Skocz do zawartości

30m2 głośniki podstawkowe


Picy

Recommended Posts

Witam,

pierwszy post na forum wiec ładnie się przywitam.

Potrzebuje rady, chce złożyć zestaw stereo do mojego pokoju 30m2. Niestety murzę iść na pewien kompromis a mianowicie muszę ograniczyć się do wyboru kolumn podstawkowych. 

Posłuchałem sobie różnych konfiguracji sprzętowych i zgłupiałem. Na pewno nie jestem audiofilem ale chce aby brzmiało to czysto i ciepło. 

z tego co słuchałem z amplitunerów to Yamaha A-S701 z kolumnami pylon diamond monitor. Również KEF 350 był odsłuchiwany. Generalnie Yamaha jakoś nie powiliła mnie.

Później miałem przyjemność posłuchać Audiolab 6000A i tu pojawiło się to co mi się podoba. No i to również z kolumnami Pylon. 

Następny osłuch to Musical Fidelty M2si i było naprawdę przyjemnie z kolumnami Focal chora 806. Niestety ale tutaj jest zgrzyt. Nie chce wzmacniacza bez DAC. We wzmacniaczu chce mieć jednak światełko. 

Słuchałem również NAD ale tutaj nic nie zachwyciło a wizualnie mi nie pasują. Sprzęt ma być w pokoju dziennym więc chciałbym aby jakoś w miarę się prezentował. 

Generalnie w kolumnach Pylona brakowało mi basu a to dziwne bo przecież wszędzie piszą że bas jest całkiem niezły. U mnie w domu ma stać bliżej ściany więc bas może być lepszy. Focal tubę ma na przodzie więc to może dawać wrażenie ciekawszego basu. 

Na początek planuje podłączyć chcromecast audio ale z czasem dokupić odtwarzacz strumieniowy. W odtwarzaczu strumieniowym interesuje mnie prostota ze względu na lepszą połówkę. Chodzi o to aby bez używania smartphona włączyć radio internetowe. Tutaj najbardziej podoba mi się audiolab ale nie wiem niestety jak ten odtwarzacz strumieniowy funkcjonuje. Czy Play-Fi działa podobnie do chromecast czyli dźwięk nie idzie z telefonu (tidal) tylko już odtwarzacz sam sobie to z sieci ściąga. 

Głownie słucham wszystkio prócz rapu, techno dance. Budżet to jakieś 7000-8000 zł. 

Podpowiecie coś bo zaczynam głupieć?

 

pozdrawiam 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 minut temu, milk-monster napisał:

Witam 

Odsłuchy gdzie się odbywają twoje miejsce zamieszkania czy sala odsłuchowa w salonie audio?

W sali odsłuchowej. 
 

10 minut temu, Kubad napisał:

I co było źródłem dźwięku na odsłuchach, yamaha as701 to raczej wzmacniacz nie amplituner.

Fakt, źle napisałem. Słuchałem amplitunera R-N803D, jednak wzmacniacz zagrał zdecydowanie lepiej. 
Źródlem był tidal grany na yamaha wxad-10, w drugim przypadku szło przez Apple AirPlay ale nie wiem na co wysyłane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie kupowałem dużo sprzętu audio ale zawsze odsłuchy robiłem w swoim domu oprócz ostatniego (jestem na etapie zmiany) opisy kolumn pokrywają się z moim uchem.

MobyDick dobrze radzi Smsl+Kef

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bardzo pochlebna jego recenzja. Ktoś na tym forum go kupił i wygląda na to że się potwierdza:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html
https://www.amazon.de/dp/B077D4PGKT/ref=pd_rhf_se_p_img_6

A R3 faktycznie są lepsze od starszych R300.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukasz brzmienia analitycznego tylko czystego z dobrym dociążeniem. 30m2 to duża powierzchnia jak na monitory. Rozwiązaniem może być:
1. Audiolab 6000a + Monitor Audio SIlver 100. Zyskasz dynamiczny charakter brzmienia z dobrą podstawą basową, dużą ilością szczegółów i szeroką prezentacja sceny dźwiękowej.
2. Cyrus One + Pylon Audio Diamond Monitor. Zyskasz cieplejszy charakter brzmienia z nieco poluzowanym dołem i bardziej dociążoną średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Tu jest bardzo pochlebna jego recenzja. Ktoś na tym forum go kupił i wygląda na to że się potwierdza:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html
https://www.amazon.de/dp/B077D4PGKT/ref=pd_rhf_se_p_img_6

A R3 faktycznie są lepsze od starszych R300.

Głośniki ciekawe ale przekonać się smsl chyba nie dam rady. Z odsłuchem tez pewnie może być kłopot. Co do głośników R3 wchodzą tylko używane, ale może to jest jakiś pomysł. 

