Skocz do zawartości

Stereo do komputera


marcinZG

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję przyzwoity zestaw "głośników do komputera" ;) Na chwilę obecną mam Monitor Audio MR2 podłączone pod SMSL A8 i gra to całkiem spoko, może nie powala basem, szczególnie że, jak widać na załączonym zdjęciu, głośniki znajdują się blisko ściany i lewego nie ma szans odsunąć na sensowną odległość. Aktualnie plan jest taki, żeby zabrać wzmacniacz do salonu, bo przy komputerze i przy tych kolumnach po prostu się marnuje, natomiast w salonie będzie miał zdecydowanie okazję pokazać co naprawdę potrafi. Monitory natomiast trafią na sprzedaż. Pomysły mam dwa:

- Klipsch The Sixes,

- SMSL AD18 + ???

Co do głośników, na pewno muszą być maksymalnie płytkie, grać delikatnym V, mogą być ciepłe, ale przede wszystkim z dobrą podstawą basową. MR2 mają z maskownicami 27 cm i wchodzą dosłownie styk. Na pewno nie mogą być głębsze niż 30 cm, a im będą płytsze tym mogą dalej stać od ściany. Kwota? Klipsche mogę dostać za 3100 i tej kwoty nie chciałbym przekroczyć. SMSL można dostać za niecałe 600 zł, więc zostałoby 2500-3000 zł na kolumny, co nie znaczy, że muszę wydać cały budżet, bo niekoniecznie jest to sensowne. Muzyki słucham głównie w salonie, przy komputerze tylko od czasu do czasu w trakcie pracy, więc nie chcę tu inwestować jakiejś potężnej kwoty. Chyba częściej wykorzystuje je do grania i tutaj pojawia się temat dodatkowy...

Jak wspomniałem, jako że lubię sobie również w coś zagrać na PC-cie, fajnie byłoby się doposażyć w dodatkowego, małego i niedrogiego sub-a. Małego, bo oczywiście pod biurkiem też nie ma za dużo miejsca, więc myślę, że 8" to max. Pytanie, czy w ogóle warto, a jeśli tak to co?

IMG_0587.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...