Skocz do zawartości

30m2 głośniki podstawkowe


Picy

Recommended Posts

Zapewne statystycznie wzmacniacze są lepsze, bo do produkcji amplitunerów nie wybiera się najlepszych wzmacniaczy. Amplituner będzie również statystyczne  droższy od podobnego wzmacniacza ze względu na dodatkowe funkcje. Komplet wzmacniacz i tuner zwykle będzie droższy niż amplituner oparty o ten sam wzmacniacz. Chyba faktycznie niema sensu kupować amplitunera do sterowania pilotem funkcji sieciowych, bo chyba większość wzmacniaczy z takimi funkcjami nie daje takiej możliwości. Może wśród amplitunerów kina domowego było by łatwiej coś takiego znaleźć. Tylko czy warto, gdy chodzi o dźwięk ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Zapewne statystycznie wzmacniacze są lepsze, do do produkcji amplitunerów nie wybiera się najlepszych wzmacniaczy. Amplituner będzie również statystyczne  droższy od podobnego wzmacniacza ze względu na dodatkowe funkcje. Komplet wzmacniacz i tuner zwykle będzie droższy niż amplituner oparty o ten sam wzmacniacz. Chyba faktycznie niema sensu kupować amplitunera do sterowania pilotem funkcji sieciowych, bo chyba większość wzmacniaczy z takimi funkcjami nie daje takiej możliwości. Może wśród amplitunerów kina domowego było by łatwiej coś takiego znaleźć. Tylko czy warto, gdy chodzi o dźwięk ?

Nie warto :) Już to przechodziłem i muzykalnie za dużo brakowało. Dlatego chce wzmacniacz do tego pasujący odtwarzacz strumieniowy. Szkoda że nie ma takich urządzeń, przecież sam strimer nie jest urządzeniem jakimś wielkim i spokojnie można by wsadzić do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że odtwarzacz sieciowy sterowany zwykłym pilotem ? Powodzenia , szczególnie jak chcesz coś zobaczyć na mikrowyświetlaczu z 2-3m. Oczywiście o ile streamer ma wyświetlacz :D  Tylko apka + przeglądarka. 

Ja osobiście kupiłbym najlepszy set wzmacniacz/kolumny , a do tego schował malinkę gdzieś w szafie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mkk napisał:

Ale że odtwarzacz sieciowy sterowany zwykłym pilotem ? Powodzenia , szczególnie jak chcesz coś zobaczyć na mikrowyświetlaczu z 2-3m. Oczywiście o ile streamer ma wyświetlacz :D  Tylko apka + przeglądarka. 

Ja osobiście kupiłbym najlepszy set wzmacniacz/kolumny , a do tego schował malinkę gdzieś w szafie 

Nie nie nie. Zupełnie o innej koncepcji mówię. Nie wyobrażam sobie konfiguracji, tidala spotifi itd i ich obsługi bez telefonu. Może inaczej. Chce zaprogramować na pilota presety radiowe w podobny sposób jak w radiu FM. Na 1 masz przykładowo RMF FM a tu mamy jakaś stacje internetową. Tyle i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że MR 780 spokojnie gra na poziomie wzmacniaczy nowych w swojej cenie. Więc tutaj nie możemy generalizować. Podobnie jest z amplitunerami Cambridge Audio.

Plusem jest to że te urządzenia mają po prostu DAci na pokładzie.

Nie chcesz koniecznie radia to może NAD 338 albo 368 z chromecast audio albo Yamaha WXAD 10? A dla bardziej ogarniętego Malinka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie mam pytanie. Powiedzcie co myślicie o tym aby dołożyć dodatkowo suba? Bo mam cały czas wrazenie ze u mnie będzie kicha. Czytam sobie podobne wątki z moim metrażeM i w każdym wątku piszecie ze podstawkowe to lipa będzie. W jakim sensie lipa i czy sub pozwoli bardziej cieszczyc się muzyka? 
Wtedy można by kupić coś ciekawego gdzie ładnie gra średnie i wysokie a sub pomoże w dołach? Co uważacie o takim pomyśle? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podstawkowe + subwoofer to zawsze jakieś rozwiązanie. Również nie każde kolumny wolnostojące zapewnią lepszy bas niż podstawkowe same ( zakładając ta samą cenę ). Przy 30 m² gdy che się mieć doby i mocny bas do głośnego grania najsensowniejszym wyborem są spore kolumny podłogowe. Wybór kolumn podstawkowych + sub faktycznie może dać brzmienie o większej przestrzeni i rozdzielczości. Dobór i ustawienie subwoofera aby wszystko zagrało dobrze również nie jest łatwy. Gdy chodzi o muzykę często warto odpuścić sobie subwoofery które są nastawione na robienie w dużej mierze głównie hałasu o dużym natężeniu. Pomysł uważam ze doby lecz nie bez problemów. Warto by było odsłuchać w domu aby rozważyć zakup. Rezultaty mogą być różne i zależy to od wielu czynników. Jeśli nie oczekujesz ze bezie to grało głośno jak sprzęt estradowy, możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony. Jak zawsze sprawa rozbija się o pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Kolumny podstawkowe + subwoofer to zawsze jakieś rozwiązanie. Również nie każde kolumny wolnostojące zapewnią lepszy bas niż podstawkowe same ( zakładając ta samą cenę ). Przy 30 m² gdy che się mieć doby i mocny bas do głośnego grania najsensowniejszym wyborem są spore kolumny podłogowe. Wybór kolumn podstawkowych + sub faktycznie może dać brzmienie o większej przestrzeni i rozdzielczości. Dobór i ustawienie subwoofera aby wszystko zagrało dobrze również nie jest łatwy. Gdy chodzi o muzykę często warto odpuścić sobie subwoofery które są nastawione na robienie w dużej mierze głównie hałasu o dużym natężeniu. Pomysł uważam ze doby lecz nie bez problemów. Warto by było odsłuchać w domu aby rozważyć zakup. Rezultaty mogą być różne i zależy to od wielu czynników. Jeśli nie oczekujesz ze bezie to grało głośno jak sprzęt estradowy, możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony. Jak zawsze sprawa rozbija się o pieniądze.

