Skocz do zawartości

Kupno używanego wzmacniacza do 2500zł


Arko55

Recommended Posts

Witam, po długim czasie mam nadzieje, że dopasuję całkiem dobrze nowo zakupiony wzmacniacz dla reszty zestawu i trochę wybrednych pod tym względem NHT 1.5.

Mój tor> kolumny NHT 1.5, obecny wzmacniacz ProJect 7 AMP, DAC Kenwood DM7090 (niebawem zmienię) okablowanie domofonowe oraz RCA DIY, pliki odtwarzane przez laptop.

Akustyka nawet przyzwoita, powiedział bym przyjemna podczas słuchania. W tym aspekcie w przeszłości dużo testowałem przeróżne ustawienia kolumn, różne dyfuzory, ich ustawienia i działanie.

Słuchałem kilka ciekawych wzmacniaczy, z takich lepiej grających Myryad Z240, Baltlab Epoca 1v3, T+A Pa 1530r nie wspominając o tej masie modeli z AVS.

Gatunki muzyczne bardzo różne, od popu, elektroniki przez rock po jazz.

Co przydało by się zmienić po zmianie wzmacniacza?, obecnie mam  ProJect 7 AMP.

Najbardziej zauważalne wady jakie słyszę w moim systemie, to ogólnie pojęta kultura grania, przydało by się nieco więcej spokoju zamiast wpadania kolumn w granie nieco ofensywne, czasem zbyt ostre, zbyt nachalne.

Może być tak, że ProJect nie jest w stanie odpowiednio zasilić te kolumny.

Na pewno brakuje mi więcej rozdzielczości w graniu, zdecydowanie góra pasma gra zbyt mało rozdzielcza, i niezbyt wyrafinowana.

Zależy mi również by wzmacniacz nieźle radził sobie z budowaniem sceny w głąb, nie musi to być super szerokie granie a bardziej głębokie.

Scena w ProJect jest trochę zabrudzona, fajnie jak by lepszy wzmacniacz generował więcej czarnego tła, więcej powietrza na scenie.

Dobrze by wzmacniacz miał dobrą dynamikę, fajny rozmach na scenie, tworzył dobrą holografię, precyzję obrazów pozornych, rytm.

Barwa wzmacniacza lekko ocieplona lub neutralna, na pewno nie chcę grania nastawionego na jasność, czy wychudzony dół pasma.

Wzmacniacz może nawet mieć nieco podbity dół pasma.

Kolejna ważna sprawa to wydajność prądowa, z tego co słyszałem NHT 1.5 są wymagające pod tym względem, fajnie by było podpiąć je do mocniejszego pieca.

Impedancja kolumn 8ohm.

Nie potrzebuję bezprzewodowych funkcji i innych nowoczesnych dodatków, nie jest też konieczne bym korzystał z pilota.


Dziękuje za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy, wzmacniacz musi być:

uniwersalny

spokojnie i kulturalnie grający

mieć wyrafinowane i rozdzielcze soprany

tworzyć holograficzna scenę

dysponować dynamiką, rozmachem i rytmem

z zapasem mocy

najchętniej neutralny lub lekko ocieplony barwowo

Z tych wzmacniaczy które miałem okazję ostatnio odsłuchać, Twoje wymagania spełni np Cambridge EDGE A. No tak, ale za cenę dziesięciokrotnie przekraczającą Twój budżet, takie są niestety bezwzględne realia tego rynku - kasa rządzi. Musisz szukać komromisu lub zdecydować się na kupno zacnego urządzenia z dobrą metryką, najlepiej z pierwszej ręki, to jest możliwe ale trzeba cierpliwie szukać i odsłuchiwać, ja celowałbym w solidne japońskie integry, Made in Japan ciągle coś znaczy, szczególnie jeśli myślimy o niezawodności i trwałości. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...