Skocz do zawartości

Pioneer VSX 515 - detekcja subwoofera źle działa


boruta666

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam swojego starego pajoniera i niedawno do niego podpiałem subwoofer. Wszystko było ok.

Po paru dniach stwierdziłem że ten sub jest słaby więc go oddałem.

Wchodzę w Quick Setup, pojawia się SW DET i mówi YES - zdurniał bo nie wiem jak on wykrywa suba.

Skoro Quick Setup nie działa to wchodzę w System Setup, przeklikuje ustawienia głośników i zaznaczam SW NO - uruchamiam  automatyczną kalibrację ale kończy się efektem SW ERR - błąd subwoofera.

Robiłem już reset do domyślnych ustawień ale to nic nie pomogło.

Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić, żeby stwierdził że sub nie jest podłączony ?

Pozdrawiam,

Bartek

Edytowano przez boruta666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie wyraziłem jasno to przepraszam.

Po wlaczeniu Quick Setup miga SW DET i pokazuje YES - czyli jakby wykrył subwoofer. @DEMOLKA - przewód od suba wypięty, oczywiście. Potem jeszcze wypiąłem wszytkie przewody głośnikowe i zrobiłem wykrywanie - ten sam efekt.

 

@S4Home, też tak uważam więc nie wiem dlaczego pokazuje SW ERR i pytanie RETRY?.

Co do automatycznej kalibracji to słychać jak testuje fronty i środkowy i potem słychać bardzo cichy dzwięk z frontów - nie ma szans żeby mikrofon go złapał i po tym pokazuje SW ERR. Pyta czy zrobić RETRY - ale jak zrobię to pokazuje to samo. Dodam że zanim podpiąłem suba ze 2 tygodnie temu wszystko śmigało i auto kalibracja nie kończyła się błędem. Zastanawiam się czy o czymś zapomniałem, coś przestawiłem ale fabryczny reset powinien to wyczyścić przecież.

Napisałem na tym forum bo już sam zgłupiałem i nie wiem o co chodzi - może się coś w aplitunerze powaliło, pojęcia nie mam 😕

 

Jeśli to pomoże to mogę nagrać ten proces i wstawić tu linka z filmem na google drive po weekendzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam linka do folderu na google drive: https://drive.google.com/drive/folders/1k13DxxtYoNVqNZ6cLIJ3Ztom0lRk0IuV?usp=sharing

- jest lekko rozmyte zdjecie połączeń do amplitunera - podpięte tylko fronty i glosnik centralny

- film z Quick Setup gdzie SW DET kończy się stwierdzeniem, że jest sub - YES

- film z System Setup gdzie ustawiam mu duże fronty, maly centralny, bez surround i bez suba a następnie odpalam automatyczną kalibrację - mikrofon położony obok tylko po to żeby pokazać co się dzieje.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomysły.

Miłego weekendu wszystkim, którzy mój temat śledzą :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...