Skocz do zawartości

YAMAHA RN602 + jakie kolumny do muzyki rock/pop/rap?


Kobi90

Recommended Posts

Cześć,
dziękuję za ostatnie rady związane z wyborem amplitunera. Zdecydowałem się na Yamaha RN602. Teraz pora na dobranie fajnych kolumn lub monitorów.

Testowałem ELAC Debut B6 i byłem miło zaskoczony. Monitory grały z super szczegółowością i fajnie wyglądały. Dla porównania słuchałem też kolumn wolno stojących PSB Imagine X1T i te ku mojemu zaskoczeniu nie miały kopa. Dźwięk był mniej wyraźny niż w monitorach i ogólnie brakowało im tego pazura, wyrazistości. 

Zastanawiam się czy jestem w stanie wybrać coś jeszcze lepszego w podobnych pieniądzach? Zakładając, że celuję w sprzęt używany. Spotkałem się z opinią, że przy bardziej szczegółowym dźwięku po godzinnym słuchaniu muzyki może boleć głowa. Czy to standard? Czy można się do tego przyzwyczaić i tego uniknąć? Nie mam żadnej praktyki z takim sprzętem stąd może głupie pytanie.

Jeśli ELAC Debut B6 grał szczegółowo i dynamicznie, a zamierzam głównie słuchać rocka i popu to warto się na nich skupić, czy może lepiej rozejrzeć się jeszcze za jakąś alternatywą kolumn wolno stojących (wolałbym kolumny stojące na podłodze)? Może nota 550 x albo Indiana tesi? Może coś od Klipsch - te podobają mi się z wyglądu.

Mój budżet to do 1,5-2 tys. niezależnie czy to będzie sprzęt nowy czy używany. Będą stały w salonie 30m2 - przy ścianie lub ok 30 cm od ściany. 

Drugie pytanie, czy w przyszłości warto ten zestaw rozbudować o głośnik środkowy i subwoofer? I czy byłaby możliwość stworzenia z tego namiastki kina domowego? Wiem, że amplituner stereo nie zagra jak kino, ale nie mam dużych wymagań pod tym względem - fajnie chociaż jakby dźwięk był monumentalny.  

Edytowano przez Kobi90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Od razu zacznę temat od kolumn podłogowych - uzyskasz potężniejsze brzmienie niż w przypadku monitorów. Tym bardziej warto pójść tą drogą jeśli masz warunki aby postawić większe kolumny. W budżecie do 2000zł za parę, świetnym wyborem będą Pylon Audio Pearl 27 lub Indiana Line Nota 550X.
Ucho jest najlepszym doradcą, więc jeśli pasują Ci Klipsch R-620F - może to być dla Ciebie najlepszy wybór.

Z budżetu podobnego do R-620F, fajnie grają między innymi:

Polk Audio Signature S50E
Monitor Audio Monitor 200
Pylon Audio Sapphire 25

W przypadku Yamahy R-N602, nie ma możliwości dołożenia dodatkowych głośników (tyły, center). Jedynie można podłączyć subwoofer.
Warto wszystkiego posłuchać, ocenić samemu co najlepiej dla Ciebie zabrzmi.

Zapraszamy na odsłuchy - z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem. Świetnie mi siadły :)

Słuchałem też z ELAC Debut B6 i PSB Imagine X1T i Pylon Opal 23 i najlepiej brzmiały Klipschy. 

Słuchajcie, a jakbym zbudował stereo, a następnie dokupił amplituner kina domowego i resztę kolumn, to da się kolumny podłogowe zintegrować w tych dwóch amplitunerach? Aby nie trzeba było przebinać kolumn w momencie kiedy chciałoby się pooglądać filmy na kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kobi90 napisał:

Tak, słuchałem. Świetnie mi siadły :)

Słuchałem też z ELAC Debut B6 i PSB Imagine X1T i Pylon Opal 23 i najlepiej brzmiały Klipschy. 

Słuchajcie, a jakbym zbudował stereo, a następnie dokupił amplituner kina domowego i resztę kolumn, to da się kolumny podłogowe zintegrować w tych dwóch amplitunerach? Aby nie trzeba było przebinać kolumn w momencie kiedy chciałoby się pooglądać filmy na kinie?

Zostań już lepiej przy tym stereo, na nie przeznacz cały budżet ;) lepiej na tym wyjdziesz, a i filmy da się oglądać z całkiem dobrym efektem, i jak będziesz miał za mało basu, to sobie dorzucisz suba z czasem. A może Heco Aurora 700? Całkiem niezłe kolumny w swojej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kobi90 napisał:

Tak, słuchałem. Świetnie mi siadły :)

Słuchałem też z ELAC Debut B6 i PSB Imagine X1T i Pylon Opal 23 i najlepiej brzmiały Klipschy. 

Słuchajcie, a jakbym zbudował stereo, a następnie dokupił amplituner kina domowego i resztę kolumn, to da się kolumny podłogowe zintegrować w tych dwóch amplitunerach? Aby nie trzeba było przebinać kolumn w momencie kiedy chciałoby się pooglądać filmy na kinie?

Nie kombinuj tak zamiast drugiego  możesz dołożyć kasę do wyższego modelu amplitunera AV który zagra lepiej w stereo i będziesz miał jedno urządzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...