Skocz do zawartości

POMOCY, ŁADNE KINO :(


Marcin771

Recommended Posts

Witam, Panowie w załączniku wysyłam rzut salonu.

Mam pytanie budzet +- 10TYŚ

Jestem na etapie budowy domu, chce kino domowe i ładnie je wkomponować w wnętrze, niestety z tego co wiem głośników nie mogę zabudować bo stracą na jakości, a te zabudowane grają gorzej za ten sam przedział cenowy :/

Panowie macie jakieś rozwiązanie? czy są 2 opcje, albo stawiam je otwarcie na widoku i cieszę się bdb jakością, albo będzie gorzej, a może dużo gorzej i kupuje sound bara :D

Ps. Czy sound bar w tym pokoju to taki zły pomysł?

Dziękuje!!!

KIN.png

Ps. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł ładnego kina i dobrego, proszę stworzyć od razu konfigurację ;/ jutro przychodzi projektantka wnętrz a ja nie mam żadnego pomysłu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to zły pomysł.

Co do głośników zabudowanych, na Allegro wisi sporo naściennych Monitor Audio Sound Frame 2 w naprawdę przystępnej cenie (fabrycznie nowe, zalegające w sklepach). Grają jak seria Silver. Problem ewentualnie tylko w tym, żeby dopasować kolorystycznie — są trzy wersje, czarna, biała i biała do malowania (ta jest matowa). W dodatku są dwie wersje, naścienna i montażowa, różnią się mocowaniami i kształtem ramki (spód, część normalnie niewidoczna, ale naścienna zamontowana w ścianie będzie odstawać).
Dźwiękowo naścienna i montażowa nie różnią się niczym (zweryfikowałem u producenta).

Ponieważ i tak dasz subwoofer, to ewentualne niedomagania w basie nie będą odczuwalne, Sound Frame schodzą i tak nisko (–3 dB przy 55 Hz), więc przy zwrotnicy ustawionej na 80 Hz zgrywają się bez problemu.

Tylko ten budżet 10 tysięcy może nie wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak. Gdy robiłem odsłuch (BARDZO mi na tym zależało, dystrybutor w sumie nie miał nic przeciwko, w końcu znalazłem sklep, który zgodził się to zorganizować), sprzedawca zrobił zdziwioną minę, jak dobrze i głęboko grają.

Spośród głośników naściennych Audio Center był jedynym dystrybutorem, który zgodził się na załatwienie kolumn do odsłuchu. Horn nawet nie raczył odpisać, Konsbud napisał, że nie ma Klipsch RP-640D, Polpak niby chciał pokazać Tagę Azure OW, ale wskazali sklep (jeden i żaden inny), który współpracować nie chciał.

Z teoretycznego punktu widzenia jeśli nie masz dużo szczęścia, to kolumny podłogowe i tak nie dadzą dobrego basu. W ogromnym pomieszczeniu (częstotliwość Schroedera poniżej 30 Hz) owszem. W małych pomieszczeniach bas jest wielokierunkowy i pojawiają się fale stojące, które są zależne od miejsca postawienia głośnika. Subwoofer jest koniecznością, tak samo jak odsprzęgnięcie kolumn stereo od niego (żeby nie było huku i buczenia). Więc jeśli o tak nie korzystasz z najniższych rejestrów kolumn podłogowych, bez sensu jest inwestować w najdroższe modele, które i tak nie rozwiną skrzydeł. 

Skąd jesteś? Może dałoby się zorganizować jakiś odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie/niekoniecznie. Tych Klipschy w ogóle nie miałem możliwości posłuchać. Ale przypuszczam, że w kinie sprawdziłyby się znakomicie. Jest tylko jedna rzecz. Proporcje boków. Jest dość długa i może wystawać ponad i pod telewizor. Dobrze, że jest w czarnym kolorze, jakby były białe, to by wyglądały jak kolumny w kościele.

Ja mam Monitor Audio Soundframe 2.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że wszystkie kolumny wyglądają tak samo. 

Ostatnio przykuła moją uwagę seria Wharfedale Evo 4. Także wyglądem, ale nie widziałem jeszcze na żywo.

