Skocz do zawartości

Przerywanie dźwięku - tv i toslink


nevellan

Recommended Posts

LG E9 - to jednak najprawdopodobniej wina kabla. Podłączyłem inny i póki co nie tnie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Eh, jednak to nie kabel. Już sam nie wiem. Wczoraj wieczorem na drugim kablu zadnych przycięć. Dziś wymieniłem kabel na nowy i znowu dzwięk zaczął ciąć. Podłączyłem więc kabel na którym dzwiek był w porzadku i tym razem niestety przycięcia się pojawiły.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu niby instalacja elektryczna miałaby mieć jakiś wpływ? Gdyby to właśnie ona miałaby mieć jakiś wpływ, to byłby to problem ogólnoświatowy, bo u mnie też się tak dzieje.

Można by spróbować połączyć CXA z innym źródłem posiadającym wyjście optyczne. Jak podłączę CXN do CXA, to nic nie przerywa.

W telewizorze (Samsung) nie znalazłem żadnych ustawień, które mogłyby coś zmienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu niby instalacja elektryczna miałaby mieć jakiś wpływ? Gdyby to właśnie ona miałaby mieć jakiś wpływ, to byłby to problem ogólnoświatowy, bo u mnie też się tak dzieje.
Można by spróbować połączyć CXA z innym źródłem posiadającym wyjście optyczne. Jak podłączę CXN do CXA, to nic nie przerywa.
W telewizorze (Samsung) nie znalazłem żadnych ustawień, które mogłyby coś zmienić. 
Myślę, że to nie jest kwestia wzmaczniacza. Gdy podłączyłem PS4 bezposrednio do CXA to nic nie cięło. Jak często to u Pana sie zdarza? Czy jak podlaczy Pan tv do CXN rowniez występują przycięcia?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem występuje nieregularnie. Myślę, że jest to problem po stronie TV. W swoim znalazłem jakieś ustawienie „opóźnienie dźwięku„. Przy najbliższej okazji spróbuję to poprzestawiać. 
 

CXN + CXA połaczone przewodem optycznym i gra bez problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

 

Cześć, zapytam tak z ciekawości czy komuś udało się znaleźć przyczynę przerywającego dźwięku z telewizora po optycznym? Mam podobny problem, jak podłącze tv LG po optycznym do mojego daca audiolab mdac to przerywa, sprawdziłem różne przewody na każdym jest tak samo. Inne źródła podpięte do tegoż daca optykiem działają bez problemowo postawiłbym w 100% na problem z TV gdyby nie fakt, że ten sam tv podpięty do taniego daca fiio działa bez zarzutu. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ten problem występuje u mnie w TV Samsung od samego początku. Gdy mam podłączony DacMagic 100. Problem występuje tylko podczas oglądania telewizji, w aplikacjach YT czy Netflix problemu nie ma. Również zmiana kabli nic nie dała.

Znajomy ta sama sytuacja w TV ale LG. Po podłączeniu do amplitunera również po optyku. Po HDMI, nic nie przerywa.

Według mnie to wina telewizorów. Na stronie Samsunga nawet ktoś ten temat poruszył, ale po serwisie i wymianie płyty głównej nadal miał przerywanie. Więc póki co, odpuściłem temat, bo nie mam już na to siły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2021 o 12:48, Czaaart napisał:

 

Cześć, zapytam tak z ciekawości czy komuś udało się znaleźć przyczynę przerywającego dźwięku z telewizora po optycznym? Mam podobny problem, jak podłącze tv LG po optycznym do mojego daca audiolab mdac to przerywa, sprawdziłem różne przewody na każdym jest tak samo. Inne źródła podpięte do tegoż daca optykiem działają bez problemowo postawiłbym w 100% na problem z TV gdyby nie fakt, że ten sam tv podpięty do taniego daca fiio działa bez zarzutu. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego problemu?

Udało się - jest to kwestia firmware'u samego wzmacniacza (Cambridge CXA81). Po aktualizacji nic mi nie przerywa. 

Edytowano przez nevellan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Trzeba wprowadzić zmianę w ustawieniach wzmacniacza (cxa81). Kiedy jest na stand buy przytrzymaj przycisk A/B do momentu kiedy zacznie migać. Przyciski A1 i A4 będą świecić na niebiesko a A2 i A3 nie. Wciśnij A2. Zapali się na niebiesko następnie wciśnij A/B aby zapisać zmiany. Kabel optyczny podłącz pod D2. I będzie działać jak trzeba. Pozdro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...