Wręcz przeciwnie. Nie słucham muzyki jakoś mocno głośno. Często leci w tle, jak chce posłuchać w skupieniu ze szklaneczka wtedy trochę głośniej ale tez bez szału. Pomyślałem o zwiększeniu trochę budżetu i dołożeniu suba. Ale może faktycznie zwiększony budżet przeznaczyć na R3 lub monitor silver. Boje się tylko ze za daleko od ściany ich nie postawie i niewiem czy nie lepiej będzie z bass refleks z przodu. Jak bas w tych głośnikach ma się do focal chora 806? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżenie do tylnej ściany zwykle wzmaga bas. Gorzej jest z bocznymi ścianami. Gdy kolumny są blisko nich może być gorzej ze stereofonią. KEF R3 to fajne kolumny. Zastąpienie ich KEF LS50 + subwoofer REL-a za resztę może dać ciekawe i bardzo dobre skutki. Po Chora 806 nie oczekiwał bym aż tyle. Jednak połączenie ich z dobrym subwooferem może stanowić ciekawą alternatywę dla droższych kolumn podłogowych Chora. W połączeniu dobrego subwoofera z monitorami można uzyskać często głębszy bas niż z podobnych podłogówek. Ograniczeniem mogą być ekstremalnie wysokie poziomy głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbierając to co się już od Was dowiedziałem/nauczyłem.

Zakup powinien być następujący, ale na początek odsłuch:

Wzmacniacz: Audiolab 6000A, Magnat MR 780 i warto spojrzeć na Cyrus One HD (chociaż ona ma najmniej wejść i wykorzystam prawie wszystkie)

Głośniki: Monitor Audio SIlver 100, Pylon Audio Diamond Monitor, R3 tylko w tym przypadku będzie max budżet i na suba będzie ciężko dołożyć.

Wybrać zestaw i zabrać do domu na odsłuch. Jeśli się okaże lipa dokupić SUB i tutaj wybór wydaje mi się pozostaje między Rel T5i vs SVS SB 1000. 

W późniejszym etapie przemyśleć co zrobić z odtwarzaczem strumieniowym. 

Dobrze kombinuje? 

 

Dopytam jeszcze jedną rzecz. Czy sub może stać w tym miejscu jak na rysunku?

ustawienie.jpg.c5dcff624b07a2a4265c4bd36be7ee2f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam sprzęt wypożyczony. Wstyd się przyznać ale wziąłem Cambridge CXA81 wraz z CXN. CXN ma to czego szukałem jeśli chodzi o obsługę. Cena trochę przesadna ale wydaje mi się ze mam naprawdę niezła cenę na niego. 
Gram go z Pylonami Diamont Monitor oraz Focal Aria 906. 
No wiec Pylony nie zachwyciły a wręcz szanowna małżonkę drażniły. Natomiast Focal zachwyca. Gra to naprawdę pięknie. Nikt tych głośników nie proponował ale kurde naprawde lepiej jest niż pylony. Zaskoczyło mnie ze na subie co mam tego basu jest mniej. A jak podkręca go to dudni bezsensownie. Nie wiedziałem ze mam takie słabe gowienko 😀Generalnie jestem miłe zaskoczony, spodziewałem się u mnie ze będzie dużo gorzej. 

Teraz sam nie wiem co dalej 😂. Jutro pylony jeszcze sobie podłączę, narazie cieszę się muzyka z focal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

A z Focalami coś nie tak ?

