Skocz do zawartości

Tak wiele pytań, tak niewiele odpowiedzi-dobór odpowiedniego sprzętu


Recommended Posts

Witam forumiczów, przechodnych, oraz wszystkich co na trafili na ten temat.

 

Szukam w tym poście sczególnie zrozumienia, chce dostać odpowiedz na swoje pytanie.

Myśle, że jak przedstawię swoje preferencje, to czego oczekuje oszczędzi nam czas.

 

Wiec zacznijmy, jestem totalnym amatorem sprzętu audio. Zawsze mam zapędy do fajnego sprzętu i gdy tylko nadaży się okazja z odrobina czasu na sprawdzenie tego, staram się ja wykorzystać. Padło na audio, uważam ze to ciekawy temat. Mam dość sennheiserów „talking webcam, skype”. Chce wkroczyć na odpowiedni standard.

 

Mam w planie wydać 1000zł.

Za cel obrałem: DAC + Słuchawki

Muzyka której słucham, ma przeważnie niskie głębokie brzmienie. Lata 90’s, zachód zza oceanu, grupy muzyczne np NWA, Wu-Tang Clan. 

Muzyka hip hopu, to jest coś do czego głównie bym chciał używać tego sprzętu.

Chociaż klimaty z elementami rocku w rapie, również lubie, zdarzy mi się czasami słuchać tez tego gatunku. Generalnie lubię głębię i niskie częstotliwości. Nie interesuje mnie chyba, buczenie woofera w bagażniku, niczym Sebastian w VW Golf, jednak chciałbym doświadczyć dużego bassu.

 

Do rzeczy, jest coś co wstępnie przykuło moją uwagę.

 

Wzmacniacz słuchawkowy, znana konstrukcja. 

Traktowana w moim odczuciu przez społeczności hi-fi, dość różnorako. Mimo wszystko silny konkurent cenowy. 

-AUDIOTRAK PRODIGY CUBE 

Jeśli bym się na niego zdecydował, koniecznie wymiana op-amp’a(poza budżetem docelowym)

 

Słuchawki to znane i kultowe już modele od lat Beyerdynamicsów.

Otwarta konstrukcja: DT990 Pro

oraz 

Zamknięta: DT770 Pro

 

Obie wersje w trzech wariantach impedancji wejściowej: 30Ω, 80Ω oraz 250Ω

 

Zdecydowałem się na te słuchawki, głównie przez kultowość marki oraz same dobre rzeczy na jej temat. 

Jednak większość poleca te otwarte, ja również biorę pod uwagę zamknięta konstrukcje, ze względu na charakterystykę oraz moje preferencje.

 

Teraz pytania na których niesamowicie mi zależy.

To wszystko idzie w dobrym kierunku?

Czy ten wzmacniacz pomimo zasilania USB wstandardzie 2.0 czyli 5V*500mvA= 2,5W to będzie ograniczenie sprzętowe? Czy on sobie nie poradzi z napędzeniem słuchawek o wysokiej impedancji 250Ω? 

Jeśli tak to która wersja? 

Czy te słuchawki to dobry pomysł do tego wzmacniacza? Może jest znacznie lepsze rozwiązanie, wcale w to nie chce wątpić.

 

Budżet jest stały, 100zł może przekroczyć.

Tyle mogę na to przeznaczyć. Chcę mieć najlepszy sprzęt za te pieniądze. Sprzęt z którego będę przede wszystkim zadowolony.

Liczę na waszą pomoc.

Dziękuje bardzo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już zdecydowałem, budżet się trochę wyciągnął. 
Słuchawki zostają wybór padł na ifi audio zen dac. Same pochlebne opinie na temat tego daca. Całkowicie inna jakość produktu w porównaniu do audiotraka. 
Jestem zdecydowany. 
Możesz coś dodać od siebie? 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...