Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 18.11.2020 o 19:54, Marcin Karpiński napisał:

Problem z HDMI 2.1 w nowych ampi z konsolami rozwiązany ? 

https://www.youtube.com/watch?v=JZB0M5Z_to8&ab_channel=TechnoDad

No tylko w ampli Yamahy nie widze w opcjach żeby można to było ustawić tak jak w Marantz. WIęc dla Yamahy problem dalej nierozwiązany, chyba że ktoś coś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.12.2020 o 08:25, JaZz napisał:

Na konsolach mało która gra będzie mieć 4k/120fps, ale taki dirt 5 ma, choć niestałe.  Wtedy już potrzebujemy hdmi 2.1. O 8k przy tej generacji zapomnijcie... 

Co ciekawe wczoraj się dowiedziałem, że przez te niestałe 120 FPS pojawia się coś takiego jak screen tearing do którego zniwelowania potrzebny jest vrr w tv.

Ja ogólnie wolę nie podłączać konsoli przez amplituner tak BTW. 

Też bym tak zrobił, tylko jak podłączam konsolę pod TV i hdmi zwrotnym z TV do Ampli nie moge uzyskać dźwięku przestrzennego, leci mi tylko stereo. Chyba że nie wiem jak to ustawić w tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki amplituner? Jest zestawione połączenie przez eARC, czy przez zwykły ARC? W ustawieniach dźwięku masz automatyczne, czy wymuszasz PCM?

Nie mam konsoli, a pecet nie wykrywa możliwości przesłania dźwięku wielokanałowego do telewizora, nie próbowałem jeszcze żadnego odtwarzacza z przesyłaniem zakodowanego strumienia, ale Netflix nawet przez zwykłe ARC wysyła dźwięk przestrzenny, w tym Atmos.

No i zostaje do sprawdzenia konsola, może gdzieś są zaszyte ustawienia, w jakim formacie ma wysyłać dźwięk do telewizora. Telewizor teoretycznie powinien przesłać niezmieniony strumień przez eARC, nawet wielokanałowy PCM, ale jeśli masz tylko zwykły ARC, to dźwięk musisz przesyłać jako Dolby Digital+, inaczej telewizor dekoduje go do stereo i prześle stereo zakodowane jako PCM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest eArc bo jest opcja włączony albo wyłączony, wyjście dźwięku cyfrowego mam opcje: Pass Through, Auto,  lub PCM. Dodam że dźwięk z Netflixa jest przestrzenny ustawione mam na Pass Through. Wydaje mi się że sprawdzałem chyba na każdej opcji, ale zaraz spróbuje podłączyć jeszcze raz Konsole - TV, TV-Kino. 

Działa na Pass Through, dzięki za pomoc.

Edytowano przez Toni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 tygodni posiadam amplituner yamaha rxv4a i mam problem w po podłączeniu do telewizora ekran tv co jakiś czas imga. Sygnał do amplitunera idzie z dekodera nc+(wymiana jego nic nie dala). Wymiana kabli hdmi i zamiana gniazd hdmi w ampli pomaga na chwile. Tv to Sony kd65hx9096. W czym może być problem, w gwiazdach hdmi amplitunera? Proszę o pomoc, obecnie podłączyłem dekoder z tv i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@S4Home pytam bo liczę na to że waśnie to będzie dostępne czyli HDMI i wyświetlanie ekranowe całego menu jak w Onkyo i podniesienie wydajności prądowej, może wstawia coś jak Onkyo 8930 które potrafi z gniazdka 360watt pobrać a to już dużo jak na amplituner i przy kolumnach mocno wymagających które potrafią grać pięknie ale potrzebują lepszego pieca przydało by się bo nie kazdy chce czysty wzmacniacz tylko all in one 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam amplituner rx-v6a oraz problem z dźwiękiem. Taka trochę nietypowa sytuacja, telewizor podłączony jest pod dekoder Orange 4k oraz pod amplituner yamaha. W ciągu dnia jak telewizor wraz z dekoderem jest włączany co kilka godzin to wszystko jest ok. Jednak przy pierwszym uruchomieniu rano nie ma kompletnie dźwięku, ani z Orange, youtube czy tv naziemnej. Wtedy pomaga tylko wyłączenie z sieci na chwilę amplitunera i dekodera. Sprawdziłem też przypadek odłączając kabel hdmi od dekodera, rano dźwięk już był z youtube czy tv naziemnej. Wymieniłem nawet dekoder w Orange na drugi, ale dalej ten sam efekt. Ktoś może spotkał się z czymś takim? 

Edytowano przez Awers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci? Kolega nie ma dzwieku z TV naziemnej na amplitunerze. Po co tu sieć?

13 godzin temu, Awers napisał:

Witam, posiadam amplituner rx-v6a oraz problem z dźwiękiem. Taka trochę nietypowa sytuacja, telewizor podłączony jest pod dekoder Orange 4k oraz pod amplituner yamaha. W ciągu dnia jak telewizor wraz z dekoderem jest włączany co kilka godzin to wszystko jest ok. Jednak przy pierwszym uruchomieniu rano nie ma kompletnie dźwięku, ani z Orange, youtube czy tv naziemnej. Wtedy pomaga tylko wyłączenie z sieci na chwilę amplitunera i dekodera. Sprawdziłem też przypadek odłączając kabel hdmi od dekodera, rano dźwięk już był z youtube czy tv naziemnej. Wymieniłem nawet dekoder w Orange na drugi, ale dalej ten sam efekt. Ktoś może spotkał się z czymś takim? 

Napisz dokładnie jak to wszystko masz spięte? Przez HDMI ARC?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Awers napisał:

Witam, posiadam amplituner rx-v6a oraz problem z dźwiękiem. Taka trochę nietypowa sytuacja, telewizor podłączony jest pod dekoder Orange 4k oraz pod amplituner yamaha. W ciągu dnia jak telewizor wraz z dekoderem jest włączany co kilka godzin to wszystko jest ok. Jednak przy pierwszym uruchomieniu rano nie ma kompletnie dźwięku, ani z Orange, youtube czy tv naziemnej. Wtedy pomaga tylko wyłączenie z sieci na chwilę amplitunera i dekodera. Sprawdziłem też przypadek odłączając kabel hdmi od dekodera, rano dźwięk już był z youtube czy tv naziemnej. Wymieniłem nawet dekoder w Orange na drugi, ale dalej ten sam efekt. Ktoś może spotkał się z czymś takim? 

Zakładam, że dekoder do którego masz podpięty tv jest podłączony do amplitunera.

Jeżeli rano nie masz dźwięku to odłącz i podłącz na nowo kabel HDMI na linii dekoder-amplituner. Jeżeli ponowne podłączenie zadziała to znaczy że problem leży po stronie HDMI i handshake'u jaki jest wykonywany po starcie na lini obu urządzeń spiętych kablem HDMI. Jeżeli aktualizacja firmware w tv, dekoderze i amplitunerze tego nie naprawia to nic z tym nie zrobisz i niektóre urządzenia potrafią się po prostu gryźć. Zalety HDMI.

Możesz to naprawić korzystając z Optical Out w tv i podłączyć światłowodem do Optical In w amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...