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

W sali odsłuchowej to co innego. Ona miała zapewne 12-16m i była zaadoptowana a Ty masz 30. I zobaczysz że na niektórych systemach nie będziesz miał basu albo moc będzie po prostu za mała.

Monitor Audio Silver 100 + Magnat MR 780

albo wspomniane KEF R3 + Cambirdge / Cyrus ONE

Zapraszam na odsłuch.

Tego Magnata kompletnie nie znam. Widzę że testów branżowych też niewiele jest. Swoją drogą jest to amplituner i nie zastanawiam się nad sama równicą. Zawsze czytałem i słyszałem że wzmacniacz lepszy jest niż amplituner. Sam zresztą miałem przyjemność posłuchać różnicy między Yamaha i było słychać różnice. W sumie o żadnych lampach nigdy nie myślałem ale z tego co wiem one chwile czasu potrzebują na nagrzanie się. Jak to wygląda pod względem użytkowym? No i swoja drogą specjalnie na radiu FM mi nie zależy. W mojej miejscowości niestety tylko sieczka leci. 

Cyrus odpada - jak wspomniałem zależy mi na cyfrowych wejściach w urządzeniu. Muszę do bólu uprościć obsługę dla drugiej połówki. 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Nie szukasz brzmienia analitycznego tylko czystego z dobrym dociążeniem. 30m2 to duża powierzchnia jak na monitory. Rozwiązaniem może być:
1. Audiolab 6000a + Monitor Audio SIlver 100. Zyskasz dynamiczny charakter brzmienia z dobrą podstawą basową, dużą ilością szczegółów i szeroką prezentacja sceny dźwiękowej.
2. Cyrus One + Pylon Audio Diamond Monitor. Zyskasz cieplejszy charakter brzmienia z nieco poluzowanym dołem i bardziej dociążoną średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Ten Audiolab mnie mocno kusi (pod względem funkcji ma to co potrzebuje). Faktycznie lepiej to zabrzmi na Monitor Audio SIlver niż na Pylon? Graliście ten wzmacniacz z R3? Czytałem że głośniki potrzebują niezłej klasy wzmacniacz.

Mieliście u siebie odtwarzacz strumieniowy? Jeśli tak, jak on się zachowuje? powtórze tutaj pytanie. "Czy Play-Fi działa podobnie do chromecast czyli dźwięk nie idzie z telefonu (tidal) tylko już odtwarzacz sam sobie to z sieci ściąga." Czy odtwarzanie z Tidal jest przez aplikację Tidala czy jednak przez wewnętrzną jakąś jak w Yamaha. Jak czytam to Yamaha nie działa za ciekawie z Tidal.

 

A z innej beczki, powiedzcie mi czy uważacie że w takim pomieszczeniu (dochodzi otwarta kuchnia za narożnikiem pokoju oraz schody na piętro) takie głośniki dają radę? W tej chwili mam zainstalowany sub od kina Harman chyba jakis hkts. Gra to fajnie cicho ale jak włączę głośniej czuć przesterowanie i nadmiar basu. Mimo to bez niego ciężko by było, ale głośniki bez szału Mirage Omni 50. Pokój wygląda tak:

image.png.9f19095263b00b4eba2779b91305e18f.png  

Edytowano przez Picy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli już to powinieneś spojrzeć na Cyrus One HD ( ma wejścia cyfrowe ) lub One Cast ( ma również wbudowany streaming ). Podstawowy model One w Twoim przypadku się nie sprawdzi. Jeśli słuchasz rapu, hip hopu czy elektroniki i chcesz koniecznie kolumny podstawkowe to spójrz na Quadral Platinum+ Two, powinny dobrze się sprawdzić przy takim połączeniu. Wspomniany tu Audiolab 6000A również będzie dobrym wyborem. Właśnie dziś testujemy takie zestawienie z klientami. 

Biorąc jednak pod uwagę plan pomieszczenia uważam, że powinieneś pomyśleć o kolumnach podłogowych, choćby niedużych. Spójrz na przykład na Quadral Platinum+ Five, mają 21 cm głośnik basowy mimo kompaktowych rozmiarów.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2020 o 13:43, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Jeśli już to powinieneś spojrzeć na Cyrus One HD ( ma wejścia cyfrowe ) lub One Cast ( ma również wbudowany streaming ). Podstawowy model One w Twoim przypadku się nie sprawdzi. Jeśli słuchasz rapu, hip hopu czy elektroniki i chcesz koniecznie kolumny podstawkowe to spójrz na Quadral Platinum+ Two, powinny dobrze się sprawdzić przy takim połączeniu. Wspomniany tu Audiolab 6000A również będzie dobrym wyborem. Właśnie dziś testujemy takie zestawienie z klientami. 

Biorąc jednak pod uwagę plan pomieszczenia uważam, że powinieneś pomyśleć o kolumnach podłogowych, choćby niedużych. Spójrz na przykład na Quadral Platinum+ Five, mają 21 cm głośnik basowy mimo kompaktowych rozmiarów.

