Skocz do zawartości

Cambridge CXA81 - bluetooth i sterowanie głośnością


nevellan

Recommended Posts

 

Cześć,

 

mam pytanie dotyczące sterowania poziomem głośności z poziomu urządzeń zewnętrznych takich jak telefon, tablet - gdy dzwiek jest przesylany przez bluetooth do wzmaczniacza Cambridge CXA81 - czy jest to możliwe?

Pytam się, gdyż poziom glośności mogę zmieniać tylko z poziomu wzmacniacza, gdy przesuwam suwak glośności np w telefonie - nic się nie dzieje - poziom głośności sie nie zmienia, mimo że na ekranie telefonu widać, że się zmienił.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, mi chodzi bardziej o to, że w momencie, gdy manipuluję suwakiem glosnosci np na telefonie - ogolnie na jakimkolwiek urządzeniu zewnętrznym połączonym za pośrednictwem bluetooth ze wzmacniaczem poziom glosnosci się nie zmienia i czy to jest normalne zachowanie?

Jak kiedyś miałem soundbar Denona identycznie połączony prze bluetooth z telefonem mogłem zmieniać poziom głośności zarówno z poziomu telefonu jak i samego soundbara.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od źródła a nie od wzmacniacza.

W większości przypadków Jest tak jak powiedział kolega wyżej. Jeśli masz regulację wzmacniacza na godzinie 9 to źródło od 0 do 100% reguluje głośnośc właśnie do tej 9.

Sa, ale rzadko urządzenia które można ustawić na 100% i nie da się go regulować wówczas.

 

1 minutę temu, nevellan napisał:

ogolnie na jakimkolwiek urządzeniu zewnętrznym połączonym za pośrednictwem bluetooth ze wzmacniaczem poziom glosnosci się nie zmienia i czy to jest normalne zachowanie?

Czyli dajesz na minimum a nic się nie zmienia? To masz ten drugi bardzo rzadki przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o odwrotną sytuację - gdy ustawiam poziom z telefonu to głośność sie nie zmienia.
Czy ma tu znaczenie na jakiej "godzinie" ustawione jest pokrętło we wzmacniaczu tzn jeśli np będzie ustawione na "9" to wtedy kontrola głośności z poziomu źródła będzie mozliwa, ale jak będzie ustawione powiedzmy na "2" to już nie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pod ręką drugie urządzenie to sprawdź czy na nim będzie dokładnie taka sama sytuacja. Sprawdzałem u siebie i regulacja głośności z poziomu telefonu czy tabletu działa. 

Ale uzywa Pan modułu BT samego wzmacniacza czy modulu BT z innego urządzenia podłączonego do wzmaczniacza?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten moduł BT to trzeba dokupić czy jest już wbudowany w CXA81?

 Po włączeniu samego wzm. StreamMagic komunikuje NoDevice, więc raczej nie ta się go kontrolować w żaden sposób.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nevellan napisał:

Jest już wbudowany w cxa81.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Hm, no to coś tu nie gra. Gdy CXN jest wyłączony mam „NoDevice”. 
Pokrętło głośności jest, ale nie działa tj. jest nieaktywne.

Gdy włączę CXN urządzenie jest, ale wtedy też „Volume Disabled”.

64F37B75-B98D-451F-95E8-24A3AEC7947E.jpeg

EEA9B98F-31B1-4B04-A17A-FA49FCA6D0DA.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymusić sterowanie głośnością z poziomu telefonu. Musiałem w opcjach programisty zmienić:6f79b04708dda11e6b9201f094ca714c.jpg&key=0bb083c2145e275298aac6f4c17fcdd24b29fe0d2973d0bb65fbf759f157aff1

 

 

Ja mam Samsunga S9 Plus, ale np na innym telefonie np LG G6, poziomem glosnosci mozna sterować bez żadnych zmian w konfiguracji.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, nevellan napisał:

Udało mi się wymusić sterowanie głośnością z poziomu telefonu. Musiałem w opcjach programisty zmienić:

Ale to jest tylko zmiana głośności w telefonie, pokrętło w CXA pozostaje w niezmienionej pozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...