Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do starszego sprzętu


Tanis

Recommended Posts

Witajcie - takie pytanko mam - u moich rodziców umiera stary amplituner Technicsa. Nie da się praktycznie przełączać między źródłami, nie działają niektóre głośniki. 

Generalnie czas na nowy. Nie znam się na tym kompletnie, dlatego proszę Was o pomoc i rady jak ugryźć temat. 

Rodzice posiadają głośniki marki JAMO - zestaw 5.1, podłączone po prostu kablem miedzianym okręconym i dokręconym, bez żadnych końcówek itd.

4 satelity JAMO 28 (Long term power 55W, Short term power 80W, Impedance 6Ohm)
1 głośnik centralny JAMO CENTER 18 (Long term power 70W, Short term power 100W, Impedance 8Ohm)
1 subwoofer JAMO SW 1008 (brak specyfikacji na obudowie) - subwoofer ma podpięte zasilanie, więc zakładam, że jest aktywny

Teraz trochę paradoks - rodzice używają tego sprzętu głównie do słuchania płyt CD, oraz winyli - w zasadzie nie mają nawet podpiętego pod nie telewizora... ale - nie chcą zmieniać głośników, te już są i mają być. (swoją drogą to jakieś sensowne głośniki są?)

Dlatego szukam dla nich amplitunera, który pozwoli im słuchać dalej muzyki z gramofonu i odtwarzacza CD (swoją drogą CD też umiera, więc najlepiej coś, żeby dało się w najbliższym czasie dokupić jakiś niedrogi, ale sensowny odtwarzacz CD do kompletu, albo są jakieś amplitunery zintegrowane z CD?), ale docelowo zamierzam podłączyć im również TV pod niego, bo skoro mają zestaw 5.1 to szkoda go nie wykorzystywać. Myślałem, żeby może dało się połączyć z wifi i puszczać muzę z komórki? Ale to już gadget, nie jest konieczny, nie wiem czy nawet by to używali...

Wspomnieli o budżecie 2tyś zł, ale rzucajcie proszę coś do 3,5k zł - namówię ich, albo dorzucę im się w ramach prezentu - chciałbym, żeby to był sensowny sprzęt, który posłuży im kolejne 20 lat jak Technics, którego mają teraz. 

Sprzęt nie musi być jakoś drastycznie audiofilski, ważne żeby ogarnął powyższe głośniki, CD, gramofon, telewizor i był jak najprostszy w obsłudze.

Z góry bardzo dziękuję za wskazówki, rady itd. 

P.S. Zapomniałem wspomnieć - słuchają też muzyki z odtwarzacza kaset - też Technicsa, ale ten jako jedyny dalej działa i raczej zostanie i będzie w użyciu, więc jego też trzeba by podłączyć ;)

2.jpg

3.jpg

4.jpg

1.jpg

Edytowano przez Tanis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...