No właśnie Focal grają w moich odczuciach dużo lepiej niż Pylony. Żądło jednak one są polecane na forum. Wiec teraz nie wiem czy z moim słuchem coś nie tak? 
Strimer mam podłączony przez optyką (nie mam porządnego kabla w domu innego) Dac w CXN jest lepszy od tego w CXA? Warto w kabel zainwestować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc można powiedzieć ze jestem po testach i generalnie trochę załamany. 
Jeśli chodzi o strumieniówka to jest genialnie. Generalnie o to mi chodziło w takim urządzeniu. Jakość i możliwości sterowania są poprostu genialne, aplikacja działa również bardzo płynnie. Głównie odtwarzałem muzykę z tidal poprzez chromecast. Pilot również daje radę jeśli chodzi o radio i podstawowe funkcje. 
Strumieniówka podpięty był do wzmacniacza poprzez światełko. Generalnie wydawało mi się ze jakość tego powinna być na podobnym poziomie co chromecast audio podpięty również po świetle. Jednak tak nie jest różnica jest i to spora. 
Wzmacniacz i głośniki. 
no wiec tu jest gorzej. Trudno mi odnieść się do samego wzmacniacza bo on jest i działa a porównać tego nie miałem z czym. Jeśli chodzi o głośniki to Focal dawały zdecydowanie więcej basu za to góra była wyraźnie słabsza. Pylony dokładnie odwrotnie. 
Dlaczego jestem załamany, Ano w moim pomieszczeniu to generalnie bezsensownie wydawane pieniądze. Akustyka jest totalnie do bani. Włączając muzykę czuje zdecydowanie (naprawdę zdecydowanie) poprawę grania w stosunku do sprzętu obecnie używanego ale w monecie jak go mocniej rozkręca co uniemożliwia mi prowadzenie rozmów z domownikami. Przy cichszym słuchaniu Różnica już taka nie jest duża aby usprawiedliwić wydawanie takiej kwoty na sprzęt. 
Teraz trochę po swojemu opowiem co szlysz. Idzie generalnie każdy instrument ladnie rozgraniczyć ale wrazenie mam jakby wszysycy grali w tym samym miejscu włącznie z wokalistka. Brakuje takiej głębi gdzie jak zamknę oczy umiem określić kto stoi z przodu kto z tylu. Stereofoniczne jest Ok czyli prawo lewo. 

Konkluzja jest taka ze sprzęt narazie oddaje i zastanawiam się co dalej. Nie wiem czy podłogówki dały by ciekawszy efekt i tu tkwi problem. Być może tak jest, ja niestety nie poradzę sobie ze znalezieniem miejsca na taki sprzęt. Zaczynam w związku z tym wracać powoli do pomysłu kupna amplitunera lub jakiejś mini wieży która da mi możliwości sterowania w sposób który potrzebuje plus głośniki i sub. Wyjdzie mnie to pewnie trochę taniej a efekt będzie podobny. 
Generalnie potrzeba mi coś do słuchania muzyki w tle lub nawet w skupieniu ale bez rozkręcania amplitunera/wzmacniacza/miniwieży na wysoki poziom głośności. 
 

Smutek mnie ogarnoł 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz nam zdjęcie tego pomieszczenia gdzie stały te kolumny.

Może to wynik realnie akustyki a być może tego że sprawdziłeś za mało sprzetu. Cambridge gra szeroko ale nie głęboko. To Domena jednak nieco droższych wzmacniaczy. Tudzież innych.

Bo czytając Twoje podsumowanie to nie bardzo wiem dlaczego Ci smutno :/ To calkiem niezłe wnioski.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Pokaz nam zdjęcie tego pomieszczenia gdzie stały te kolumny.

Może to wynik realnie akustyki a być może tego że sprawdziłeś za mało sprzetu. Cambridge gra szeroko ale nie głęboko. To Domena jednak nieco droższych wzmacniaczy. Tudzież innych.

Bo czytając Twoje podsumowanie to nie bardzo wiem dlaczego Ci smutno :/ To calkiem niezłe wnioski.

 

Wczoraj podłączyłem spowrotem mój sprzęt spowrotem. No wiec już tego słuchać nie umiałem. Podjąłem decyzje ze Cambridge zostaje 😀. Wydaje mi się ze do tego pylony będą. 
Pomieszczenie wyglada tak: 

 

0FB018CF-A41C-4E0F-9014-BFB42B4298FA.jpeg

3CFFBE7A-5EC0-4FAF-9823-C44E419B1680.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne powinna być skoro tak blisko ściany stoją!!  Moje są odsunięte ok 40 cm jak je przysuwam lub odsuwam od sciany to słyszę roznice w dźwięku!

Rozstawiaj i słuchaj 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...