Pozdrawiam,

Michał

Niestety nie zmieszczę kolumn  podłogowych. Może przy wymianie mebli kiedyś się pomyśli. Na ta chwile zostają podstawkowe. 

Edytowano przez Picy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Magnat Mr 780 to wzmacniacz z daciem, nie amplituner. 

Pozdrawiam 

Myślałem że amplituner to wzmacniacz z FM. Widocznie czegoś nie wiem. 

Generalnie to na pewno w temacie stereo jestem kompletnym laikiem. Dlatego tutaj zapytałem.

Cały weekend oglądam jakieś ciekawe wzmacniacze. Coraz bardziej chce mi się wrócić do kupna amplitunera z funkcjami sieciowymi. 

Marzeniem jest dla mnie Strumieniowy odtwarzacz wraz z pilotem i możliwością zmieniania stacji radiowych internetowych. Wiem wszyscy mówią "po co jak masz tel" ale chciałbym po prostu włączyć i już działa radio. Nie jestem przywiązany do telefonu, często wchodzę do domu i ląduje gdzieś w kąt. Swoją drogą jak przeglądam forum to mam wrażenie że odtwarzacze sieciowe są kompletnie niedopracowane. Raz działa Tidal, raz działa Spotify. Radio nie zawsze działa jak należy, albo po czasie wyłączą wsparcie. Korzystam teraz z Chromecast Audio i działa to fajnie, radio z tunein ale no własnie bez pilota. 

Ten audiolab tez nie wiem jak działa, Koledzy z Q21 nic nie piszą, a ciekawi mnie jak programuje się w nim stacje radiowe (kto jest dostawcą (tunein?). Chciałbbym wyjśc od wzmacniacza plus strumieniowy a do tego wtedy dobierać głośniki. Tak naprawdę nie jest audiofilem i wielu rzeczy pewnie nie słyszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie amplituner to wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym. Niewidomio czemu dla wielu ludzi takie rozwiązanie jest dotknięte jakimś piętnem :) . Bo to nie jest czysty wzmacniacz :) . Jeśli chcesz radio i zmieniać stacje z pilota, to faktycznie musisz szukać amplitunera z pilotem lub przynajmniej wzmacniacza z pilotem i pasujący do niego tuner. Wielu ludzi jednak mając funkcje sieciowe często zupełnie przestaje używać radia FM. Dostęp do funkcji sieciowych urządzeń coraz częściej sprowadza się własnie do obsługi z urządzenia mobilnego. Po telefon łatwo sięgnąć, często wygodniej jest w domu używać Tabletu do tego celu. Obsługa urządzeń sieciowych z poziomu komputera lub tabletu ( telefonu ) jest znacznie wygodniejsza niż pilotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Generalnie amplituner to wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym. Niewidomio czemu dla wielu ludzi takie rozwiązanie jest dotknięte jakimś piętnem :) . Bo to nie jest czysty wzmacniacz :) . Jeśli chcesz radio i zmieniać stacje z pilota, to faktycznie musisz szukać amplitunera z pilotem lub przynajmniej wzmacniacza z pilotem i pasujący do niego tuner. Wielu ludzi jednak mając funkcje sieciowe często zupełnie przestaje używać radia FM. Dostęp do funkcji sieciowych urządzeń coraz częściej sprowadza się własnie do obsługi z urządzenia mobilnego. Po telefon łatwo sięgnąć, często wygodniej jest w domu używać Tabletu do tego celu. Obsługa urządzeń sieciowych z poziomu komputera lub tabletu ( telefonu ) jest znacznie wygodniejsza niż pilotem.

Ale ja nie chce radia FM. Chce radio internetowe obsługiwane z pilota :) Dlatego mnie tak ten audiolab kusi, ma 6 przycisków programowanych na froncie na których można ustawić sobie stacje (a może coś więcej). Jednak mało na jego temat w sieci idzie znaleźć jak to działa. Było by to wygodne chociaż brakuje w nim prostego wyświetlacza mówiącego co aktualnie odtwarza. 

Edytowano przez Picy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Wychodzi na to że masz bardzo specyficzne oczekiwania :) .

Możliwe ale w innym przypadku zastanawiam się nad sensem urządzeń strumieniowych. Tak naprawdę Chromecast Audio lub Yamaha WXAD-10 podłączony po światełku plus wzmacniacz z DAC by wystarczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2020 o 10:47, Picy napisał:

Zawsze czytałem i słyszałem że wzmacniacz lepszy jest niż amplituner. Sam zresztą miałem przyjemność posłuchać różnicy między Yamaha i było słychać różnice.

 

Dobrze słyszałeś.

14 minut temu, MobyDick napisał:

Generalnie amplituner to wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym. Niewidomio czemu dla wielu ludzi takie rozwiązanie jest dotknięte jakimś piętnem :) .

Odpowiedź powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...