Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No i "Dupa Zbita", pomimo usilnych prób nie mogę puścić dźwięku z telewizora przez HDMI do Amp. V6A.

Nic nie pomaga a co najzabawniejsze, wchodząc do Disney + nie mogę wyświetlić menu amplituner na telewizorze żeby wyłączyć a potem włączyć HDMI.

 

Masakra jakaśz frustracja sięgnęła zenitu. 

W poniedziałek będę dzwonił do Centrum servisowego Yamahy bo już mi się skończyły pomysły.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To co wy znacie jako reset do ustawień fabrycznych to można znaleśc w instrukcji każdego modelu. Chodź w większości robi się tak samo/ podobnie.

Serwis jednak może zrobić serwis taki bardziej dogłębny. Wchodzac przez menu serwisowe.

Do tego raczej użytkownik dostępu nie ma.

Tam jest tez licznik jak długo amplituner jest uruchomiony, test wszystkich podzespołów i takie tam.

Jednak na przestrzeni lat to się zmienia. Mówie o instrukcji wejścia w to.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam pierwszy raz aktualizowałem odkąd mam yamahe RX-V4 i już pierwszy problem... Licze, że może ktos to juz przerabiał i mi pomoże. Podłączoną mam z TV przez HDMI ARC zawsze wszystko działało włączałem tv i wszystko razem się włączało. Po aktualizacji włącza sie wszystko, ale dzwięk nie leci, muszę wejść w opcje amplitunera i pomimo, że ARC jest na ,,on" muszę raz jeszcze zmienić na off a nastepnie na on i działa dopiero w tedy,dziwna sprawa pierwszy raz tak mam w zycia i nie wiem gdzie lezy wina. Wszystko jest podlaczone jak wcześniej więc to nie wina podłączenia ani nie jest to wina tv,cos sie zrąbało z amplitunerem lub jego oprogramowaniem. korzystam na TV nie na HDMI 1 czy 2,3,4. Problem od kilku dni,jednak nie za kazdym razem sie tak dzieje,nie wiem co robic, help

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cravix napisał:

Witam pierwszy raz aktualizowałem odkąd mam yamahe RX-V4 i już pierwszy problem... Licze, że może ktos to juz przerabiał i mi pomoże. Podłączoną mam z TV przez HDMI ARC zawsze wszystko działało włączałem tv i wszystko razem się włączało. Po aktualizacji włącza sie wszystko, ale dzwięk nie leci, muszę wejść w opcje amplitunera i pomimo, że ARC jest na ,,on" muszę raz jeszcze zmienić na off a nastepnie na on i działa dopiero w tedy,dziwna sprawa pierwszy raz tak mam w zycia i nie wiem gdzie lezy wina. Wszystko jest podlaczone jak wcześniej więc to nie wina podłączenia ani nie jest to wina tv,cos sie zrąbało z amplitunerem lub jego oprogramowaniem. korzystam na TV nie na HDMI 1 czy 2,3,4. Problem od kilku dni,jednak nie za kazdym razem sie tak dzieje,nie wiem co robic, help

 

Jeżeli nie dzieje się tak za każdym to cóż, witaj w świecie problemów z ARC i hand shake'ami protokołu. To co możesz realnie zrobić:

Odłączyć zasilanie z tv i amplitunera na 2/3 minuty. Jeżeli po włączeniu dalej nie pomaga to następnie reset ustawień fabrycznych w tv oraz amplitunerze. Jeżeli to również nie pomoże a wgranie wcześniejszego firmware nie będzie możliwe to nic z tym nie zrobisz do czasu kolejnej aktualizacji o ile następna to poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie od razu po aktualizacji, ale kilka dni później więc dziwny zbieg okoliczności, dzwoniłem do serwisu w Polsce ( audioklan.pl ) Ale Pan wielce zdziwiony, mówi że NIGDY nie słyszał o takim problemie, prosił żebym napisał maila i opisał sytuacje, widać było, że nie wie co powiedzieć, mała wiedza, żadnych pytań nawet nie zadawał....

 

Ale ogólnie dziwne bo wcześniej w moim ampli działało super, tata w starszej yamaszce ampli nic nie aktualizował chyba nigdy xd i ARC  działa super.

 

Wczoraj zauważylem, że włączam TV po ARC yamaha tez sie włącza (dzwięk oczywiście nie leci) wchodze na ekranie TV w ustawienia ampli zmieniam na HDMI ARC na ,,off" od razu za sekundke na ,,on" wychodze z ustawień i działa wszystko. Teraz jak wyłącze TV (wraz z nim od razu samoistnie ampli) i włącze TV spowrotem po króciutkim czasie wszystko działa,ale jak odczekalem 10min to znów nie działało i bądz Pan tu mądry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2021 o 10:19, Stolarz napisał:

ARC = Always Random Connection :D
U mnie między TV Sony a ampem Denona to nie działało w ogóle. Dałem sobie z tym spokój.

Winny Sony. U mnie LG z Denonem gada w ARC (a własciwie eARC) bez problemu.

A odnośnie akronimów, to ostatnio spodobał mi się inny: NAD = Not Always Defective 😁 W przypadku nowych urządzeń tej firmy niestety very true..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Haito napisał:

Pijawia sie kilka pytań:

"Zawiedzionym użytkownikom pozostało czekać na nowe modele,[...]

Podobnie powinno stać się z kolejnymi modelami Denon, Marantz i Yamaha"

Powiedzmy sobie wprost. Teraz są to nowe modele.

Jeśli Onkyo faktycznie wyeliminuje ten problem i dołoży tego Diraca jak była mowa i zostawi cenę 5000 zł za model następcy RZ 840 to mamy kilera który udźwignie firmę jak lata temu TXSR 605

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak macie ustawione głośniki.

Mam w ustawieniach front jako large, a center i surround jako small. Crossover na frontach, centralnym i tylnich na 80.

Subwoofer Magnata w instrukcji pisali, żeby ustawić głośniość na half, a crossover na max.

Pytam się, bo wydaje mi się, że rzadziej załącza sie sub niż jak było Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 08:19, S4Home napisał:

Bo musisz zmienić fronty na small.

Ale jak ustawiłeś im odcięcie to z automatu się pewnie przestawiły?

A ub gra dobrze? może trzeba go jednak podbić o 2,0 decybele?

To sie zdarza.

Dziękuję za pomoc.

Faktycznie po zmianie na small przeniosło niskie tony na suba. Przy large wyczytałem w instrukcji, że kolumny też grają niskie, a sub tylko wspomaga. Odcięcie w Moich Tagach ustawiłem na 80.

Podbiłem też w ustawieniach kalibracji - yapo o 1.5 decybela. To chyba w zakładce tone control -> bass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...