Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w w


Eki Quantameki

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

Od jakiegoś roku po zakupie pierwszych 4 kątów.Zapragnołem jako tzw.wisienki na torcie.Porządnego sprzętu wielokanałowego jak i stereo.

Na początku miało być to kino domowe najlepiej z atmos.Po pewnym czasie jednak muzyka zapanowała.

Pokój jaki posiadam to 18m kw.w kształcie kwadratu naprzeciwko duży narożnik odległość odsłuchu 3.20m.

Zestaw Klipsch rp260f rp450c r14s sub svs sb12nsd.(krótko atmosy rp140sa).Do napędzania na początku było Onkyo 686 z czasem denon4400 obecnie Onkyo rz1100.Uważam że dobry sprzęt dobrałem bez odsłuchu do kina.Nie chcę z Klipsch rezygnować.

Do stereo zakupiłem wzmacniacz zintegrowany Rotel ra1572 dotychczas słucham z kolumn Klipsch rp260f przepinając kable z amplitunera.Dwięk jest dużo lepszy niż z Onkyo rz1100 ale czegoś mi brakuje.może tu chodzi o lepszą średnice i trochę łagodniejsze tony wysokie.Wydaje mi się że inne kolumny zagrają lepiej z wzmacniaczem Rotel.Istnieje możliwość zamiany rp260f na mniejsze kolumny np.rp160m lub rp600m.Wtedy bedę mogł sobie pozwolić na kupno wiekszych do stereo.Narazie myślałem o małych kolumnach podstawkach elac ub5,b&w685 s2.Najlepiej kolumny z przednim bass reflex do 3tys jeżeli chodzi o podłogowe max 5tys.zł.Wiem że wciśnięcie kolejnej pary kolumn na długości 3m bedzie trochę efekt kolumna na kolumnie.Ale nic nie poradzę wiekszego pokoju nie posiadam.Druga połowa mnie nie ogranicza jeżeli chodzi o wystrój.

Lubię słuchać głośnej elektronicznej muzyki hip hopu jak i 🎸 muzyki filmowej jak i spokojnych polskich kawałków.Szukam kolumn raczej uniwersalnych co zagrają każdy typ muzyki razem z Rotel ra1572 oczywiśie mogę podpiąć muzycznego suba svs.

Proszę o porady.Napewno byłby wskazany odsłuch ale odległości są dosyć spore.Bliżej do Berlina niż Poznania też nie zawsze kolumny zagrają tak samo w moim pokoju.

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...