Z dobrze grających i wyglądających ładnie jest jeszcze Heco Aurora i nowe Monitor Audio Bronze (te dwukolorowe, ale w tej białej z dębem jest on dużo ciemniejszy niż popularny dąb sonoma i sonoma trufel).

Sonus Faber oczywiście słyną zarówno z jakości jak i wyglądu, ale seria Sonetto to inna liga cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz nieźle grających zestawów kolumn to popatrz na coś z zestawów Focal z serii Chorus 816/ 806 i Center, albo Klipsch RP-6000F + RP-400C + RP-400M. Wymienione zestawy świetnie sprawdzą się w kinie a i w stereo dadzą sporo frajdy, do tego np. Denon AVR-X2600 i subwoofer np. Klipsch R-120SW i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli szukasz nieźle grających zestawów kolumn to popatrz na coś z zestawów Focal z serii Chorus 816/ 806 i Center, albo Klipsch RP-6000F + RP-400C + RP-400M. Wymienione zestawy świetnie sprawdzą się w kinie a i w stereo dadzą sporo frajdy, do tego np. Denon AVR-X2600 i subwoofer np. Klipsch R-120SW i po sprawie.

a coś z 7.1? bo jednak będę miał sufit podwieszany

KIN.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ale powiedz jedną rzecz. Tam masz sześć metrów do telewizora. Zdajesz sobie sprawę, że do dobrego odbioru stereo potrzebny jest rozstaw kolumn przednich 22°–30° od osi centralnej? Rozstaw głośników winien być między 4,8 a 6,9 m. Długość ściany z telewizorem to 5,35 m, więc kolumny w zasadzie powinny trafić na jej końce. Jedna w rogu, druga w końcu ściany.

Telewizor powinien być na środku ściany, najlepsze miejsce do oglądania i słuchania jest na wprost telewizora.

Pomyśl o głośnikach instalacyjnych lub naściennych (żeby móc je zamaskować), względnie o przesunięciu kanapy na środek pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w salonie kolumny montowanie w ścianie i na ścianie do porównania. Jesli chcesz 100% kina i akceptujesz kompromis wygląd / jakośc to jest to produkt dla takich klientów.

Ale dzwiekowo kolumny nie grają tak jak wolno stawiane.

Masz sufit podwieszany więc nie widzę problemu z instalacją tam Atmosa.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700 ssytem 5.1 + Heco instalacyjne albo ELAC z modelem F6.2. Masz masz gotowy cały system na debut i na prawdę bardzo dobry sub .

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zamiast Heco może być klipsch? grają gorzej? bo wizualnie mi się podobają, proszę zrób mi wycenę w oparciu o klipsch ps. czy w 5.1 tylne glosniki mogą być w suficie?

Proszę zrób wycenę na atmos i bez atmos.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mamy w salonie kolumny montowanie w ścianie i na ścianie do porównania. Jesli chcesz 100% kina i akceptujesz kompromis wygląd / jakośc to jest to produkt dla takich klientów.

Ale dzwiekowo kolumny nie grają tak jak wolno stawiane.

Masz sufit podwieszany więc nie widzę problemu z instalacją tam Atmosa.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700 ssytem 5.1 + Heco instalacyjne albo ELAC z modelem F6.2. Masz masz gotowy cały system na debut i na prawdę bardzo dobry sub .

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to totalnie inaczej. Klipsch jest ostry Gra jaskrawo. Momentami męcząco. Ale kinowo. Heco gra łagodniej mimo że ma sporo basu. Nie ma natarczywej góry pasma.

Tylne głośniki nie moga być w sufcie. W suficie montuje się atmos. A tylne sa ścienne albo na podstawkach.

Napisz do nas z powołaniem się na forum albo zadzwoń wycenimy co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Markcox napisał:

a ja przerabiałem lata temu wysoko umieszczone surroundy - i to nie w suficie, tylko na ścianie, na wysokości 2m z drobnym haczykiem. I brzmiało to marnie, nawet w filmach 5.1

tylko z sufitu głos chyba idzie w dół? wprost na widza, a znowu jak masz 2m z drobnym hakiem to przechodzi nad nim? czy się mylę? pytam bo ja mam kanapę przy ścianie i nie wiem czy głośniki na ścianie dadzą radę, a każdy mówi coś innego ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...