Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 do salonu z kuchnią 60m2 - do 10 tyś.


archaikas

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu zestawu audio do nowego domu,chciałbym zasignąć waszej rady,gdyż jako tako pojęcia o tym zbytnio nie mam.

Do nagłośnienia mamy pokój dzienny z jadalnią i otwarta kuchnią,razem 60m2 (jeszcze wejście na hol)

Rzut - http://prntscr.com/u66tdm

Zastosowanie – Filmy,muzyka z tv oraz parę imprez w roku (chciałbym żeby mocy nie brakowało)

Słucham głownie elektroniki,tech/deep/house,dnb,trap

Pisząc zestaw mam na myśli system 2.1 z kolumnami podłogowymi i sooboferem,miejsca mam nadzieję jest dość.

Amplituner musiałby mieć wymiary max wys.34cm i gł.37cm ze względu na szafkę RTV,oraz zalezy mi na połączeniu np ze spotify.

Nie wiem czy ma to większe znaczenie,ale podłoga to pianka + panele,a ściana tyłem do głośników to żelbet.

Na zestaw mogę przeznaczyć max 10tys,nie odrzucam także kupna czegoś używanego

 Prosze o porady

Serdecznie Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie masz na prawdę duże dlatego też warto wziąć pod uwagę wydajniejsze kolumny. Subwoofer zostawiłbym na sam koniec, ponieważ może się okazać, że wcale nie będzie potrzebny. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe dobrym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 1000 w połączeniu z Audiolab 6000a + 6000n. W takim zestawie zyskujesz muzykalny charakter brzmienia z dobrą podstawą basową i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 

Alternatywą może być wygodny amplituner Yamaha RN803d + Pylon Audio Ruby 30. Zestaw o dynamicznym charakterze brzmienie i bardzo dużej szczegółowości. Dodatkowo zyskujesz lepszą separację instrumentów co będzie dosyć istotne w przypadku oglądania filmów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem do takiego pomieszczenia Audiolab będzie za słaby w połączeniu z aurora 1000.

Kolumny owszem ale one muszą byc sprzęgnięte z czymś mocniejszym Jak Cambirdge CXA 81 a jako siec może pracować chromecast, malina czy iEAST M30 PRo.

Ewentualnie jaśniejsze Monitor audio Bronze 500 + NAD 375 lub Atoll.

Skąd jestes? Możesz podjechać na odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady,bardzo fajne kolumny,zastanawiam się nad ich wysokością,czy to ma jakiś większy wpływ?  Monitor audio Bronze 500 które na chwilę obecną designem najbardziej mnie przekonują mają 97cm,zaś Aurora 1000 120cm,czy czasem większy nie będzie dla tekiego pomieszczenia lepszy,czy nie ma to żadnego zanczenia ?

Jestem z Wodzisławia Śląskiego i bardzo chętnie sprawdziłbym parę kolumn przed zakupem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...