Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, Dziubson napisał:

a ceny nie spadają tak jak zazwyczaj o tej porze wrrrr....

Nie spadają bo nie ma elektroniki w europie. Zapotrzebowanie jest większe niż możliwości dostaw.

Więc po co robić promocje?

Aurora 1000 zgra się z 6A. Z 685 nie miał problemu więc nei wiem czemu tu by miało być inaczej.

Jesli chcesz tylko do kina to 700tki wystarcza. A koncertach i muzyce 1000 grają po prostu lepiej. Dzwiek jest jednak bardziej oderwany od kolumn. swobodniejszy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...to byłby kolejna wpadko porażka do serii. wypuszczją nowe sprzęty "na siłę" nie wnikając czy to będzie się zgrywało z innymi. a w sumie to ważne w domowych ekosystemach...sporo ludzi używa konsoldo streamingu netflixów itp...amplitunery, konsole, telewizory...tyle bicia piany przed premierami i ich wydlużanie w nieskończoność a potem dostajemy jakieś...niedorobione...widac i w technice pandemia sieje spustoszenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Edgar Ursion napisał:

hmm...to byłby kolejna wpadko porażka do serii. wypuszczją nowe sprzęty "na siłę" nie wnikając czy to będzie się zgrywało z innymi. a w sumie to ważne w domowych ekosystemach...sporo ludzi używa konsoldo streamingu netflixów itp...amplitunery, konsole, telewizory...tyle bicia piany przed premierami i ich wydlużanie w nieskończoność a potem dostajemy jakieś...niedorobione...widac i w technice pandemia sieje spustoszenie :)

A oprócz kwestii licencyjnych można ew. dodać ich wsparcie aktualizacją oprogramowania czy muszą być zmiany w hardware-rze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Atmos i Vision to tylko kwestia licencyjna, bo da się ich wsparcie dograć do firmware'u konsoli (PS5 i nowy Xbox mają architekturalnie praktycznie jednakowe podzespoły).

Równie dobrze może być tak, że Sony celowo gra na czas, licząc na to, że będą mogli negocjować z Dolby kwestie licencyjne gdy sprzeda się wystarczająco dużo PS5 i będzie presja na Dolby ze strony klientów.

Chociaż biorąc pod uwagę, że Sony nie zaimplementowało nawet HLG, nasuwa się wniosek, że brak DA i DV jest spowodowany głównie niedopracowaniem konsoli.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym laikiem i nic z tego nie rozumiem.

1. Czy ta nowa yamaha ma wsparcie do wirtualnego dolby atmos ?

2. Planuje zakup lg cx65. Czy te problemy z hdmi mnie dotyczą jesli chce ogladac tylko tv/netflixa? Nie planuje zakupu konsoli.

3. Mam kolumny Numan retrospective 1978 mk2. Wybierane pod katem optyki ale ladnie graja, nie chce ich zmieniac. Czy moga byc do tego wzmacniacza yamahy?

 

Jeszcze raz przepraszam za glupie pytania. Licze ze mu pomozecie bo im wiecej czytam tym bardzieh glupieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin1979 napisał:

Jestem totalnym laikiem i nic z tego nie rozumiem.

1. Czy ta nowa yamaha ma wsparcie do wirtualnego dolby atmos ?

2. Planuje zakup lg cx65. Czy te problemy z hdmi mnie dotyczą jesli chce ogladac tylko tv/netflixa? Nie planuje zakupu konsoli.

3. Mam kolumny Numan retrospective 1978 mk2. Wybierane pod katem optyki ale ladnie graja, nie chce ich zmieniac. Czy moga byc do tego wzmacniacza yamahy?

 

Jeszcze raz przepraszam za glupie pytania. Licze ze mu pomozecie bo im wiecej czytam tym bardzieh glupieje

1. nie wiem w jakim znaczeniu wirtualnym, jako wsparcie sygnału Dolby Atmos ma.

2. ten problem Cie nie dotyczy, jak większość udogodnień jeśli TV ma wykorzystywać tylko sygnał z TV lub aplikacji wbudowanych. Schody się zaczynają jak przyszłościowo będziesz chciał podłączyć"nowoczesny" sprzęt do niego jako inne źródło sygnału. Konsumenci się pieklą bo "obecnie" hdmi 2.1" jest rewolucją jako składowe centrum rozrywki, a sprzętu nie kupuje się na 2 lata zważywszy że obecnie sa ceny znacząco wyższe niż dotychczas w tej półce cenowej.
3. nie wiem zapewne bardziej doświadczeni użytkownicy Tobie odpiszą.

