Skocz do zawartości

Kino domowe / głośniki 5.1


Stefan997

Recommended Posts

Chciałbym zamontować w salonie jakiś zestaw głośników 5.1 lub podobnych. Trzy przy telewizorze, dwa z tyłu za kanapą. Zależy mi na tym, żeby były niewielkich rozmiarów, żadnych dużych, stojących kolumn. Myślałem, że będzie taki zestaw łatwo znaleźć np. Harmana Kardona ale ku mojemu zdziwieniu znalazłem raptem kilka takich zestawów np. ten, przy czym np. zero produkcji Harmana Kardona. Za to teraz jest mnóstwo soundbarów itp. Czy w ostatnich latach coś w trendach dot. nagłośnienia domowego uległo fundamentalnej zmianie? Czy Harman Kardon w ogóle przestał takie zestawy produkować np. https://pl.harmankardon.com/HKTS+65.html?

 

W każdym razie, jakie tego typu zestawy są warte rozważenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar sobie odpuść, ponieważ to nie zagra. Klipsch Reference Theater Pack 5.1 + Denon 1600h byłby dobrym rozwiązaniem ale cenowo wyjdzie znacznie drożej. Tańszym rozwiązaniem będzie Tannoy TFX, który w kinie domowym się sprawdzi i warto wybrać w jego przypadku dynamiczniejszy charakter brzmienia Yamahy RXV485.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, zatem rozważam poniższe:

  • Klipsch Reference Theater Pack 5.1 - 2799 zł
  • Heco Ambient 5.1 - 2399 zł
  • Canton Movie 75 - 1799 zł
  • Onkyo SKS-HT588 - 1999 zł - tego nie polecaliście, ale wpadły mi w oko

Magnat Cinemotion 5.1 z tego co widzę już nie jest do kupienia. Podobnie Tannoy TFX.

Kilka pytań na temat powyższych:

  • Jakie są główne różnice pomiędzy tymi zestawami? Na co zwracać uwagę, bo obecnie kieruję się ceną i wyglądem...
  • Które z powyższych czterech najlepiej wybrać?
  • Jaka jest różnica między Canton Movie 75 a 95?
  • Czy powyższe wystarczą do pomieszczenia opisanego w mojej pierwszej odpowiedzi?

Obecnie skłaniam się ku Canton Movie 75 bo są najtańsze i wg mnie najładniejsze, ale jeżeli za któryś z pozostałych zestawów warto dopłacić, to rozważę taką opcję.

Edytowano przez Stefan997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się finalnie chyba na Heco Ambient + Yamaha RX-V485, o ile ktoś w przeciągu kilku dni nie postawi weta, że to bez sensu. Przekonało mnie, że są trochę mocniejsze niż Cantony i mają lepszego suba.

Mam jeszcze pytanie w zakresie montażu głośników. Czy lepiej będzie zawiesić głośniki surround:

  1. Na ścianie około 1,5-2m za kanapą, na wysokości około 1,5m? (opcja zielona)
  2. Na suficie, około 0,5m za kanapą, na wysokości 2,5m? (opcja pomarańczowa)

 

Untitled.png.dd3562e50fead22c75941f6c727b16d8.png.e5045795446408a8ee1bcdb0bc879a8f.png

 

Edytowano przez Stefan997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wynika z tego, ze oglądając na stronie Dolby sposób rozmieszczenia głośników są one bliżej kanapy ale niżej. Mam zatem w moim pokoju opcje zrobienia ich blisko i wysoko (opcja 2) lub dalej i niżej (opcja 1). Zastanawiam się co ma więcej sensu.

 

975C2E01-BAC1-422A-B404-557D2F6A71BD.jpeg

Edytowano przez Stefan997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych zestawach:

https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-zestaw-5-1-taga-tav-606v3-8327686333

https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-zestaw-5-1-taga-harmony-tav-606se-7539495945

https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-jamo-s807-hcs-s808-7429855650

też szukam jakiegoś zestawu 5.1 - jeśli ktoś ma propozycję innych głośników to czekam, do okolic 4000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Zestaw 1 i 2 jest ok. Zestaw 3 zdecydowanie nie.

Tylko sub bym podmienił. O ile zestaw Taga 606 jest ok. O tyle ich sub jest przeciętny. Tu lepiej wybrac Magnata Sub 302A.

 

 

 

A jak podpiąć tego magnata ? przez pre out czy speakers ? będzie wogoole jakaś różnica odczuwalna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...