i yamaha rv-6A i set heco1000 (chyba), a z dnia na dzień mam wątpliwości czy kupować teraz i co... a ceny nie spadają tak jak zazwyczaj o tej porze wrrrr....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie ile tym biednym głośnikom zostanie mocy jak odpalisz cały set. Kupujesz największe kolumny w serii aurora no to skoro o są to największe to oczekują najwyższego modelu amplitunera a i to gdybyś dał im do pieca więcej to z chętnie przyjmą.

image.thumb.png.4bc38a6692d0a642b6c852aa60230633.png

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤦‍♂️

Litości. To, że to są duże głośniki nie oznacza, że potrzebują dużej mocy wzmacniacza. To nie jest lokomotywa, żeby potrzebowała jakiejś mocy żeby ruszyć z miejsca. Skoro argument "elektryczny" w przeszłości nie przekonał, to może wytłumaczę to tak.

Załóżmy, że masz rację. i minimalna konieczna moc wzmacniacza to 500 W. Wzmacniacz 50 W nie wystarczy.

Powiedzmy, że muzyka gra głośno. Wszystko jest cacy. Ale jak nagle jest cichszy pasaż z głośnością -20 dB (względem najgłośniejszego). Moc, która idzie na kolumny to 5 W, czyli 100-krotnie zbyt niska. Według Twojej teorii, głośniki tego nie są w stanie zagrać.

 

Kolumny Aurora 1000 mają długotrwałą moc RMS 230 W, a szczytową moc 380 W. Różnica między 230 W a 180 W to 1,1 dB, a między 380 W a 180 W to 3,25 dB. Różnica to praktycznie żadna.

Sprawność tych kolumn to 93 dB (1 W mocy). Przy 170 W ciśnienie akustyczne to 118 dB (dwa razy po 115 dB). Nie wydaje mi się, żebyś przy takiej głośności wytrzymał przy nich dłużej niż kilka minut.

Jedyny powód, dla którego producenci podają wymagany zakres mocy jest opisany tutaj: https://sound-au.com/tweeters.htm

Kiedy wzmacniacz staje się przesterowany, na wysokich częstotliwościach idą bardzo wysokie amplitudy, które mogą łatwo uszkodzić tweetery. I o ile całe kolumny mają moc np. 100, 200, czy 500 w, o tyle tweetery wytrzymują z tego 10-30 W. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jasiek88 napisał:

Policz sobie ile tym biednym głośnikom zostanie mocy jak odpalisz cały set. Kupujesz największe kolumny w serii aurora no to skoro o są to największe to oczekują najwyższego modelu amplitunera a i to gdybyś dał im do pieca więcej to z chętnie przyjmą.

image.thumb.png.4bc38a6692d0a642b6c852aa60230633.png

To zadam przewrotne pytanie, czy przy tym amplitunerze lub analogicznym DENONie brać wystarczy zestaw HECO 700?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dziubson napisał:

DENONie brać wystarczy zestaw HECO 700?

Denon i heco uważam za złe połączenie będzie tłusto..no chyba że masz ogarnięta akustykę i trak lubisz.. heco są bardzo zbasowanymi kolumnami.

 

@yahoo111

Masz zero racji akurat miałem te kolumny i wiem ile potrzebują do pieca żeby nimi ruszyć konkretnie.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zaczyna 🙂

Budżet mam wskazany , więc , ampli do kina z hdmi 2.1 (uszkodzonym lub nie) do 3500 zł, reszta set - łącznie zarezerwowane 11000 pln ,do nie przekroczenia.
Wymagania żony białe po analizie zapadla wstepna decyzja ze bialy set od heco a fronty 700 albo 1000 z youtuba porownanie wg nas lepiej wypadl 1000ka wiec o niej myslimy. Ale jesli w wiekszosci bedzie to zasilala dzwiek z kina domowego i konsola gry od swieta posiadowka/prywatka to nie bede wydawal kolo 1000zl i pozostane przy 700. Nie mam okazji dokonanc odsluchu ani wypozyczyc na odsluk bo trwaja prace wykonczeniowe w salonie...

Przez lata mialem av yamahy i bylem zadowolony, jako urzadzenie multimedialne tez czytalem zze lepiej wypada niz denon

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...