Skocz do zawartości

Amplituner do 2000zł jaki najlepszy


MarcianoGT

Recommended Posts

Witam chce zakupić pierwsze kino domowe salon ok 50m2 i chce zacząć od kupinia amplitunera.Musze stwierdzić ze nie znam się na tym ale choce żeby było dobre i miało najważniejsze funkcje na te czasy internet kodeki audi video itp.Poprostu lubie mieć jak sprzęt ma dużo funkcji które w przyszłości bedą potrzebne.

Patrzyłem nad trzema modelami

Denon x1600h

Yamaha rx v485

Pioneer vsx933

Chyba ze są inne lepsze do 2000zł

Chodzi też żeby nie było stare na rynku max 2lata.

Pozd. czekam na pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcianoGT napisał:

Witam chce zakupić pierwsze kino domowe salon ok 50m2 i chce zacząć od kupinia amplitunera.Musze stwierdzić ze nie znam się na tym ale choce żeby było dobre i miało najważniejsze funkcje na te czasy internet kodeki audi video itp.Poprostu lubie mieć jak sprzęt ma dużo funkcji które w przyszłości bedą potrzebne.

Patrzyłem nad trzema modelami

Denon x1600h

Yamaha rx v485

Pioneer vsx933

Chyba ze są inne lepsze do 2000zł

Chodzi też żeby nie było stare na rynku max 2lata.

Pozd. czekam na pomoc

Dodaje że nastawiam się na oglądanie filmów mniej muzyki. Myślałem nad kinem 5.1 lub 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

myślę, że tak jak kolega wspomniał wyżej, łatwiej by było coś doradzić gdybyśmy wiedzieli coś więcej o kolumnach z którymi chcesz połączyć taki amplituner.

Yamaha rx-v485 jest najbardziej wszechstronna pod względem funkcji i musiccasta (występuje również pod symbolem HTR-4072), zagra fajnie w kinie, gorzej stereo.

Denon x1600h zagra równiej i lepiej w stereo niż Yamaha, w kinie podobnie.

Pionieer vsx933 zagra najbardziej efekciarsko przez co dużo mniej naturalnie niż Denon.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Posiadasz obecnie jakieś kolumny z którymi taki amplituner ma współpracować, czy poszukujesz całego zestawu? 

Witam nie posiadam kolumn chce kupić w póżniejszym czasie

26 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

myślę, że tak jak kolega wspomniał wyżej, łatwiej by było coś doradzić gdybyśmy wiedzieli coś więcej o kolumnach z którymi chcesz połączyć taki amplituner.

Yamaha rx-v485 jest najbardziej wszechstronna pod względem funkcji i musiccasta (występuje również pod symbolem HTR-4072), zagra fajnie w kinie, gorzej stereo.

Denon x1600h zagra równiej i lepiej w stereo niż Yamaha, w kinie podobnie.

Pionieer vsx933 zagra najbardziej efekciarsko przez co dużo mniej naturalnie niż Denon.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Czyli w kwocie 2000zł te trzy modele są najlepsze tak i moge kupić obojętnie który

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcianoGT napisał:

Witam nie posiadam kolumn chce kupić w póżniejszym czasie

Czyli w kwocie 2000zł te trzy modele są najlepsze tak i moge kupić obojętnie który

Z różnymi kolumnami inaczej zgrają się te amplitunery, w zależności od tego, który amplituner wybierzesz to zmienia się przedział głośników z  którymi dany sprzęt zagra dobrze.

Najlepiej dokonywać takiego wyboru i zakupu razem bo wtedy do razu tworzymy zgrany zestaw.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarcianoGT napisał:

Na kolumny 1500-2000zł narazie może zestaw 5.1

Widziałem też model denon s650h i s750h

Jest na promocji model denon x550bt za 1099zł czy on odpada

s750h to model zbliżony do x1600h, x550bt jest pozbawiony funkcji sieciowych także raczej bym się nad nim nie pochylał za mocno.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet?

Albo set 5.1 oparty o tanie

Dnia 29.08.2020 o 17:55, Markcox napisał:

Taga 606/QQ6500/Polk T531, Do tego Magnat 302A

Albo znacznie drożej

15 godzin temu, Q21 napisał:

heco aurora 700

Widzę że mój imiennik piszę na forum. Witam nowego kolegę :)

2 minuty temu, MarcianoGT napisał:

Myślałem ze x1600h i kolumny 

Taga harmony 606v3

Lub te qq6500

Jeszcze jedna ważna rzecz przewody do głośników tylne kolumny bedą potrzebować ze 7m jedna i druga tyle samo jaka grubość końcówki firma i czego unikać.

Do Denona Quadral

weź dobre solidne OFC kable 2,5 mm jak Procal LS 25 albo Oehlbach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcianoGT napisał:

Mam pytanie czy amplituner x1600h podbija obraz z full hd do 4k odtworzonym na blu ray

Ten amplituner ma opcję upscalingu, ale warto pamiętać, że to nie jest opcja która poprawia obraz z fullHD do 4K to po prostu polega na rozciągnięciu obrazu w rozdzielczości fullHD do rozdzielczości 4K.

Jeśli Heco przekracza budżet to w takim razie Pylon będzie optymalnym rozwiązaniem w odniesieniu jakość-cena.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...