Nie ma głupich pytań jeśli są wątpliwości a planujesz wydać ścieżko zarobione i odkładane pieniążki, pozdrawiam 🙂

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin1979 napisał:

Dzieki wielkie. Chodzilo mi.o.te funkcjonalnosc, ktora pozwalala uzyskac dolby atmos bez gornych glosnikow. Yamaha twierdzi ze to ma ale gdzies mi mignelo,  ze to bedzie wymagalo jakiejs aktualizacji.

Aaa, tak w materiałach promocyjnych chwalą się, że podobno użytkownik uzyska podobne efekty dzięki zastosowanym u nich rozwiązaniach gdyby korzystać z fizycznych dodatkowych głośników. Trudno to zweryfikować bo ich produkt jest niedostępny komercyjnie w EU dla konsumentów. W trakcie moich poszukiwań bardziej doświadczeni użytkownicy odradzali mi równieżzakup dedykowanych głośników do efektu dolby atmos montowanych/ustawianych na frontach gdyż to tylko marketingowy B^%$..

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Marketingowy bełkot.

Yamaha to ma. Inne firmy coś kombinowały. Ale efektu nie ma :P

Więc nic z tego.

Pytanie czy po prostu realnie ludzie wolą obraz niż dźwięk.

Z jednak strony mamy 8K z drugiej brak jednak jak by nie patrzeć pożądanego dekodera.

podobnie Netflix 4K juz jest tam standardem o dzwieku HD się wogole nie mowi.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1979 Ja bym chciał wrócić do mojego wcześniejszego pytania w sprawie Twojej wypowiedzi. Napisałeś o kolumnach Numan retrospective 1978 mk2. Kolumny te są sprzedawane parami i nic nie wskazuje na to, żeby były dostępne jako część zestawu wielokanałowego.

Czy ja dobrze rozumiem, że chciałbyś z dwóch kolumn uzyskać Dolby Atmos? Minimalna konfiguracja Dolby Atmos to 5.1.2, czyli 7 głośników i subwoofer, i nawet jeśli chciałbyś wirtualnego Atmosa, to amplituner z dwóch głośników nie zrobi siedmiu w dwóch krzyżujących się płaszczyznach, a do tego jeszcze subwoofera.

Pytałem dlatego wcześniej, czy nie wystarczy wzmacniacz zintegrowany stereo z wbudowanym układem DAC albo amplituner stereo. Wyjdzie dużo taniej za zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do branży...i reszty forumowiczów. czy ktoś testował już nowy amplituner Yamahy serii 6 jeśli tak to w jakich konfiguracjach i jakie były wrażenia. pytanie drugie czy ktos porównywał tego nowego serii 6 do poprzednika 685...również poproszę o wasze wnoski i czy warto dopłacać do nowej serii...głównie ze względu na dźwięk a nie inne wodotryski...inna sprawa czy dostępność 685 nie jest już eteryczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 09:04, Edgar Ursion napisał:

mam pytanie do branży...i reszty forumowiczów. czy ktoś testował już nowy amplituner Yamahy serii 6 jeśli tak to w jakich konfiguracjach i jakie były wrażenia. pytanie drugie czy ktos porównywał tego nowego serii 6 do poprzednika 685...również poproszę o wasze wnoski i czy warto dopłacać do nowej serii...głównie ze względu na dźwięk a nie inne wodotryski...inna sprawa czy dostępność 685 nie jest już eteryczna

o dobre pytanie ja też się dowiem 🙂

podbijam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Trafiłem na to forum bo sam właśnie zamierzam kupić Y-V6A.

Już byłem zdecydowany na 100% ale gdy zobaczyłem test z przed kilku stron to aż się załamałem.

 

Teraz gdy obejrzałem obydwa filmy z USA gdzie goście pokazują trochę więcej "Na żywo" to myślę że może ta Yamaha nie jest taka najgorsza.

Jestem początkującym w temacie i już sam nie wiem co robić.

Może lepiej było by zainwestować w Denona X3600H  lub X3700H?

 

Chociaż przyznam się że cena też robi swoje i ma znaczenie....

 

Ludzie ratujcie !!

Co robić ???

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...