Skocz do zawartości

Mam 2500 zł i szukam stereo do nowego mieszkania


Michal1986

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w skompletowaniu zestawu stereo. 
Po kilku latach wynajmu mieszkania wreszcie poszedłem na swoje. Dysponuję 25-metrowym salonem z aneksem kuchennym, zaś miejsce przewidziane na kącik muzyczno-telewizyjny to niestety róg pomieszczenia (od kanapy do TV mam jakieś 2 metry, jakieś 2 metry między kolumnami, od ściany bocznej jakieś 30-40 cm, od tylnej nieco mniej - 25 cm). Jeśli chodzi o ustroje akustyczne to bez szału - jest dywan, są kwiatki, zasłony na oknach i nic poza tym. 
Szukam zestawu stereo - wzmacniacza i kolumn (nowy lub używany, bez różnicy) w kwocie do 2500 zł. Mam Chromecasta Audio, a chciałbym z czasem dokupić gramofon bo żona odziedziczyła po ojcu solidną kolekcję winyli.
Jakie brzmienie lubię? Byłem zauroczony tym co usłyszałem u kolegi, który słucha muzyki na Kef Q350, jednak ze względu na cenę nie mogę pozwolić sobie na ich zakup. Grało to bardzo żywiołowo, z solidnym wysokim basem, fajnymi wokalami wypchniętymi delikatnie do przodu i czytelną górą - było słychać wszystkie przeszkadzajki etc. Jak udałoby się coś podobnego uzyskać np. z elementów używanych to byłbym w siódmym niebie. 
Nie wiem nawet w którym kierunku patrzeć, dlatego zwracam się do Was z prośbą o radę. Z góry dziękuję. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system nowy to Topping MX 3  + wspomniane KEF Q350 i masz odsłuchane kolumny przy najmniej.

Ale polecam Ci rozejrzec sięza sprzetem używanym. Bo jednak pomieszczenie nadaje się na podłogowki. Szukaj KEFa serii Q, Tannoya M, czy Tannoya serii Revolution.

Poźniej dobierzemy wzmak. Czy to Denon czy wspomniany NAD czy Marantz zalezy od wyboru kolumn.

Masz gdzie odsłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli system nowy to Topping MX 3  + wspomniane KEF Q350 i masz odsłuchane kolumny przy najmniej.

Ale polecam Ci rozejrzec sięza sprzetem używanym. Bo jednak pomieszczenie nadaje się na podłogowki. Szukaj KEFa serii Q, Tannoya M, czy Tannoya serii Revolution.

Poźniej dobierzemy wzmak. Czy to Denon czy wspomniany NAD czy Marantz zalezy od wyboru kolumn.

Masz gdzie odsłuchać?

Używki? Nie bardzo. Któryś znajomy ma jakieś Missiony, ale nie kojarzę jaki model. 

4 godziny temu, kn1234 napisał:

U Ciebie może grać to zupełnie inaczej,może heco aurora 300 około 1100 po rabacie i jakiś używany nad C 326 bee

Jest to opcja. Jak grają Heco w odniesieniu do Kefów które słuchałem?

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli podobały Ci się Kef Q350 to warto odłożyć pieniądze i zestawić je z NAD C316bee. Alternatywą może być zestaw Topping MX3 + Monitor Audio Bronze 2. Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz dynamiczniejszy charakter brzmienia. 

 

Dynamiczniejszy, ale nie za jasny czasem? Bo gdzie nie czytałem, tam narzekali na niedostatki basu w tych Bronze 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michal1986 napisał:

Dynamiczniejszy, ale nie za jasny czasem? Bo gdzie nie czytałem, tam narzekali na niedostatki basu w tych Bronze 2. 

W 25 m to może bardziej podłogowe ? Ewentualnie jak monitory to większe, małe kolumienki giną w takim pomieszczeniu i wychodzą „niedostatki basu” 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że kolumn trzeba posłuchac i to jeszcze u siebie w domu. To co grało u kolegi czy w sklepie może nie wyglądać tak kolorowo w docelowym pomieszczeniu. Tak jak @milk-monster podał te kolumny serii Q powinny być przybliżone charakterystyką choć sama ich budowa powoduje że będą się różnic bo to całkiem spory kawałek kolumny🙂. Nie ma innej rady jak sprawdzić u siebie no i oczywiście nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Innej rady nie ma w sytuacji gdzie już mniej więcej wiesz co ci się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czasem tak jest, że jeżeli "coś" wpadnie nam w "oko" lub "ucho" -to zostaje na długo. Jeżeli w Twoim przypadku Kefy wywarły dobre wrażenie i taka sygnatura dźwięku jest dla Ciebie akceptowalna, to zostań przy tym. 

Popieramy połączenie z Nad-em, lecz już w nowej wersji C316v2 - https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c316-bee-v2.html

Zapraszamy Cię na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Do jakiego wzmacniacza były podłączone Q350 u znajomego ? Sądzę ze z klasycznie grającym NAD-em może to zagrać zupełnie inaczej i rozczarowująco. Wydaje mi się ze nie będzie dobrej pary z NAD-a i Kefów. Stracą to co własnie chyba Ci się podobało u kolegi.

Przed chwilą do niego dzwoniłem. Kefy pędził Cyrus One, źródłem był gramofon Rega. 

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Czemu ?

Za 2  tyś można kupić kolumny KEF Q350

do tego 

za 450 zł można kupić wzmacniacz SMSL Q5 pro

To naprawdę poważy zestaw audio który dobrze zagra.

I to brzmi jak pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...