Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

Ups, moja pomyłka, chodziło o odłączenie nie z sieci, a gniazdka elektrycznego :). Amplituner jest podłączony na wyjściu Arc do tv na wejście Arc. Dekoder jest podłączony przez zwykły kabel hdmi do tv wejścia stb/dvi. 

Dekoder ma funkcje oszczędzania energii co wiąże się z bardzo długim włączaniem, jeśli ta funkcja jest włączona to rano wszystko działa jak należy, ale ten czas jest irytujący. Na tą chwilę wyłączam w nocy listwę zasilającą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

@Repugnant

W stosunku do realnych kosztów samych materiałów jest to jakiś koszt. Dla nas niewielki. Ale jeżeli możesz urwać 0.17USD na mniej warstwowym PCB, 0.12 na gorszej gumie do przycisków, 1.0USD na tym lub na tamtym i planujesz produkcję jednego miliona urządzeń to nagle w tabelce masz oszczędność ponad miliona dolarów w skali jednego produktu lub grupy, jeżeli używasz jednego pilot do wielu urządzeń.

I ma to zastosowanie do każdego elementu w urządzeniu. Tak to niestety działa. Mogę Ci polecić podświetlany pilot Streamer Remote lub inny, bardziej zaawansowany z oferty One for All. Albo Logitech?

Edytowano przez Jack Frost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 13:30, S4Home napisał:

Atoll do Monitor audio na prawdę pasuje co do następstwa 1080 no czekam. Zobaczymy.

No i właśnie pytanie, czy skoro Atoll będzie końcówką mocy napędzającą fronty MA, to czy jest sens dopłacać do ewentualnego następcy 1080 (A4), czy nie usłyszy się większej różnicy i w zupełności wystarczy następca V685 (czyli V6A), ale pewnie powiesz, że musiałbym sam posłuchać i ocenić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jack Frost napisał:

I ma to zastosowanie do każdego elementu w urządzeniu. Tak to niestety działa. Mogę Ci polecić podświetlany pilot Streamer Remote lub inny, bardziej zaawansowany z oferty One for All. Albo Logitech?

no tak ciecie kosztow co nie zmienia faktu ze topowe modele ampli za ktore slono sie placi  powinny takie posdwietlanie miec tak sobie mysle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Repugnant napisał:

myslisz ze jest to az taki koszt?a swoja droga to przydatna rzecz i ciekawy wyroznik wsrod innych.

koszt byłby nieduży, bardziej chodzi o to że aplikacja jest na pierwszym planie sterowania urządzeniem, więc producenci rozwijają ten wątek. 

 

Dnia 11.01.2021 o 21:27, marcinZG napisał:

Coś słychać kiedy w końcu pojawią się wyższe modele?

Ja czekam na RX-A4, chociaż zastanawiam się mocno, czy mając fronty podpięte do wzmacniacza stereo, który będzie pracował w kinie jako końcówka mocy jest sens kupować coś droższego niż RX-V6A?

W dniu jutrzejszym wjeżdża na magazyn dużo amplitunerów RXV6 i RXV4 a więc będą dostępne w Topach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 15:06, marcinZG napisał:

Panowie, jeszcze raz - chodzi o wyższe modele, czyli następców 1080, 2080.

W tym tygodniu będą już dostępne RXA2, więc będzie można posłuchać tego modelu w naszych salonach. Co prawda to następca modelu RXA 880, ale warto się przekonać co się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 08:01, S4Home napisał:

Nie widzę w tym nic dziwnego. Ale jeśli da się oszczędzić to się to robi.

to zależy z którego punktu patrzymy, obsługa amplitunera przy pomocy aplikacji to nieporozumienie.

Powód prozaiczny, musisz patrzeć na ekran telefonu jeżeli zmieniasz opcję. To jest niestety drama. Można sobie od czasu do czas coś zmienić ale nie w codziennym użytkowaniu. 

 

Dnia 14.01.2021 o 09:05, Jack Frost napisał:

Mogę Ci polecić podświetlany pilot Streamer Remote lub inny, bardziej zaawansowany z oferty One for All.

Niestety OFA w wyższych modelach pilotów podświetlenia nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi

Tu jest lista pilotów JP1, które w najgorszym wypadku można samemu zaprogramować podłączając je pod interfejs i RMIR gdyby fabryczne funkcje programowania były niewystarczające.

Część z tych modeli z podświetleniem pewnie da się jeszcze kupić.

http://www.hifi-remote.com/wiki/index.php/RemoteChart

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jack Frost napisał:

zęść z tych modeli z podświetleniem pewnie da się jeszcze kupić.

zerknąłem z ciekawości na listę i modeli jest bardzo mało. Fakt głównie URC mają podświetlenie ale jest ten sam problem co z nowymi, robią piloty wąskie i długie przez co kiepskie w obsłudze.

10 godzin temu, S4Home napisał:

JA zdecydowanie korzystam z pilota przed aplikacja.

ja dokładnie tak samo mam, aplikacji nie używam w ogóle - nie widzę powodu.

10 godzin temu, S4Home napisał:

Ale nie oczekuje ze będzie na nim wyświetlacz. Bardziej liczę czy chciałbym aby guziki były trwałe i wygodne.

tez mi zbędny jest wyświetlacz, bardzo mnie interesuje wygoda całego pilota. Tutaj wbrew pozorom stare duże programowalne piloty z onkyo pomimo swoich gabarytów były naprawdę wygodne w obsłudze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Streamer Remote od razu wpadł mi w oko - cały mieści się w dłoni, mało przycisków, gdy go na ślepo łapie od razu kciuk jest na swoim miejscu do regulowania głośności a ktoś kto ma większe dłonie i dłuższe palce może sobie zaprogramować dowolne przyciski umieszczone wyżej do regulacji głośności.

Rzadko z niego korzystam i nawet podświetlenie nie jest mi w nim tak naprawdę potrzebne bo najpopularniejsze funkcje mam zaprogramowane na dole i wybieram je z pamięci (usb input, analog audio1 etc.) a główne funkcje są pod kciukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

JA zdecydowanie korzystam z pilota przed aplikacja.

Ale nie oczekuje ze będzie na nim wyświetlacz. Bardziej liczę czy chciałbym aby guziki były trwałe i wygodne.

Piotr

Yamaha ma całkiem wygodny pilot, też wolę używać pilota niż aplikacji. Ale jedną opcje w yamaha jaką miałem to dialogue level, dużo wygodniej się mi z telefonu zmieniało niż z pilota, bo trzeba było głęboko w opcjach przeklikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...